Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Czy model Fudzimi Mig-21MF jest na tyle zły, że trzeba takich drastycznych prac aby z "Bis-a" zrobić "R-a" ?

 

Jest na pewno dobry tylko nie do dostania ,dlatego myślę o bisie ze Zvezdy.

Wic polega na tym, że MF Fujimi ma te same wypraski co bis czy R ze stajni japońskiej firmy czyli zawsze mamy bisa. Różnica jedynie jest w artboxie no i R ma dodany zasobnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że garb Condora wogóle nie pasuje do wersji R, która miała identyczny jak chociażby MFka. Ten z Condora bardziej podchodzi do Bisa, napewno nie do MFa czy Rki

 

migr1.jpg

 

migr2.jpg

 

migr3.jpg

 

Aires/QB jest według mnie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zestawów R i Bis Condora w ręku ale ze zdjęć wnioskuję że kadłuby w obu są te same,więc wymiana garbu na QB .Plus tego R z Condora to zasobnik i anteny na końcach skrzydeł,bo z tego co się orientuję to w Fujimi nie ma tych anten.

Mam UM z Condora i prezentuje się całkiem przyzwoicie siedzi niemalże idealnie w planach,linie wklęsłe,może nie aż tak finezyjne ale cena jest naprawdę niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21condor.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Condor w RV Resin

 

21gordon.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Condor u Gordona

 

21wwp.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Condor w WWP

 

21qbi.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

QB w WWP

 

21rx.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

QB w RV Resin

 

Zwróciliscie uwage na wiatrochron w RV Resin ? Te plany w ogóle mi ,,nie podchodzą,, zarówno 21 jak i Mig- 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na tytan (lub jakąś jego kompozycję).

Wszystkie PF-y w Mińsku miały syrenki czerwone (przynajmniej do 1987 roku).

Pozdrawiam

Dops01

W najnowszym numerze Mini Repliki znajdziemy ciekawy artykuł "Pierwsze po II Wojnie Światowej polskie godła lotnicze! – fotografie z własnych zbiorów przedstawia Lechosław Musiałkowski", autor wspomina tam, że podział był 1 eskadra żółta syrenka, 2 eskadra czerwona syrenka. Sam tak też wyczytałem gdzie indziej, tylko gdzie to było... Warto zajrzeć nie tylko dla tej informacji, wspaniałe archiwalne zdjęcia którymi raczy nas autor od pewnego czasu w magazynie zadowolą także poznańskich miłośników szybkich

 

Może ktoś z was natkną się na dwuczęściową owiewkę w 1/48, może ktoś ma jakimś cudem taką na zbyciu?

Zestaw korekcyjny do MFa z CMK ma kabinę vacu.

arek dzięki za odzew (nawet po takim czasie!). Poradziłem sobie domową chałupniczą robotą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanko- pierścień wlotowy osłaniający stożek w F-13 ,UM ma inny odcień metalu- bardziej przypomina dysze wylotową - zrobiony jest ze stali czy z duraluminium?

Jarekk - przypominam się odnośnie wykładu na temat anten ze szczególnym naciskiem na F-13.

 

Tak się składa że to wcale nie elektron bo jest zabyt miękki i plastyczny.

Pierścień jest wykonany z duralu anodowanego na twardo. Stąd ciemny kolor. (PN-PA-7T)

Z elektronu jest wykonana płyta pulpitu na awionikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie pamięć nie myli to żółte syrenki zaczęto malować w Mińsku na MiG-29. W każdym razie ostatni M odebrany z Mińska do Łasku (2005) miał syrenkę żółtą, a chyba raczej należał do 2 eskadry.

Pozdrawiam.

Dops01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli było , to nie bijcie.To wszystko przez te upały.Zdjęcia znalezione na brazylijskim forum. Pierwsze Bis 9805 z okresu służby w 41 plm, w nietypowej dla Bisów konfiguracji. Dugie -"Tygrysia "szparka podczas startu. Ot takie ciekawostki. Zastanawia mnie dlaczego Bis przy starcie ma klapy w położeniu schowanym ? A startuje na pewno , bo ma włączony dopalacz.

9805mkmig21bis.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

9292wlocie.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Powolne ukłony dla Fanów 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne wytłumaczenie. Na 21 opony chyba miały ograniczenie predkosci maksymalnej ,po której eksplodowały...

Po za tym ,w tej konfiguracji starczyło by mu pasa ? Wiem ,wiem ma dopalacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie pasują te tłumaczenia, a te z rozerwaniem opony przy wersji imt nie mają sensu. Z drugiej strony to jest przecież BiS, a po włączeniu CzR mógł on wznosić się niemal pionowo, i osiągnięcie prędkości oderwania nie powinno być problemem.Mam pecha , bo nawet nie mam się kogo spytac z lotnictwa [ aktualnie ] Młodzież ,albo zna 21 z widzenia , albo nie osiągnęła w okresie szkolenia na 21 takiego poziomu aby latać w takich konfiguracjach. Mam nadzieję że dokopiemy się do jakliegoś sensownego wytłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.