Skocz do zawartości

Zapowiedz i nowości - Dragon


Łukasz S.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, im się zaczep zaciął i dlatego ciągną tą armatkę. Dowódca wysłał ich po "prowiant" do najbliższego Spożywczaka, a nie pojadą jakąś malizną, bo i gdzie skrzynki załadować, szkło jest ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju LK-dlaczego by nie. Jeżeli uprawiamy dyscyplinę zwana modelarstwem redukcyjnym i jeżeli producent ma taka dokumentacje(w czasie wojny wszystkie chwyty dozwolone) to dlaczego odmawiasz mu prawa zrobienia takiego zestawu. W ostateczności nikt nie każe Ci kupywac takiego zestawu .Przejrzy sobie zdiecia z wycofywania niemcow, nie wszędzie byli spanikowani . Często byli zadowoleni ze udało im się uniknąć najgorszego i zwiać przed wycieczka na białe niedźwiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Andrzejem - dla mnie też buba i tyle. Dragon nie przemyślał zestawu tylko upchnął swojego starego Paka bo akurat miał wypraski do niego. Takie teorie o wycofujących się Niemcach jako uzasadnienie merytoryczne zestawu z ewidentnym babolem to dla mnie buba jeszcze większa. Naciągane to jak guma w majtach. Idąc tym rozumowaniem możemy zrobić zestaw Unica P-107 razem z KW-2 bo też jest zdjęcie jak jeden holuje drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze się wtrącę ale nie znam się na niemieckich ciągnikach artyleryjski a zaciekawiła mnie jedna rzecz.

 

może uciągnie ale jej nie obsłuży :-)

 

A jakież to specjalistyczne wyposażenie musi posiadać ciągnik artyleryjski aby obsłużyć armatkę przeciwpancerną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, może się zapędziłem, ze nie obsłuży. oczywiście, ze wszystko można ze wszystkim skonfigurować, ale nie wszystko działa wtedy optymalnie. ciągnik artyleryjski stworzono po to, żeby zapewnić jak najskuteczniejszą pracę działonu. po prostu miało być szybko, sprawnie, ergonomicznie, wszystko na swoim miejscu.

id_krupp_full.jpg

co ciekawe, temat podjął już dawno ICM i wypuścił wersję transportera piechoty i ciągnika w komplecie z działkiem. więc jednak można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha...tylko ze na froncie nie zawsze możliwe jest aby było szybko, sprawnie i ergonomicznie. Tylko się bierze to co jest pod ręka. W poligonie nr23 wypatrzyłem ciekawa fotkę. Na kturej to widać jak samobieżna armata przeciwlotnicza Sd.Kfz 10/4 holuje sobie Pak35/36. Także wszystko się może zdarzyć No ale ta tematyko to nie mój konik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie chce mi się grzebać, ale bardzo prawdopodobne, że jakaś niemiecka jednostka posiadała takie zestawy. Z różnych powodów, bo nie wyprodukowano innych, bo dostarczono to co było.

 

A po drugie męczy mnie już to narzekanie, że co nie wypuści Dragon lub inna forma, to nie to czego oczekuje kilku modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no no ! "esdek 222" od Dragona w skali 1/72! Ciekawe jakie dodatki dadzą do tego mikrusa w tej skali.

Kupiłem. Nie powala na kolana...

 

Zdjęcie nowego "esdeka 222" Dragona w skali 1/72. Intryguje mnie zapis na pudle dotyczący dwóch pojazdów w pudle!(?) Może chodzi o różne wersje?

Są dwa identyczne modele w pudełku.

 

pozdrawiam

Grzesiek

No i cenowo ICM ich bije o te...kilka złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie udało się załapać na jakąś promocję w sklepie, w którym kupuję i za zestaw zapłaciłem 50zł z jakimiś groszami. Chwilę, ale to dosłownie chwilę później zestaw kosztował o 5 złotych więcej .

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie bardzo cieszą dwie sztuki esdeka w zestawie bo mam co do nich niecny plan huehuehuehue... Wypraski wyglądają dobrze choć rzeczywiście szału nie ma. Mogli dorzucić kilka detali do blaszki.

 

Co ciekawe Dragon zapowiada, że Horch też będzie w pudełku x2. Ciekawe jak jakościowo wypadną w porównaniu do starszych modeli.

 

Krupp wygląda na bardzo ładnego chociaż mierzi, że to nie ten co powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając jeszcze do Sd.Kfz. 222...

...masz może porównanie jak wypada ten model w starciu z ICM ?

Miałem okazję widzieć wypraski ICM'a na zdjęciu. I co? Praktycznie w 100% idealnie taki sam podział technologiczny modelu, tak samo wyglądające detale, trochę inaczej rozmieszczone na ramkach. Czyżby Dragon to kopia ICM'u? ICM dał nawet więcej blaszek do swojego modelu.

 

No i cenowo ICM ich bije o te...kilka złotych

No, nie wiem, czy masz rację. ICM kosztuje około 37zł, Dragon 55zł, ale za DWA modele.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytanie kompletnie zielonego: czy Pz.Kpfw.III Ausf. E Dragona (6631) w 1:35 to dobra proopozycja dla przymierzającego się do klejenia po raz pierwszy niemiaszkowej pancerki? Innymi słowy: czy to model bez niespodzianek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.