Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

To był prawdopodobnie lot na rozpoznania z zasobnikiem SATURN (pod prawym skrzydłem), UB-16 podwieszony jako "przeciwwaga".

Z takimi podwieszeniami lataliśmy np na FOTO poligonu NADARZYCE.

 

Jak mi się wydaje ta sesja zdjęciowa była robiona w trakcie lotów na poligon - po rozwiązaniu poligonu Jagodne lataliśmy na Nadarzyce. Czy w kabinie nie siedzisz Ty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w kabinie nie siedzisz Ty ??

Jest to możliwe.

Pamiętam taki lot parą z por. pil. Robertem Zimolągiem na rozpoznanie fotograficzne poligonu Nadarzyce.

Dla MiG-21R lot do Nadarzyc z Samuraja i z powrotem był na granicy promienia taktycznego.

Dlatego wiszą 3 x ZP-490, żeby jeszcze mieć trochę czasu na fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był prawdopodobnie lot na rozpoznania z zasobnikiem SATURN (pod prawym skrzydłem), UB-16 podwieszony jako "przeciwwaga".

Z takimi podwieszeniami lataliśmy np na FOTO poligonu NADARZYCE.

Bingo! Choć inny s-t, ta sama sesja zdjęciowa:

mig21d42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż moja koncepcja modelu z konfiguracją 3xptb490 i 2x ub16 legła w gruzach, ale wykonanie zasobnika saturn to nie jest problem i tak też będzie fajnie wyglądać. Chociaż nie lubię niesymetrycznych podwieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest srebrny 2213 (1 esk) na lotnisko w Modlinie - maj 1991. Zanim się przebazowałem do Modlina za resztą pułku, zdałem wszystkie „siwki” w Mierzęcicach w tym samym czasie.

Saturn jest klasyczny a nawet dwa (drugi samolot).

 

Tylko nasuwa się pytanie, czy gdy latały siwe R, był już Saturn

 

Raczej tak. Jak mnie dopuścili do obsługi w styczniu 1990, to siwe R stały już w krzakach na 1 esk i nie latały. Próby Saturna zaczęły się raczej wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest srebrny 2213 (1 esk) na lotnisko w Modlinie - maj 1991. Zanim się przebazowałem do Modlina za resztą pułku, zdałem wszystkie „siwki” w Mierzęcicach w tym samym czasie.

Saturn jest klasyczny a nawet dwa (drugi samolot).

 

Jarek, to jest raczej czerwiec 1991, zresztą o ten jeden miesiąc nie ma co kopii kruszyć. ;-)

 

Ostatnim kolorowym samolotem w 32plrt była jasno niebieska szparka UM 7502, którą zdawałem w Oleśnicy na początku września 1991r., i która to trafiła do Wrocławia jako pomoc dydaktyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturn jest klasyczny a nawet dwa (drugi samolot).

 

Dla mnie te wszystkie zasobniki to "fatamorgana" Tym bardziej jeszcze jak zdjecie trochę niewyrazne , albo pod kątem .Ale dzięki za wyjaśnienia .

Tak skojarzyłem ze to jakiś wcześniejszy typ, bo gdzies tu mi sie chyba obiło [ a może przyśniło ? ]

Zapraszam na

http://forums.airforce.ru/matchast/2122-21-e-sparki-12/#post92478

jest pare zdjęć z kabiny 21US z Muzeum w Rydze .Dosć dobrze utrzymany sprzet , to i fotki fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz5710

Dzięki Serdeczne -dopiero dziś "ujawniła sie " poczta.

 

Sorry że pytam -ale to jest wszystko , czy jeszcze coś jest ?

Jakby co to żaden problem , zrobię powtórkę , bo ja zeskanowałem całość po niedoróbkach w JW ?

A mogłem przegrać od razu na przenosny dysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakaś nowość .Dzięki .

To widzieli?

1174910006_TN.jpg

 

Druga sprawa, nie dająca mi spokoju od dłuższego czasu. Na drugim planie, czyżby jedyny 4-cyfrowy PFM z pomalowanym na zielono statecznikiem? Były 2-cyfrowe, w 2PLM i podobno pod tą blachą nic nie było, a jednak pomalowali. Ale 4 cyfrowy?

20120902212121.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakaś nowość .Dzięki .

To widzieli?1174910006_TN.jpg

 

Widzieli -wizyta Zegrzaków w Holandii. Tylko czemu to się nie otwiera ?

Odnośnie PFM -może mieli za duzo farby Nie mam pojęcia .Pokrycie było ładnie"wyrysowane " i wynitowane pod kształt anteny to i pomalowali .Ja innego wytłumaczenia nie widzę .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Young zdjęcie Zegrzyńskich Bisów podczas wizyty w Holandii zostało już wrzucone jakiś czas temu przez moją osobę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Young zdjęcie Zegrzyńskich Bisów podczas wizyty w Holandii zostało już wrzucone jakiś czas temu przez moją osobę. Pozdrawiam

I jak dobrze pamiętam " Twoja Osoba " wrzuciła jeszcze pare zdjęć z "tej wycieczki "

Do nauki Kolego , a nie po nocach siedzieć przed kompem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Druga sprawa, nie dająca mi spokoju od dłuższego czasu. Na drugim planie, czyżby jedyny 4-cyfrowy PFM z pomalowanym na zielono statecznikiem? Były 2-cyfrowe, w 2PLM i podobno pod tą blachą nic nie było, a jednak pomalowali. Ale 4 cyfrowy?

20120902212121.jpg

 

Ten pomalowany to 7102.I nie ma zadnych godeł na wlocie.

 

 

To 7102 - rzeczywiście chyba jedyny pfm z "zielonym statecznikiem" i z godłami

 

7102q.jpg

 

7102a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak dobrze pamiętam " Twoja Osoba " wrzuciła jeszcze pare zdjęć z "tej wycieczki "

Do nauki Kolego , a nie po nocach siedzieć przed kompem.

 

Dokładnie tak Kolego Babcia

A co do nauki to na szczęście korzystam jeszcze z ostatnich chwil wolności przed rozpoczęciem kolejnego roku na WSOSP-ie. Chodź wakacje i tak pracujące jak nie w pracy to w domu. I tak to wygląda. A czas by wejść na MODELWORK i temat 21-ego zawsze znajdzie się czas. Jak nie na laptopie/ komputerze to telefonie.

Pozdrawiam i życzę wszystkim Miłej Nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.