Skocz do zawartości

SBLim-2A 1/48


imt

Rekomendowane odpowiedzi

...a nie mówiłem, że to będzie latać... jak byś ten model zdjełał jakieś jeszcze 25 lat wcześniej, to kto wie, czy podchorążowie z WOSL nie zamawiali by go u Ciebie jako niezła podręczna dobrze zminiaturyzowana ściąga

 

chce ktoś kupić Limka szparkowatego w 1/48 trampka?? ja swojego sprzedaję, po tym koncercie wnioskuję, że w moim wykonaniu taka opera nie przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • Odpowiedzi 410
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dawno mnie tu nie było, ale prace idą cały czas do przodu. Kadłub jest już w całości. Poniżej parę fotek z różnych etapów pracy:

Tylne zbiorniki paliwa

IMG_4426.jpg

IMG_4467.jpg

IMG_4463.jpg

IMG_4461.jpg

Platanina przewodów

Mig-15oe020.jpg

Mig-15oe022.jpg

Mig-15oe014-1.jpg

Mig-15oe017.jpg

Mig-15oe014.jpg

Silnik umocowany czas odpalać:

IMG_4440.jpg

IMG_4439.jpg

IMG_4437.jpg

IMG_4435.jpg

Luk przed kabiną

IMG_4519.jpg

IMG_4517.jpg

Zasobnik na aparat fotograficzny wraz z pokrywą

IMG_4516.jpg

IMG_4507.jpg

Pokrywa zamykająca zbiorniki paliwa

IMG_4511.jpg

Pokrywa zamykająca luk przed kabiną

IMG_4506.jpg

porównanie z żywicznym wyrobem oraz z zestawowym. Tak dla porównania moja pokrywa to 36 elementów

IMG_4504.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach uzupełnienia to każdy pasek mocujący zbiornik składa się z 11 elementów plus trzy widoczne w celu zamocowania do kadłuba. Tak więc aby je zamocować w kadłubie musiałem zrobić 56 elemtów plus do tego same zbiorniki.

 

Jestem już troche dalej z budową niz widać to na zdjęciach. Obecnie trwa przerwa gdyż jestem już w "blokach startowych" gdyż dzielą mnie już chyba godziny do obejrzenia w realu figurki w skali 1:1

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że mamy takiego Sebastiana Loeba w skali 1:24 tyle, że w lotnictwie. Spróbuję sobie ułożyć jakąś mowę końcową na zakończenie pracy bo teraz wychwalanie nie ma sensu.

Irek - w Święta będę w Słupsku i mam nadzieję, że chociaż trochę Twojego "popierdo....nia"(w pozytywnym znaczeniu) na mnie spłynie. Chociaż dostało mi się za mojego MiGa-23 od wujasa, którymi latał w Rędzikowie.

 

Fajnie jak ktoś wyznacza granice - to powinno być niezwykle motywujące dla każdego 9-latka jak i modelarza ze "stażem".

To jest modelarstwo a nie sklejactwo!

 

Aplauz!!!!!!!!!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Kolejny raz zawiesiłeś wyżej poprzeczkę. Jak napisali przedmówcy, naprawdę faje się stało, że jest kolejna osoba, która wyznacza granicę i ustala trędy. Piękna praca.

Pozdrawiam

Damian Biwo

P.S. Kompletuję dokumentację do UTIMIG-15 (jak skończę męczyć Ił-28 będzie to następny projekt) i napewno sporą pomocą będą fotki Twojego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku powinna być informacja-

TYLKO DLA LUDZI BEZ KOMPLEKSÓW.

Nic więcej napisać nie można. Podziwiam warsztat. Podziwiam samozaparcie. BRAWO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAPTORF22

napisał:

"ale popatrzcie na datę rozpoczęcia wątku, listopad 2006 , a tutaj końca nie widać"

 

Owszem data rozpoczęcia jest dość odległa, ale jak robię kolejny element pojawiają się nowe materiały i staram się zdetalować maksymalnie jak tylko jestem w stanie -patrz moje umiejętności. Po drodze pojawiło się kilka innych zrobionych modeli lotniczych jak i samochodów, pojawila się też diorama 1:1, która zabrała mi dość sporo czasu ale uzyskałam pomieszczenie 15m2 do swoich prac. A najwazniejszy "model-figurka" ma sie pojawić lad moment. Zakończenie prac planowane jest na przyszły rok gdyż główne elementy są już gotowe. Jedynie co teraz robię to całkiem nowe skrzydło, gdyż jakość jego nie pasuje mi do obecnego zaangażowania w model. Tak więc wszystkie składowe elementy będą gotowę może jeszcze w tym roku i jedynie to co pozostanie to połaczenie skrzydeł z kadłubem i pomalowanie no i oczywiście podstawka do modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku, moje pytanie o ilość elementów składowych było zadane jak najbardziej serio.

Da się to określić (albo w jakimś przybliżeniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cipło, ciepło odnośnie hangaru ale nie to mi chodzi po głowie.

Ilość elementów-z moich bardzo pobieżnych zapisków to około 5000.

Na ten moment z zestawu bazowego wykorzystałem około 30.

 

Co zaś się tyczy najbardziej FLAGOWEGO MODELU to ma być mała kobietka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zaś się tyczy najbardziej FLAGOWEGO MODELU to ma być mała kobietka.

No tak, to jest na całe życie, raczej, jak coś nie wyjdzie, to się nie da wrócić do wcześniejszego etapu powstawania. Przepraszam za off-top

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku nie mogłeś zrobić tych wszystkich części w rzeczywistej skali ?? na święta byśmy juz robili stacjonarne próby z silnikiem...a po jakimś czasie pierwsze loty wycieczkowe ...szok ...teraz wiem w swoim życiu będę najwyżej "ćwierć modelarzem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.