Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji, zdjęć i planów statków i okrętów


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

np. w książce The Destroyer The Sullivans z serii Anatomy of the Ship wydawnictwa Conway Maritime Press

 

jeśli szukasz pomocy w stylu planów, zdjęć itp. to jest ku temu odpowiedni temat w tym dziale, nie było potrzeby zakładania nowego

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 309
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Czy próbował ktoś z was budować model kartonowy okrętu transportowo-minowego ORP-Lublin lub któregoś z jego bliźniaków? Myślałem żeby coś takiego spróbować zrobić ale nimam żadnych materiałów znaczy planów budowy takiego okrętu. Może ktoś z forumowiczów mógłby się podzielić takimi "danymi"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przeglądałem jakiś czas temu w sklepie modele i natrafiłem na ten zestaw: ACADEMY 14102 USS Olivier Hazard Perry w skali 1:350. Ponieważ nie mam zbytniej wiedzy na temat szczegółowej budowy tych okretów to postanowiłem zapytać znawców Czy z tego zestawu istnieje możliwość budowy jednostki w polskich barwach ? Może ktoś posiada ten zestaw jakiś in-box by się przydał. Prosze również o ewentualne korekty odnośnie tego zestawu a budowanego w polskich barawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mam dość nie typowe pytanie:

Jakich wymiarów (długość i szerokość) były deski na pokładach lotniskowców amerykańskich z okresu 2 Wojny Światowej?

Gdyby było "zależy od okrętu" to chodzi mi o USS Franklin CV-13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuję dokumentacji (zdjęć, planów) okrętu pomocniczego ORP Nurek (tego zbudowanego w 1936). Do tej pory zajmowałem się wyłącznie samolotami więc w literaturze "pływającej" trochę nie bardzo się orientuję.

Jeżeli ktoś ma jakieś info na temat "Nurka" proszę o pomoc.

Plamy z Modelarza 2/2000 znam i posiadam.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Panowie, szukam zdjęć lub informacji odnośnie wież na Musashi. Czy ktoś się orientuje czy w jakimś okresie swojej służby okręt miał na wieżach artylerii głównej zamontowane dodatkowo kosze z działkami AA ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam zdjęć lub informacji odnośnie wież na Musashi. Czy ktoś się orientuje czy w jakimś okresie swojej służby okręt miał na wieżach artylerii głównej zamontowane dodatkowo kosze z działkami AA ?

Na wszystkich fotkach Musashi jakie widziałem, na wieżach 460 mm nie było żadnych działek AA. Yamato otrzymał je dopiero w 1945 r.

 

Jako ciekawostkę załączam dwa linki (może jeszcze nie znasz):

http://homepage1.nifty.com/watakan/yamato/data/yamato_aa.html

ewolucja nadbudówki w Yamato i Musashi, od góry: Y'12.41, M'07.42, M'09.42, Y'42/M'42, Y'07.43, M'07.43, Y'05-07.43, Y'02-04.44, M'04.44, Y'10.44, M'10.44, Y'04.45

 

http://homepage1.nifty.com/watakan/yamato/data/ymt_fire_cont.html

które SKO kierowało którym stanowiskiem opelotki, od góry Y'04.45, M'10.44.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich fotkach Musashi jakie widziałem, na wieżach 460 mm nie było żadnych działek AA. Yamato otrzymał je dopiero w 1945 r.
Dzięki. Czyli robię "gładkie" wieże, bez dodatków. I dzięki za linki niemniej jednak liczę na pomoc merytoryczną przy wątku warsztatowym

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja poszukuję czegoś rzadko spotykanego. Mam zamiar zabawić się z pierwszym modelem robionym od zera, a chodzi mi o supertankowiec Knock Nevis (Yara Viking, Jahre Viking, Happy Giant, Seawise Giant). Miałby ktoś jakieś dobre plany, zdjęcia szczegółów itp? ? (Trochę znalazłem na googlach, ale to raczej nie wystarczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Chciałbym się dowiedzieć, czy są jakieś sensowne modele jachtów? Takie nie za duże, żeby kameralnie upiększyć pomieszczenie sypialne

Jeśli tak, to co polecacie?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć, czy są jakieś sensowne modele jachtów?

nowego Predatora z Revella? całkiem fajny ale chyba trochę duży - zdaje się, że było coś jeszcze w ofercie tej firmy a jeśli nie to to może Opty z Mirage

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

pozostają Tobie aukcje, giełdy lub oczekiwanie na wznowienie modelu przez Revella (od czasu do czasu takie wznowienia się pojawiają)

 

chyba, że... sam sobie zbudujesz Calypso

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.