Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie a kwestia polerowania - kupiłem 2 pasty Tamiya - course, czyli tą początkową i finish, końcową. Model polakierowałem błyszczącym humbrolem i zacząłem "zabawę"...

 

Coarse moższ sobie odpuścić. Wyprowadzenie powierzchni papierami wodnymi 2500 wystarczy, jak masz 5000 to tym lepiej. Potem pasta Fine (niebieska) i Finish (biała). Pominięcie Fine to duży błąd, pewnie chciałeś zaoszczędzić trochę kaski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha dokładnie tak, koniec miesiąca - uznałem ją za niepotrzebną Przed lakierowaniem szlifowałem papierem wodnym, taką gąbką lakierniczą z 3M o bardzo drobnej granulacji (i jedno i drugie zawsze trochę koloru z karoserii zabiera)..wykąpałem go w wodzie z ludwikiem..polakierowałem...ciągle taka jakby gęsta "kaszka". Przeleciałem powierzchnię course, trochę pomogło, ale karoseria zmatowiała, nawet pasta finish nie pomógła więc położyłem bezbarwny - dzisiaj zobaczę jak wrócę z pracy co wyszło Generalnie tej karoserii i koloru czerwonego mam już dość ! Jak to nic nie da składam go z podwoziem tak jak jest, siedzę nad tym już z 2 msc, buda mocno pracochłonna (LaFerrari)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde :( czyli jedyna nadzieja w tym, że fine coś pomoże, bo tak jak napisałem finish nie daje mi praktycznie nic. Jak oglądałem filmik na yt jakiegoś kolesia ze stanów bodajże, robił ferrari w kolorze granatowy metallic - polerował finishem na taki efekt, że nie skumałbyś, że to nie prawdziwy lakier na nie prawdziwej karoserii. Dążę do tego samego, chociaż może za wysoko stawiam poprzeczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanko dot. skalpeli vs. nożyki Olfy/Excela. Od zawsze używam skalpeli do przycinania części, usuwania nadlewów, resztek ramki itd. ale u wielu ludzi na warsztatach widzę nożyki Olfy/Excela, które wykluczyłem z powodu ceny. Czy warte są swej ceny? Czy są trwalsze od zwykłych skalpeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w obu narzędziach jest taka że skalpel jest do krojenia ciała -- czyli przedmiotów miękkich a nie do plastyku. W zasadzie cały komplet jest jednorazowy-- Olfa została stworzona z myślą o modelarzach i nie tylko ale na bank nie o chirurgii. Olfą przecinam nawet rurki aluminiowe i jest ok. Skalpele zostały tylko zaadaptowane w modelarstwie bo---- są tanie. Tyle w temacie. Nie czerpię żadnych korzyści ze strony producenta--- tak że tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy. Na dniach dostanę kilka modeli w tym hondę civic V generacji. I tu jest pytanie czy nie można gdzieś zakupić jakiś części do tuningu typu wydechy inne koła itp? Jeżeli nie ten dział to przepraszam i proszę o przeniesienie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za burzliwą dyskusję, ja operuję właśnie taką rączką jak pokazał karambolis8 i ona się w ogóle nie wyrabia, ale szybkość tępienia się skalpeli zaczyna mnie denerwować. Spróbuję po prostu jakąś Olfę, bo jak zrozumiałem, macie do niej większe zaufanie, niż do Excela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to ma się do Waszych doświadczeń ale jestem zwolennikiem tradycyjnych skalpeli. Oto powody:

1. cena ostrza - 10 razy niższa niż Olfa (ok. 0,20 zł/szt - allegro)

2. wytrzymałość - parę razy niższa niż Olfa (ale jaka korzystna cena i prawie zawsze ostry )

3. wachlarz kształtów - większy

4. "trzymadło" do chirurgicznych nie "wyrabia się" tak znacznie gdy ma się kilka takich (cena za sztukę sporo niższa niż trzonek Olfa)

To tylko spostrzeżenia z moich doświadczeń i nie muszą one być zgodne Waszymi. Proszę o wyrozumiałość.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy. Na dniach dostanę kilka modeli w tym hondę civic V generacji. I tu jest pytanie czy nie można gdzieś zakupić jakiś części do tuningu typu wydechy inne koła itp? Jeżeli nie ten dział to przepraszam i proszę o przeniesienie

Pozdrawiam

 

Witaj!

 

Tak można to kupić np na hobbyeasy.com albo ebayu. Firma Fujimi robi końcówki, felgi, aoshima robi felgi, wydech możesz z robić anteny radia, dobierając średnicę. Po prostu musisz przegrzebać forum i dowiesz się wielu rzeczy na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.