Skocz do zawartości

[OPEN] Mastercraft Niebieska Iskra 1919


Remik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Tym razem postanowiłem zmierzyć się z modelem naszych rodzimych producentów ,wybór padł na Iskrę. Przypadkiem przeglądając magazyn Mini Replika natrafiłem na niestandardowe malowanie i zapadła jednoznaczna decyzja ,a że akurat tak się złożyło w czasie, postanowiłem wziąć udział w konkursie ,debiutując jednocześnie w wątku warsztatowym .Model postaram się zrobić bez dodatków fabrycznych polegając jedynie na własnym warsztacie i planach .

in-box modelu

 

resizeofpc260104.jpg

 

resizeofpc260105.jpg

 

resizeofpc260106.jpg

 

resizeofpc260112.jpg

 

Pozdrawiam Remik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jaką zaczynałem konkursowy warsztat z Iskrą to też miałem taką wykonać, ale kolega "Grzes" napisał:

Spokojnie spokojnie, startujesz w kategorii STANDARD, a Iskra "1919" to wersja R "Nowax" która miała zmieniony dziób ze względu na zabudowany tam pogodowy RDS-81.

z Iskrą 1919 musisz przejść do OPEN

... więc zrezygnowałem i pozostałem przy wersji z orłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prace ruszyły ,na początek zabrałem się za kadłub

 

resizeofp1020126.jpg

wewnątrz kabiny odtworzyłem kratownicę ,oraz dorobiłem z cienkiego pcv przednią komorę podwozia ,od spodu poodcinałem wszystkie anteny i tylną płozę

 

resizeofp1020130.jpg

po sklejeniu kadłuba trzeba było zrobić coś z tą pokraczną dyszą wylotową ,wypiłowałem okrągłym iglakiem otwór w który wkleiłem cienką rurkę z anteny radiowej

 

resizeofp1020133.jpg

 

resizeofp1050135.jpg

tak to wyszło po wklejeniu i oszlifowaniu

 

resizeofp1020128.jpg

końcówki skrzydeł mają niewłaściwy kształt ,więc dokleiłem do nich kawałki plastiku i obrobiłem do właściwego obrysu

 

resizeofp1020129.jpg

 

resizeofp1050138.jpg

a tu właściwy kształt skrzydeł , należało by też coś zrobić z lotkami i klapami -myślę że wytnę je i wkleję nowe .

CDN -pozdrawiam Remik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kolejnym etapem prac były wloty powietrza do silnika,miałem dylemat ,jak uzyskać elitptyczny kształt ,w poprzednich Iskrach do środka wlotu wciskałem szpachlówkę i obrabiałem to jakoś na okrągło, od środka i na zewnątrz .Tym razem wcisnąłem do środka zwinięty pasek pcv 0,3mm ,zalałem cyjanoakrylem i po wyschnięciu nadałem odpowiedni kształt ,myślę że wyszło całkiem nieźle -zresztą oceńcie sami

 

resizeofp1050139.jpg

tak wygląda wlot prosto z pudełka

resizeofp1060144.jpg

z lewej wklejony pasek a z prawej już obrobiony na gotowo

resizeofp1060146.jpg

resizeofp1060147.jpg

a tu wersja ostateczna

pozdrawiam Remik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrys płata jest teoretycznie prawidłowy, ponieważ z takimi zaokrąglonymi końcówkami Iskry swego czasu były. Trzeba by dotrzeć do zdjęć konkretnego egzemplarza, by móc stwierdzić, jakie końcówki miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdę nieco przed szereg i zapytam - jaki masz pomysł na siatki na wlotach powietrza?

Blaszka Part, czy własny patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie brak kalkomanii (głównie numeru 1919) kilka lat temu wstrzymał prace nad budową niebieskiej Iskry. Została odłożona do kartonu modeli niedokończonych i oczekuje na lepsze czasy.

 

ts11iskra03.jpg

ts11iskra04.jpg

ts11iskra01.jpg

ts11iskra05.jpg

ts11iskra06.jpg

 

Czy wiecie może, czy gdzieś jeszcze można nabyć arkusz kalkomanii Intecha "Wojskowe godła i tablice rozpoznawcze 3. Polskie Siły Powietrzne cz. 2"? Wysłałem kiedyś e-mail z zapytaniem do producenta, ale nikt na niego nie odpowiedział. A może ktoś mógłby odsprzedać posiadany przez siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem bywa na alledrogo, ale myślę, że sensowniejszym rozwiązaniem będzie zamówienie i wydrukowanie własnych kalkomanii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki, że zwróciliście uwagę co do wlotów i końcówek skrzydeł -już poprawiłem

Grześ -pytałeś jaki mam pomysł na siatki na wlotach ,hm ,powiem szczerze że nie miałem ich w planach ,ale teraz nie daje mi to spokoju -zobaczymy.

Pozdrawiam Remik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem na wielu zdjęciach ,to dolna część siatki na wlocie mocowana jest na stałe ,a w czasie postoju zakładana jest górna połowa .Jako ciekawostka to gdzieś czytałem, że w czasie rozbiegu Iskry do wlotu wpadł zając uszkadzając jednocześnie silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Aktualnie model został sklejony w całość ,zaszpachlowałem wszystkie linie podziałowe ,wyprofilowałem przejście skrzydła -kadłub .Zaślepiłem też przednią i tylną ściankę kabiny ,nie zapominając o dociążeniu przodu kadłuba kulkami ołowiu .

 

resizeofp1100149.jpg

 

resizeofp1100150.jpg

 

resizeofp1100151.jpg

 

resizeofp1100158.jpg

 

resizeofp1100159.jpg

 

resizeofp1100156.jpg

A tu 3 z 5 pojemników na aparaty fotograficzne,zająłem się też wnętrzem kabiny -zdjęcia postaram się wkleić następnym razem .Pozdrawiam Remik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.