Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Mini-fotoreportaż dla lukasz.tur i innych których interesuje baza 32 plrt (zdjęcia z 2004r. ).

 

Dla mnie i moich kolegów oglądanie takich widoków jest bardzo przykre.

Dzięki Jarekk, przykry jak holera widok. Ale cóż. Widziałem już kilka podobnych lotnisk w takim stanie.

 

A mogło być tak pięknie...

Pomimo fotorelacji nadal chciałbym zobaczyć jak to wygląda obecnie, poczuć energię tego miejsca.

Nawet niedawno byłem w Sochaczewie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo tego wszystkiego co się stało i tak uwielbiam wracać w takie czarodziejskie i tajemnicze miejsca.Tak samo jak wy. Bo zawsze coś nowego się odkryje.Teraz właśnie mam zamiar zwiedzić niedługo lotnisko w Zegrzu pomorskim i zrobić dobrą fotorelację. Ale najpierw trzeba będzie wykonać kilka telefonów w kilka miejsc by np. załatwić wejście na wieżę kontroli lotów, oraz np. do KTS-u w którym się u taty siedziało.

 

A teraz pytanie o Miga-21 kierowane do techników .

W jakiej kolejności były opróżniane zbiorniki w Migu-21bis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracając do tematu Rki, czy ktoś się oriętuje bo słyszałem że w modelu condora są polskie kalki? Mam nadzieję, że nr boczny zgadza się z rzeczywistością (przeszłością) i czy są tam godła 32plrt? Jak znam tego producenta to nr powinien się zgadzać ale godeł pewnie nie ma. Tak jak w przypadku UM.

 

A tu z innej beczki (wcześniej publikowane na innym forum).

Moja niepełna jeszcze kolekcja ołóweczków.

p1060564.th.jpg

(iskra i 29 tak dla towarzystwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model eRa z Condora ma polskie kalki, nb 1125 z 1el 32plrt, ale niestety bez godeł. Odpowiada to konfiguracji tego egzemplarza do jesieni 1991r. (więcej na ten temat może powiedzieć jarekk) ;-)

Wygląd obecny:

http://www.airplane-pictures.net/image10894.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, panowie wyrazy uznania przekazujecie bardzo duzo bezcennej wiedzy o szybkim. Kto chce poprawnie zrobić ołówka musi przeczytać koniecznie cały wątek. Techników troche tu jest, przydałby się jakiś pilot od MiG-21 odnosnie wiedzy pilotażowej. Jak na razie nikt taki się nie ujawnił w temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model eRa z Condora ma polskie kalki, nb 1125 z 1el 32plrt, ale niestety bez godeł.

Godło pułkowe jest w arkuszu kalkomanii do An-2 HDLu. Baba Jaga pojawiła się w zestawie Intechu. Brakuje godła pierwszej eskadry.

Jakby któraś z firm "decalsowych" wypuściła zestaw "Polish Fishbeds" to by się kilku chętnych znalazło. Niestety zwłaszcza jeśli chodzi o eRki to w temacie kalek posucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek.S. Baba jaga i godło pułkowe pokazało się kiedyś (koniec lat 90-tych) w książeczkach przedstawiających samoloty i śmigłowce użytkowane przez lotnictwo polskie. Wraz z książką był arkusz kalkomanii( nazwę i wydawcę podam wieczorem). Później pokazał się model szparki nb 5006 z 2el 32plrt, a w międzyczasie kalki do An-2. Fakt, 1el traktowana jest do tej pory po macoszemu, choć godło jest warte uwiecznienia.

Przy okazji - brak jest jakichkolwiek kalek rekinów na zasobnikach, ale może się kiedyś doczekamy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, panowie wyrazy uznania przekazujecie bardzo duzo bezcennej wiedzy o szybkim. Kto chce poprawnie zrobić ołówka musi przeczytać koniecznie cały wątek. Techników troche tu jest, przydałby się jakiś pilot od MiG-21 odnosnie wiedzy pilotażowej. Jak na razie nikt taki się nie ujawnił w temacie.

Pozdrawiam

Polecam wątek o 21 na Forum -Lotnictwo .net.pl Ponad 80 stron , między innymi relacje pilotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda ,że na tamtym forum także dużo informacji można uzyskać a przede wszystkim na temat sytuacji zachowania samolotu podczas lotu. Ale według mnie tutaj na tym forum panuje lepsza atmosfera.

