Skocz do zawartości

Zapowiedz i nowości - Dragon


Łukasz S.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No nie, żenada, kolejny niemiecki model z IIWŚ od Dragona (delikatnie mówiąc ze względu czysto ....) !! Nie ma innych czołgów na tym Świecie, albo wersji prototypowych, rozwojowych? Ciągle to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, lepsza jakaś nowość niż kolejna wersja podwersji...

Pod tym względem na pewno, ale przesadzają na maxa. Czy oni nie mają dobrych grafików-modelarzy i nie stać ich na coś lepszego. Tu nie ma już tłumaczenia, że niemiecka pancerka się sprzedaje i koniec. A jak można wiedzieć czy np. japońska się nie będzie sprzedawała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co narzekać, no taka polityka Dragon-a, więc to co się podoba należy kupować i mieć nadzieję, że kiedyś będą mieli inne modele.

Nie można tak podchodzić, bo inaczej to zapakują kupę Banthy i też będziesz kupował, bo Dragon i wersja niemiecka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło, bardziej o to, że można narzekać do woli, a wątpię aby to coś dało. Widać właściciele Dragon-a lubią produkować niemieckie maszyny, mają do tego przecież prawo, a nam pozostaje tylko czekać na maszyny innych krajów, a nie takie żalenie się, bo to na pewno humoru nie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
No, no no ! "esdek 222" od Dragona w skali 1/72! Ciekawe jakie dodatki dadzą do tego mikrusa w tej skali.

Kupiłem. Nie powala na kolana...

 

Zdjęcie nowego "esdeka 222" Dragona w skali 1/72. Intryguje mnie zapis na pudle dotyczący dwóch pojazdów w pudle!(?) Może chodzi o różne wersje?

Są dwa identyczne modele w pudełku.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no no ! "esdek 222" od Dragona w skali 1/72! Ciekawe jakie dodatki dadzą do tego mikrusa w tej skali.

Kupiłem. Nie powala na kolana...

 

cześć

 

A coś więcej w tym temacie ;-), masz może porównanie jak wypada ten model w starciu z ICM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, porównania nie mam. Ale żadnych wodotrysków w pudełku nie stwierdziłem. Dwie małe ramki (po jednej na pojazd) plus dwa kadłuby, mały arkusik kalkomanii w zasadzie bez możliwości wyboru malowania a jedynie numeru tablicy rejestracyjnej i dwie małe blaszki z siatką na wieżyczki. Na razie model oglądałem przez folię, ale z tego, co zauważyłem, producent nie popisał się, jeśli chodzi o konstrukcję wieżyczki. Odlana z jednego kawałka plastiku, co powoduje, że grubość ścianek przy podstawie wynosi jakieś 2mm oraz sprawia (mnie będzie sprawiać) kłopoty z montażem i malowaniem. Instrukcja - jak u Dragona, czyli nie zawsze wiadomo co i jak, pewno "sklei się" jakoś samo. Nie wiem, może spodziewałem się nie wiadomo czego?

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE PORAŻKA! podczepili działo nie pod wersję artyleryjską tylko pod transporter piechoty! ciekawe, czy będzie lepszy od ICM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE PORAŻKA! podczepili działo nie pod wersję artyleryjską tylko pod transporter piechoty! ciekawe, czy będzie lepszy od ICM...

 

No tak, w końcu na froncie gdy trzeba było szybko przeholować armatę, to nie brano pierwszego lepszego Kruppa, tylko szukano akurat tego artyleryjskiego, bo zwykły nie uciągnie armaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może uciągnie ale jej nie obsłuży :-) sielski obrazek na pudełku sugeruje, że raczej im się nie spieszyło. jeśli w miarę poważny producent robi taki wypust to chyba byłoby lepiej pomysleć o prawidłowej konfiguracji. w przeciwnym razie dojdziemy do tego, że właściwie w zestawach będzie można sprzedać wszystko w kombinacji ze wszystkim. jasne że w warunkach frontowych wszystko jest dozwolone. w zestawach... moim zdaniem niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej_LK - pooglądaj sobie zdjęcia wycofujących się Niemców. Jadą na wszystkim, uśmiechają się często do zdjęć, a za pojazdami wszelakimi znajdziesz....wszystko. Widziałem Hanomaga 251, który targał flaka 88 jak i pojazd przypominający Kubelwagena, który miał PAK 37 za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem setki takich zdjęć i napisałem, żę w warunkach frontowych wszystko jest dozwolone i się zdarza. ale podstawowym sprzętem w warunkach optymalnych był ciągnik w wersji artyleryjskiej i nic tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, im się zaczep zaciął i dlatego ciągną tą armatkę. Dowódca wysłał ich po "prowiant" do najbliższego Spożywczaka, a nie pojadą jakąś malizną, bo i gdzie skrzynki załadować, szkło jest ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.