Skocz do zawartości

Hercegowina jesień 1994 [1/72]


TankRed1070

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pragnę przedstawić projekt z modelem T-55A w roli głównej.

 

Sam pojazd był już prezentowany tu:

viewtopic.php?t=13380

 

A wątek warsztatowy wyjaśniający wszystkie nioanse budowy pojazdu tu:

viewtopic.php?t=6473

 

Parę słów o podstawce/dioramce (nazewajcie to to jak chcecie):

Jesienią 1994 siły chorwackie i muzułmańsko-bośniacke próbowały przerwać front pomiędzu Mostarem i Nevesinje. Nie była to typowa ofensywa a raczej szereg grup dywersyjnych działających za linia frontu. W takcie dwutygodniowych walk zostały one otoczone i zlikwidowane. W walkach brała udział 8 brygada zmotoryzowana Wojsk Republiki Serbskiej (tzw. Serbów Bośniackich), do której prawdopodobnie należał pojazd. Sądząc po napisie na wieży załoga była "miejscowa".

 

Scena przedstawia sytuację bez konkretnego odniesienia geograficznego. Sam pomysł narodził się w trakcie przeglądania dziesiątekzdjęć z okolic Mostaru i Nevesinje oraz tysięcy zdjęć wojen na Bałkanach dostępnych w sieci.

 

Podstawka: ruiny cerkwii zbudowałem z beznadziejnego zestawu Italerii. Przeróbka z gotyku na coś bardziej bizantyjskiego.... Worki z piaskiem też z tego zestawu. Uważam że nie są takie złe.

Ludziki: z zestawu Orion-a "Russian federals", przy czym sapera z psem przerobiłem na czołgistę z kanistrem: głowa z zestawu preiser-a (WWII) z przerobinym hełmofonem.

 

---GALERIA---

UWAGA: odpowiedni podkład muzyczny można uzyskać klikając ten link: http://www.guca.rs/

 

 

illusionist_01.jpg

 

Fotomontaż "z epoki"

 

A teraz właściwa galeria:

 

101_3694.jpg

101_3697.jpg

101_3702.jpg

101_3701.jpg

101_3700.jpg

101_3705.jpg

101_3709.jpg

101_3711_sur.jpg

101_3713.jpg

101_3717.jpg

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TankRed1070 wszystko pięknie, ładnie. Dioramka, muzyka, ale... Niewybaczalnym jest, iż wszystkich odwiedzających Twoją galerię nie raczy się szklaneczką šljivovicy (wszystkich pełnoletnich oczywiście). Wraz z muzyką z linku była by ona dopełnieniem klimatu który udało Ci się stworzyć.

TAK TRZYMAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI!

 

peter: opona? Nie wiem. Może obkładali oponami z braku czego innego. Pomysł jest "filmowy" z "Underground-u" Kustirucy - w warsztacie jest odpowiedni kadr. Wygląda widowiskowo w każdym razie

 

Złośliwiec: no nie wymyslili jeszcze wirtualnej śliwowicy. Widziałem co prawda "USB wine" gdzieś w sieci ;)

 

widd: freski: zdjecie z internetu (oryginalny fresk z jednej z zabytkowych cerkwii z tej okolicy). Reszta to drukarka laserowa + wash + pigmenty

Tomek 23 Figurki nabyłem w http://www.kamrat.com.pl

 

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loo super.swietny pomysl z tym cnn i muzyczka wymiata.calosc pieknie wykonana i bardzo realistycznie.dokladnie,jedna z najlepszych 72 jakie widzialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jeszce raz wszystkim za miłe słowa.

BTW: właśnie dowiedziałem się, że to jedyne zdjęcie tego czołgu zrobiono w kwietniu 1994 w czasie kontrofensywy VRS w okolicy miasta Gorazde na wschód od Sarajewa. Co więcej, ten napis na błotniku na 100% to była "Serbia".

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.