Skocz do zawartości

Zapowiedzi i nowości - MiniART


Rujewit

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Rafał B napisał:

Co w tym przypadku budzi Twój największy niepokój? 😎

Znając ich to koło będzie składało się z kilku części😁

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Seb napisał:

Ja mam tylko nadzieję, że Tygrysa nie ruszą🙄

W tym roku mało prawdopodobne. Zazwyczaj rocznie 2 nowe linie wprowadzają. W tym roku jest już 234 i Stuart. 234 pewnie był szykowany na 2 półrocze, ale RMF wyskoczył ze swoim to i oni się pośpieszyli. Może w przyszłym roku zrobią Tygrysa 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2024 o 22:41, JanuszF napisał:

W tym roku mało prawdopodobne. Zazwyczaj rocznie 2 nowe linie wprowadzają. W tym roku jest już 234 i Stuart. 234 pewnie był szykowany na 2 półrocze, ale RMF wyskoczył ze swoim to i oni się pośpieszyli. Może w przyszłym roku zrobią Tygrysa 😉 

A po co komu kolejny hitlerowski Tygrys mało to ich na rynku do wyboru do koloru a Echelon produkuje kalki do wszystkich batalionów ciężkich czołgów także można zrobić każdy egzemplarz :szczerbol:,  jest tyle różnych innych pojazdów które nie doczekały się modeli o jakby tak zrobili np . WZT2 czy BLG67 to byłoby coś, ew. z II wojennych nawet hitlerowskich kfz. 74 zwłaszcza że pojazdy bazowe w postaci Krupp L3H163 czy Mercedes-Benz LG300 mają , ale ja nie o tym chciałem . Kolejna nowość ze stajni MiniArtu tym razem jest to II wojenny amerykański generator prądu PE95 napędzany silnikiem słynnego Willisa Jeepa  dodatkowo w zestawie rozmaite beczki kanistry i inne lejki o takie :

7150-entry-1-1711620807.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adams M1A1 napisał:

A po co komu kolejny hitlerowski Tygrys

 

Bo schodzą jak ciepłe bułeczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, WPR napisał:

Bo schodzą jak ciepłe bułeczki. 

Myślę że to pokutujący jeszcze z czasów komuny mit kiedy to tego typu pojazdów nie było wcale na rynku :D.  Kasę robi się bardziej  na modelach których nikt inny nie wypuszcza patrz Trumpeter i jego radarowo-wyrzutniowe wydania czy MiniArt z ich sceneriami i domami, seriami pojazdów zbudowanych na jednym podwoziu, oraz ciekawymi figurkami w różnych pozach i  jakoś sobie doskonale  radzą bez hitlerowskiego Tygrysa w portfolio:D.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adams M1A1 napisał:

Myślę że to pokutujący jeszcze z czasów komuny mit kiedy to tego typu pojazdów nie było wcale na rynku :D.  Kasę robi się bardziej  na modelach których nikt inny nie wypuszcza patrz Trumpeter i jego radarowo-wyrzutniowe wydania czy MiniArt z ich sceneriami i domami, seriami pojazdów zbudowanych na jednym podwoziu, oraz ciekawymi figurkami w różnych pozach i  jakoś sobie doskonale  radzą bez hitlerowskiego Tygrysa w portfolio:D.

I tak i nie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Myślę że to pokutujący jeszcze z czasów komuny mit kiedy to tego typu pojazdów nie było wcale na rynku :D.  Kasę robi się bardziej  na modelach których nikt inny nie wypuszcza patrz Trumpeter i jego radarowo-wyrzutniowe wydania czy MiniArt z ich sceneriami i domami, seriami pojazdów zbudowanych na jednym podwoziu, oraz ciekawymi figurkami w różnych pozach i  jakoś sobie doskonale  radzą bez hitlerowskiego Tygrysa w portfolio:D.

Adam czy dlatego wypuścili tyle wersji STG III bo ich brakuje na rynku modelarskim? I następna będzie Puma , której podwozie można . wykorzystać do paru innych pojazdów. Mini Art ma bliżej do projektów o których wspomniałeś ale wolą robić US-sów albo Germańców  bo  lepiej się sprzedają . Rynek modelarski jak każdy inny rządzi się swoimi prawami , czyli finansami.  Według mnie Trumpeter i inne jemu podobne pociotki są nastawione na rynek wschodni a ściślej rosyjski , podobnie robił Meng . Ten ostatni współpracował z rosjaninem o nicku Gurkhan (chyba tak się pisze) przy projektowaniu niektórych modeli , 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2024 o 18:11, Seb napisał:

Ja mam tylko nadzieję, że Tygrysa nie ruszą🙄

Zajrzyj do wątku TAKOM-a   tam tych hitlerowskich Tygrysów do wyboru do koloru, jest nawet figurka tego zagorzałego nazisty  SS-owca  Wittmanna na pewno będzie z czego wybrać:lol::

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonuje mnie to rozmieszczenie amunicji. W alianckich raportach stało, że były cztery skrzynki po bokach. Środkowa wydaje się wzięta z Pakwagena (nawet ilość pocisków pasuje) i przy lekko obróconej wieży byłaby pod nogami załogi.  No i przy dostępie do skrzynek tylko od tyłu nieźle musieliby się z nimi gimnastykować, ale to już bardziej wiarygodne i od biedy tylny kierowca/radiooperator mógł pomagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, AchtungCancer napisał:

 

Ciężko znaleźć fotki wnętrza , mam gdzieś angielskie czasopismo z fotkami wnętrza jutro poszukam i sprawdzę co tam jest. Udało mi się  w dwóch różnych artykułach w sieci znaleźć takie rysunki , sądzę ze się pokrywają.

Ammoracks_Sd.Kfz.234-2.png

 

image

image

 

52486027089_433ba8c6dd_b.jpg (109.9KiB)

 

C0148F1B-66CD-4936-A3EE-11107B2F624E.jpeg (540.17KiB)3F48C470-C10C-4FC3-9FEE-E697E0D6A6B9.jpeg (522.31KiB)

045.jpg (342.96KiB)11 - SdKfz_234_2_Turminnenseite_rechts_NARA.jpg (1014.09KiB)10 - SdKfz_234_2_Turminnenseite_links_NARA.jpg (998.84KiB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.