Skocz do zawartości

Zapowiedz i nowości - Dragon


Łukasz S.

Rekomendowane odpowiedzi

Takie ceny trochę, ale tylko trochę tłumaczy wysoki kurs dolara lub też niski kurs złotego.

Najlepiej to widać jak przeliczy się ceny z takiego Lucky czy HobbyEasy z Hong Kongu. Jeszcze niedawno HKD był notowany przez NBP na poziomie 0,34. Za to teraz to już 0,43. I choć cena w dalekim kitaju ta sama, to dla nas to o 25% więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ceny trochę, ale tylko trochę tłumaczy wysoki kurs dolara lub też niski kurs złotego.

Nic mi na tem temat nie mów i nie patrz na średni kurs, ma się on ni jak do prawdziwego kursu przy dokonywaniu przelewów za granicę - jest dużo wyższy, pow. 20 gr.

 

http://www.pkobp.pl/index.php/id=waluty/section=ogol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
A na Jadarze w nowościach pojawił się Sd.Kfz.232 (FU) w skali 1/72. Ma ktoś może zdjęcia wyprasek tego tworu?

 

http://modelarmour.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2321:dragon-sdkfz232-schwerer-panzerspaehwagen-fu&catid=37:kits&Itemid=60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Jadarze w nowościach pojawił się Sd.Kfz.232 (FU) w skali 1/72. Ma ktoś może zdjęcia wyprasek tego tworu?

 

Sorki, że post pod postem. Omsnął mi się jeden... tego esdekaefzeta mam już w rękach. Piękna rzecz! Lepszy od starego Rodena. Kilka poprawek i mamy wspaniały model. Osobiście wymieniłbym tylko lufę Kwk i zmienił linę na lemieszu. Ponieważ starego 232 nigdy nie skończyłem (próba kiereszowania modelu skończyła się totalnym zniszczeniem), a mam do niego sporo części zrobię mały kitbash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon ma idiotyczną politykę dotyczącą swoich niektórych modeli. Np. Humvee w 1/72 zniknęły z oferty, są podobno w ogóle wycofane z produkcji. M1 Abrams SEP w 1/35, czyli świetny model, jest jak kometa Halleya - czasem się pojawia, ale nie wszystkim dane jest obejrzeć. No ale tych pojazdów nie używał Wehrmacht... Sherman czasem bywał, więc w tym Twoja jedyna nadzieja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sd. Kfz. 232 FU jest śliczny co stwierdziłem po zakupie i obmacaniu. co do polityki Dragona to jest dość prosta - kupujcie, póki jest w sprzedaży, bo nie ma żadnej gwarancji że będzie w przyszłości. Shermany często pojawiają się na Allegro po znośnych cenach, czasem można też trafić na dostawę "staroci" do jakiegoś sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, model jest rewelacyjny i owszem, jest dużo lepszy od Rodena, ale trzeba pamiętać, że modele te ukazały się kilka ładnych lat temu i nie ma tak naprawdę co narzekać.

Co do modeli Pz. Kpfw. III Ausf. M w/Wading Muffler - Dragon 7290 oraz Long Range Desert Group Patrol Car w/Lewis Gun - Dragon 7439 zapowiadają się ciekawie.

Co do modeli Shermanów, to są one ogólnie dostępne, ale w zachodniej Europie i dalej, u nas jest z tymi (tzw. starszymi modelami) straszna kiszka np.: Dragon 7257 oraz 7360.

No i reszta nowości: Sherman Firefly Ic Welded Hull - Dragon 6568 oraz M7 Priest Early Production - Dragon 6627.

 

Edit:

Od dzisiaj są już w sprzedaży:

- Neubau-Fahrzeug Nr.1 - Dragon 7436

- 2cm FlaK 38 Late Production mit Sd.Ah. 51 - Dragon 6546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.