Skocz do zawartości

Zapowiedz i nowości - Dragon


Łukasz S.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Zapowiedź z C-H: Sd. Kfz. 164 Nashorn Command Version 1/35 (nr.kat. 9156)

 

ch_9156_01.jpg

 

W czerwcu z C-H: Wagon artyleryjski S.Sp. z wieżą Pz.Kpfw. III Ausf. N (nr.kat.: 9120)

 

ch_9120_01.jpg

 

+

 

Cztery figurki niemieckich czołgistów Waffen SS (nr.kat: DML 6014) w skali 1/35

 

dragon_waffenss_6014.jpg

 

-------------------

 

Dla przypomnienia, taki sam model - Sp.Zug-A z wieżą Pz.Kpfw. III Ausf. N (in-box), został wydany przez ukraińską firmę UniModels

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... ale wydali w skali 1/72 a nie 1/35...

A powyższy SdKfz 251 mało czym się różni od poprzednich wersji...

Ucięło skalę, na stronie jest wszystko ok (każdy wie o co chodzi, nawet początkujący modelarz). Co do komentowania, że jest to to samo co tam to, to proponuję pisanie maili do producenta. Odniesie to większy skutek. Niestety, możesz pisać na oficjalny adres do kontaktu podany na stronie, na odpowiedź będziesz czekał do kilku dni.

 

I że były inne konflikty niż tylko IIWŚ?

Niestety i za pewne usłyszymy, że te się sprzedają i już. Dla mnie to "idiotyczna" odpowiedź, bo jak tak można powiedzieć, skoro nie produkuje się innych modeli jak tylko znane wszystkim tylko w "innych wersjach" ;) np. nowy model Pz.IV G w kratkę a drugi nowy to Pz.IV G w zeberkę lub paski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pz.IV G

IV-rek G się nie czepiajmy bo są przepiękne

 

Jednak racja z tą monotonią, bo np. przy wyżej wymienionym Nashornie to się raczej nie napracowali, bo przecie Dragon wypuścił nie dawno już jednego, nie prawdaż?

 

No nawet 2 wojna, ale i w tym można się rozwinąć bo alianci to nie tylko Shermany w n-wersjach...

 

 

I że były inne konflikty niż tylko IIWŚ?

 

Zgadzam się, mimo, że jestem "2-wojenniakiem" to rozumiem, że mało jest u Dragona ciekawych rzeczy powojennych.

 

Ale nie zapominajmy, że AFV Club wypuszcza znów kolejną wersję Strykera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem. Piszemy jednak o Dragonie i ich modelach, które często się dublują (delikatnie mówiąc), sam podałeś jeden z przykładów. Mnie np. interesuje okres IWŚ do początku II. Fajnie by było dla porównania zobaczyć/kupić modele Mk.I-V (10 modeli), Whippet'a, A7V, St. Chamond'a, Little Willie'go czy też Ft-17-ki z tej firmy w skalach 1/72-35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie zrobienie listy pojazdów w 1:72 we wtrysku z Wlk. Brytanii, Francji, Włoch i innych krajów oraz mało popularnych pojazdów z ZSRS i USA. Ciekawe ile będzie wśród nich modeli Dragona ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem. Piszemy jednak o Dragonie i ich modelach, które często się dublują (delikatnie mówiąc), sam podałeś jeden z przykładów. Mnie np. interesuje okres IWŚ do początku II. Fajnie by było dla porównania zobaczyć/kupić modele Mk.I-V (10 modeli), Whippet'a, A7V, St. Chamond'a, Little Willie'go czy też Ft-17-ki z tej firmy w skalach 1/72-35.

 

Chyba nigdy się nie doczekamy tych pozycji w wykonaniu wtryskowych potentatów...zostaje RPM i Emhar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jakiś mail grupowy do nich wysłać w tem. modeli?

 

Jasne

 

Ale gdybyś zebrał, dajmy na to, 100tyś zamówień i na ich poczet dokonał odpowiedniej przedpłaty to pewnie i TKS'a by wypuścili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uważasz, że jakieś Ecoś, o którym 3/4 modelarzy dowiedziała się od Dragona jest atrakcyjniejsze od np pojazdu, ktory część modelarzy widziała na pokazach, część być może na nim służy, albo ma rodzinę w wojsku? Od pojazdu, który "zwiedził" pół świata, ma multum malowań i multum opcji rozwojowych? Nie wspominając o tonach planów i fotografii, z których można wytłuc jeszcze większe multum innych malowań i wersji?

