Skocz do zawartości

MiG-19PM Trumpeter 1:48


Darek 1614

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Do zaprezentowania mam model samolotu MiG-19PM w skali 1:48 firmy Trumpeter. Model został wzbogacony o żywiczny kokpit. Ponadto na powierzchnię samolotu naniesione zostało nitowanie.

 

104-1.jpg

 

100.jpg

 

101.jpg

 

102.jpg

 

105.jpg

 

106.jpg

 

107.jpg

 

108.jpg

 

109.jpg

 

Fotografia nie jest moją mocną stroną ale mam nadzieję że coś widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model składał się rewelacyjnie, żywiczny kokpit firmy Neomega też ładnie się wpasował.

A co do Twojego P.S. Robercie

ps.coraz poważniej zastanawiam się nad przejsciem na "48-kę"

To ja już tą decyzję mam za sobą, pozostało mi kilka rodzynków w 72 które sukcesywnie kleję ale obecne zakupy to już wyłącznie 48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantatycznie że znów model naszego Ludowego Lotnictwa na forum

I w dodatku jaki piękniutki z tymi zaciekami... BRAWO! Za tematykę i wykonanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jestem pod wrażeniem, mega wrażeniem, mam ten model w planach. No jest przepiękny. byś troszkę uchylił rąbka tajemnicy na temat washa bo wygląda przednio i tak jak Robert skrzynka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Twojego P.S. Robercie

ps.coraz poważniej zastanawiam się nad przejsciem na "48-kę"

To ja już tą decyzję mam za sobą,

 

Ja też, tyle tylko że nie udane bliskie spotkania z "dwudziestko dziewiątką" z Academy plus komplet blach Parta i fotel z Airesa,poległem przy tablicy Parta

 

 

podlączam sie do pytania smialus-a o łosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja technika jest banalnie prosta, najpierw farba, porem sido (dwie warstwy) następnie wash z artystycznj farby olejnej (najczęściej czarna). Farbę artystyczną rozcienczan specjalnym rozpuszczalnikien, nakładam w zagłębienia i czekam ok 20 min poczym przecieram chusteczką higieniczną zgodnie z kierunkiem opływu stug powietrza. Zasieki robię z rozrzedzonej farby akrylowej. Stawian kropkę takiej farby w miejscu gdzie zaczyna się zaciek i rogien chustechki rozcieram to w kierunku spływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kilka odpowiedzi na pytania:

Model jest raczej poziomo.

Nitowanie wykonałem nitownicą zrobioną z kółka zębatego od jakiegoś starego zegara a w miejscach niedostępnych dla nitownicy musiałem uzupełnic nity igłą.

Kolor jakim jest pomalowany MiG to humbrol 27002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te samoloty były hangarowane pod chmurką ? Naprawdę ładny model, ale te zacieki to wyglądaja tak sobie, jakby conajmniej ze cztery ulewy zaliczył pod gołym niebem. Zacieki raczej powinny być w stronę opływu powietrza a nie grawitacji. A tak model zacny. Juz sie nie czepiam

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak dla wyjaśnienia. 28 plm odziedziczył ( oczywiście nie bezpośrednio a po perturbacjach) lotnisko po STG-2 a później JG-103. Oczywiście z całą infrastruktura (7 hangarów). Oczywiście ta opowieść jest na inną okazje, lecz chciałbym zauważyć, że takie warunki powodowały, że większość samolotów nie stała "pod chmurką". Dlatego też ten model nie przedstawia z całą pewnością samolotu z okresu intensywnej eksploatacji. Nawet jak pułk został przezbrojony na MiG-21 MF samoloty były zakonserwowane i wykonywały okresowe obloty do czasy zakończenia eksploatacji. Trwało to około roku. W tym czasie stały pod tzw chmurką w miejscu hangaru 3 (który się zawalił). Jednak nawet wtedy na fotkach nie można zauważyć jakichkolwiek zacieków. Oczywiście w okresie późniejszym takowe się pojawiały. Jak ustalimy że model jest po okresie eksploatacji to sprawę zacieków mamy załatwiona i to w sensie pozytywnym , bo nawet model zyskuje pewną "plastyczność". Co do wykonania modelu. Razi mnie przód bo Trumpeter całkowicie go "skopał". Nie mam tu pretensji do Darka. Po prostu model taki jest i w 1/32 jest taki sam (zły). Wymiana jest trudna zamienników brak a od 0 to wiadomo. Na wyrzutniach rakiet nie ma prowadnic. Wprawdzie dostępne fotografie nie pokazują tego elementu to, zaznaczenie sprawiało by lepsze wrażenie. Poprawy też wymaga osłona kabiny. Jej tył powinien być umiejscowiony pod większym kątem.

Żeby nie było - model mi się podoba bardzo (wiadomo 28plm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rozwinęła się dyskusja na temat zacieków.

Moja opinia jest taka, każdy samolot ma różne etapy w swojej histori od momentu wprowadzenia do eksploatacji, kiedy to jest "pieszczony" i pucowany. Poprzez okres zwykłej eksploatacji kiedy to raz jest pod gołym niebem, raz stoi w hangarze aż po okres wycofywania z eksploatacji kiedy to samolot czeka gdzieś na bocznej płaszczyżnie aż go przygarnie jakieś muzeum lub władze miasta na pomnik. Jeden samolot ma technika który poza sprawnością utrzymuje także na wysokim poziomie czystość samolotu inny samolot ma technika który dba tylko o sprawność samolotu. Moje stanowisko jest takie że każda opcja od wysokiego połysku po skrajne uczochranie samolotu będzie usprawiedliwiona a nie chwaląc się wiem coś o tym gdyż kilkanaście lat spędziłem w tym lotnictwie przy różnych typach samolotów.

 

Co do osłony kabiny to zrobiłem ją ruchomą i na zdjęciach jest tylko częściowo wysunię ta do tyłu (dlatego jest poziomo), przy maksymalnym wysunięciu tył osłony kabiny podnosi się do góry i jest pod innym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.