 

Czy ktoś wie gdzie dostanę model Miga-21UM 1/32 Trumpetera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, panowie wyrazy uznania przekazujecie bardzo duzo bezcennej wiedzy o szybkim. Kto chce poprawnie zrobić ołówka musi przeczytać koniecznie cały wątek. Techników troche tu jest, przydałby się jakiś pilot od MiG-21 odnosnie wiedzy pilotażowej. Jak na razie nikt taki się nie ujawnił w temacie.

Pozdrawiam

Polecam wątek o 21 na Forum -Lotnictwo .net.pl Ponad 80 stron , między innymi relacje pilotów

Czytałem, nasz ma 45 stron i nabiera dopiero rozpędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś wie gdzie dostanę model Miga-21UM 1/32 Trumpetera ?

Wczoraj jeszcze podobno była na alledrogo. Kolega mi doniósł. Okazja , za 150 zeta. Zacznijcie robić to weteran Lotnictwa będzie miał z kogo czerpać inspirację dla swojego UM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie miałem być nabywcą tego UM-a ale wyprzedził mnie kolega z forum . A brakowało kilka minut bo logowałem się na swoje konto. Ale co zrobić . Chciałem zrobić 9307

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr jeszcze raz sorki za sprzątnięcie szparki Sam mam fioła na punkcie tej wersji, mam już kilka szparek w 1/72, dwie w 1/48 i teraz tą naj!! Wszytkie oczywiście będa z białoczerwoną szachownicą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spokojnie Z miłą chęcią będę obserwował twoje wyczyny z tą szparką. Ja najpierw i tak muszę dokończyć Miga-21bis 1/72 9703 . A teraz będę poszukiwał następnej szparki. Choć wiem ,że to nie jest łatwe Ale bądźmy dobrej nadziei ,że kiedyś i mi uda się taką zdobyć . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model eRa z Condora ma polskie kalki, nb 1125 z 1el 32plrt, ale niestety bez godeł.

Godło pułkowe jest w arkuszu kalkomanii do An-2 HDLu. Baba Jaga pojawiła się w zestawie Intechu. Brakuje godła pierwszej eskadry.

Jakby któraś z firm "decalsowych" wypuściła zestaw "Polish Fishbeds" to by się kilku chętnych znalazło. Niestety zwłaszcza jeśli chodzi o eRki to w temacie kalek posucha.

 

Panowie, trzeba zakasać rękawy i zrobić kalki samemu. Ja już dawno odczułem brak kalek do MiGów i postanowiłem sam przygotować kaleczki do maszyn, które mnie interesują. Podszkoliłem się z Corela, kilka nieprzespanych nocy i kalki dla własnych potrzeb gotowe

 

Poniżej zestaw do MiGa 21 w różnych wersjach:

 

kalkidomiga21.jpg

 

Sochaczew też się znalazł (pantera z Łasku)

 

sochaczew.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kalkomanii do Miga czy jest taka możliwość by je od ciebie jakoś uzyskać ? Gdy będziesz je drukował mógłbyś sprzedać jedną partię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki są zaprojektowane z białym poddrukiem, wydruk będzie w technice UV na papierze bezbarwnym.

tak wygląda warstwa biała (niebieski zastąpiony zostanie podczas wydruku białym kolorem). Zauważyłe, że w kilku miejscach będę musiał troszkę nanieść poprawek ale wszystko da się zrobić.

 

Tak to wygląda w wersji poddruku;

 

kalkipodkadi.jpg

 

Zaznaczone miejsca też musza być błękitne - czyli białe

 

Dla informacji: kalek na bieżąco przybywa jak tylko mam chilę wolnego czasu (z tym niestety coraż gożej). Oczywiście nie tylko do MiGa21

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Jarekk, kalka w dwóch warstwach. W jakim celu chyba nie musze tłumaczyć.

 

Co do odstąpienia kalek to jeśli przygotuję odpowiednią ilość materiału, żeby zapełnić cały arkusz A4 to będę drukować.

 

Śledzę tematy na forum dotyczące MiGa-21 bardzo dokładnie i nie sposób się domyśleć kto z kolegów jest tą konstrukcją wyjątkowo zainteresowany. Jeśli ktoś z grona potrzebowałby którejś z kalek do budowy konkretnego modelu to oczywiście służę pomocą (w miarę możliwości). Chciałbym napewno uniknąć takiej komercji, jak miała miejsce w przypadku projektu Tu-154, gdzie stworzyła się lista chętnych (sam w nej byłem) tylko po to, żeby na drugi dzień kalki ukazały się na allegro 3 razy droższe.

 

Jeśli macie jakieś pomysły ciekawych malowań (godła, numery itd) czekam na propozycje. Może coś się uda stworzyć. Mistrzem grafiki nie jestem ale zawzięty jak diabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.