Nie oszukujmy się, ale to firmy kreują tak naprawdę, co się sprzedaje, bo poza nielicznymi wypadkami zawsze się znajdzie modelarz, który to kupi i sklei. Dragon tłucze tych szkopków, ktore nie zeszły z biurka jakiegoś chorego inżyniera, ludzie to kupują. HB robi modele modernów i ludzie też kupują - więc w czym problem?

To chyba brak gustu wśród modelarzy sprawia, że na zawodach czy na forum mamy w cholerę pojazdów, które w najlepszym wypadku można wykonać przysypane gruzem w jakimś zakątku fabryki w głębi Niemiec. I to tylko przy dobrych wiatrach Ech, ten chory marketing.

Jakby Dragon zrobił porządny model jakiegoś BWP(chociażby poprawił juz istniejące formy - jeśli ma wciąż do nich prawa) czy jakiegokolwiek innego pojazdu powstałego po '45 - o zakład idę że by się sprzedał.

Tylko wiadomo, że bardziej się opłaca opracować 2 nowe wypraski, dołożyć 10 starszych i 5 starożytnych i puścić nowy model, niż od podstaw walnąć nowy.

Miejmy nadzieję, że więcej tych planów uległo spaleniu bądź zniszczeniu i Dragon nie będzie miał już wyjścia i stworzy coś konkretnego. Bo jakbym chciał się bawić w fantasy to bym w LOTR'a inwestował A tak, 3/4 modeli u mnie w sklepie to kurzące się wynalazki, które leżą tam odkąd pamiętam - jakoś te "normalne" konstrukcje się sprzedają. Nawet jak to kolejna wersja Tygrysa czy Hanomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sd. Kfz. 251/1 Ausf. C + 37mm PaK 35/36

 

Dragon_7352_SdKfz_251.jpg

 

Będzie to uproszczony w składaniu model, wiele elementów będzie już na stałe lub połączone razem. np. układ jezdny. Można z tego wywnioskować, że Dragon wypuści na rynek nową serię modeli w skali 1/72 skierowaną do początkujących modelarzy oraz graczy WG podobnie jak Zvezda z modele T-34/76 mod.1943.

 

Sd.Kfz. 166 Brummbär Mid. Prod.

 

Dragon_7242_Brummbar_mid.jpg

 

Krótko i zwięzłowato: model zmniejszony z 1/35 do 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sd. Kfz. 251/1 Ausf. C + 37mm PaK 35/36

 

Dragon_7352_SdKfz_251.jpg

 

Będzie to uproszczony w składaniu model, wiele elementów będzie już na stałe lub połączone razem. np. układ jezdny. Można z tego wywnioskować, że Dragon wypuści na rynek nową serię modeli w skali 1/72 skierowaną do początkujących modelarzy oraz graczy WG podobnie jak Zvezda z modele T-34/76 mod.1943.

 

Sd.Kfz. 166 Brummbär Mid. Prod.

 

Dragon_7242_Brummbar_mid.jpg

 

Krótko i zwięzłowato: model zmniejszony z 1/35 do 1/72.

 

Sd. Kfz. 251/1 Ausf. C + 37mm PaK 35/36 to kontynuacja całej serii 251 i nie jest to model dla graczy, ani dla początkujących. Normalny model tak jak pozostałe. Koła podwozia są scalone - normalna praktyka w sdkfzetach z Dragona i Revella. W poprzednich modelach też tak było.

 

Stupa nie jest zmniejszona z 1:35 do 1:72 - to tylko slogan reklamowy. Wystarczy wypraski porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, producent w oficjalnej informacji podaje co innego niż ty piszesz, ale my (ja i producent) możemy się mylić. Widzę, że wiesz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to producent podaje, hmmm? Z chęcią poczytam oficjalną informację producenta. Bo widziałem "plakat" tego Sdkfz. 251 Ausf C i części nie różnią się zbytnio od poprzednich modeli z tej serii. Tutaj na ten przykład poprzedni dragonowski Ausf C:

 

http://www.onthewaymodels.com/reviews/Dragon/251aufcgranatpreview.htm

 

Proszę zwrócić uwagę na koła jezdne.

