Skocz do zawartości

Ciągniczek na październiczek - C2P [scratch+varia]


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mi zejdzie nad tymi modelami, ale zależy mi na ukończeniu tego projektu do połowy lutego, na rocznicę. Gulumik model o którym mówisz to pewnie "Ciągnik pancerny" firmy RPM nie mający nic wspólnego z ciągnikiem C2P. RPMowiski model wzorowany jest na podwoziu prototypowego działa samobieżnego TKD z którego po demontażu uzbrojenia zrobiono ciągnik (znane 2 zdjęcia).

 

Póki co czekam na silnik i skrzynię biegów, wtedy ruszę z wnętrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prace nad silnikami idą dość powoli. Okazało się, że mimo dwóch jeżdżących wozów niewiele jest zdjęć dokładnie silnika i jego oprzyrządowania (pompki, filtry itp).

Póki co z S Modelowskiego zestawu dla PF 612 udało mi się zmontować tyle, choć jest to tylko blok, na który należy poprawić i doposażyć.

d46a601b.jpg

ca26fe8c.jpg

Upragniona paczka z Martoli i nowe możliwości

Kolejny zestaw TKS-B z Mirage (głównie części do układu jezdnego)oraz

bc02407d.jpg

Palmiarnia ;) 2x kasztan, 2x lipa, 2 x dąb, 2 x leszczyna.

Podstawy dobrego maskowania już są

81410e50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 11 months later...

Temat dawno nie odświeżany, kilka zdjęć z bieżących prac.

 

Skrzynki amunicyjne i sprzętowe na przyczepę ostatecznie zakończone.

Trwało to sporo czasu ale efekt jest niezły, sam się sobie dziwie, że ich nie odlałem tylko zrobiłem wszystkie od zera ;)

9dd98846.jpg

 

Najnowsza i ostatnia część zestawu czyli armata półstała Boforsa kal. 40mm - armata wz.38.

Nie będzie niczym nowym jeśli powiem, że informacje dot. polskich armat półstałych kal. 40 i 75 mm są niezwykle skąpe.

Dziwi to tym bardziej, że armat półstałych wyprodukowano w Polsce więcej niż klasycznych 2 osiowych Boforsów.

9a0e3e9b.jpg

1f8bbfa3.jpg

9a0e3e9b.jpg

 

Komplet czyli docelowy działon plot armaty kal. 40 mm.

3b96bfa9.jpg

 

Korzystając z okazji ponawiam pytanie o wymiary (średnice) kół do SdKfz 234 (lub pokrewnych), niemieckiej przyczepy ewakuacyjnej dla czołgów oraz ciężarówki Mercedesa L4500 (Zvezda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złośliwy - dobrze, że jesteś ;) Tak wróciłem z "delegacji" mam nadzieję, że na stałe.

Andrzeju - z malowaniem będzie klops. Idąc za radą Sebastiana "Rollingstones`a" muszę poćwiczyć na jakimś smartkicie - mam tu taką padlinę jagdpanthery i kiedy już przyjdzie co do czego będę ją obrabiał. Póki co w obu ciągnikach pozostało sporo do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Kilka nowości dotyczących armaty.

 

Przeróbek z wersji Italeri na naszego Boforsa wz 38 jest więcej niż się spodziewałem. Łoże, oprzyrządowanie, długość i detale lufy oraz sama podstawa "Y" dają nieźle zmuszają do myślenia.

448270fa.jpg

260abb06.jpg

59a641c0.jpg

67a5a2e3.jpg

Nie mam sprecyzowanej wersji zaczepu łączącego boczne "łapy" z głównym ramieniem podstawy. Pewnie powinno być tu coś w postaci skobla ale trudno mi cokolwiek jednoznacznie przypasować. Może Wam coś wpadnie do głowy.

 

Ekwilibrystycznym wyrobem lutego jest rura do zrzucania łusek, którą musiałem wykonać od zera - w resztkach armaty, które dostałem tego elementu akurat nie było.

f45e77f3.jpg

Wyszło myślę nie najgorzej.

 

Zastanawia mnie ilość i miejsca mocowania "szpilek" do stabilizowania działa. Na 100% mogę określić 3, kolejne 2 miejsca podejrzewam ale też (jak zwykle) nic konkretnego. Niestety opłakana ilość zdjęć, mimo szerokozakrojonej akcji ich zbierania utrudnia budowę modelu w tej wersji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2f6e4c27.jpg

57381ef1.jpg

5c114a10.jpg

30abe40f.jpg

 

Kilka zdjęć rzutem na taśmę. Jest kilka rzeczy do poprawki ale to pierwszy model od dłuższego czasu doprowadzony do takiego stanu i zbudowany relatywnie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.