 

A tu "plakat" na OFICJALNEJ stronie Dragona:

http://www.dragon-models.com/html/7352poster.htm

 

Stupę sobie kupię (bo to jeden z moich ulubionych pojazdów i się go doczekać nie mogłem) i wtedy wrzucę in-boxa i porównamy z wypraskami Stupy w 1:35. A róznica między Stupą w 1:35, a tą w 1:72 jest jedna, ale za to kolosalna

 

http://www.masterhobby.pl/product_info.php?products_id=7413&osCsid=4375c23c4baeccc475cd6003f8f71a96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala72, jak zwykle bzdury piszesz.

Jak kolega wyżej zauważył, w każdym SdKfz 251 koła jezdne są połączone 'dla oszczędności czasu".

Dalej, ten Brummbar to na pewno nie będzie żywcem przenieisony z 1/35, to tylko slogan reklamowy co by laicy się podniecali (jesteś laikiem w takim razie).

I ostatnia rzecz - ja się pytam gdzie Zimmerit na Brummbarze? Nie ma? No to zupełnie niepotrzebny ten model. Dziękuję, dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnia rzecz - ja się pytam gdzie Zimmerit na Brummbarze? Nie ma?

Spoko, za niedługo pewnie Dragon z wielką pompą da zapowiedź, że pojawi się zupełnie nowy (stary) model z super detailed coś tam with Zimmerit. I wtedy będzie gitara. Zawsze tak robią. Najpierw puszczą model "niedorobiony", ludzie się rzucą a później dają "nowszą" wersję z poprawionymi błędami. W tym czasie ludzie są już w trakcie przerabiania poprzedniego modelu ale i tak kupią drugi "bardziej poprawny". I kasa leci do Dragona i to podwójna Bo przecież już nie raz wypuszczali model w skali 1:72 z zimmem, więc nie byłoby problemu od razu tego zrobić tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnia rzecz - ja się pytam gdzie Zimmerit na Brummbarze? Nie ma? No to zupełnie niepotrzebny ten model. Dziękuję, dobranoc.

 

 

Dobry wieczór. Pomijając brak zimmeritu jest to jedyna poprawna Stupa w 1:72 we wtrysku. Stąd ten model jest potrzebny. Chyba, że masz zaparcie i będziesz składał swojego z trzech zestawów, żeby wyglądał mniej więcej tak jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pomijając brak zimmeritu jest to jedyna poprawna Stupa w 1:72 we wtrysku.

 

 

Sam sobie przeczysz, jeśli brak zimmeritu to NIE jest to poprawna wersja. Coś w stylu "no wiesz ten samochód to doskonały pojazd, poza brakiem kół".

Poza tym czy posiada inne błędy będzie można się przekonać po wydaniu, czyli w lipcu. Tak więc trochę na wyrost stwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki spokojnie.

Jest wersja "średnia" bez zimmeritu a potem wyjdzie z zimmeritem.

Do tego dojdzie wersja initial, early oraz late i late z ekranami. A potem wznowienia z figurkami grenadierów.

 

El Commendante, zimmerit wyda jakaś inna firma. Będzie do wyboru żywiczny i fototrawiony No chyba nie liczyłeś, że zrobisz prosto z pudełka

 

 

Zmień zainteresowania i po kłopocie.

Hmm. Ale to producenci produkują dla nas, a nie my pod producentów.

Wiem, że gdybym lubił panzery miałbym na półce rządek Tygrysów i dwie półki Panter. Ale jakoś się nie mogłem na to przestawić.

Zamiast składać ruskie współcześniaki z jakiegoś szajsu olałem skalę 1:72 i tyle.

 

...pojazdu, który "zwiedził" pół świata, ma multum malowań i multum opcji rozwojowych? Nie wspominając o tonach planów i fotografii, z których można wytłuc jeszcze większe multum innych malowań i wersji?

Masz na myśli T-55 ? Sorry za OT, nie mogłem się powstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.