Skocz do zawartości

Panavia Tornado Gr.1 Revell 1:72


ariel007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zima nadeszła (kalendarzowa) to trochę arabskiego ciepła. Prosto z pierwszej wojny w zatoce. Tornado Gr.1 ZD892 H (Helen, Snoopy Airways), baza Muharraq AB, Bahrain.

Model bardzo dopracowany: detale ładne, spasowanie dobre, jedyny minus to oszklenie (dość grube i łamliwe) - dokupiłem nawet vac-u ale było jeszcze gorsze (mniej szczegółów).

 

opis samolotu:

po polsku: http://pl.wikipedia.org/wiki/Panavia_Tornado , po angielsku: http://en.wikipedia.org/wiki/Panavia_Tornado

 

Dodatki do modelu: żywiczne fotele Pavla, blaszki Eduarda (kokpit, wnętrze hamulców, antenki, działka), rurka pitota i czujniki kąta natarcia od Master Model, kalkomanie firmy Print Scale (bardzo delikatne, trzeba je przenosić na "wodnym filmie", inaczej zawijają się natychmiast). Przez te kalkomanie model to troszkę s-f bo planowałem Foxy Killera (ZA 465 FK), ale zniszczyła mi się "szczęka" i postanowiłem zrobić Helenkę (ona nie miała czarnego panelu przed wiatrochronem).

 

Model jest pomalowany emalią olejną RAF Desert Pink Xtracolor, podkład na całość to Gunze C 08, preshading brązem Tamki. Emalie i kalki zabezpieczane Future. Wash to Neutral MiG-a. Podkreślenie linii paneli to Smoke Tamiyi, okopcenia na ogonie to Tensocrom Smoke Lifecolor-a i Smoke Tamiyi, różne "wycieki" to cienie Tamiyi.

 

 

Zapraszam do galerii:

 

pudełko:

tornadobox_zps2d3a085f.jpg

 

kalkomanie:

decals_zps4d3ec7da.jpg

 

oryginał:

00_zps55336e70.jpg

 

model:

01_zps6c44d644.jpg

 

02_zpse7e7c70c.jpg

 

03_zpsb4a8c739.jpg

 

04_zpsafdee93e.jpg

 

05_zps581afc1a.jpg

 

06_zpsca94570a.jpg

 

07_zps087f3a78.jpg

 

08_zpsd99769c4.jpg

 

09_zps5e79fc40.jpg

 

10_zps793d1521.jpg

 

11_zpsf9f89acc.jpg

 

12_zps590e80e4.jpg

 

13_zps7c5db35a.jpg

 

14_zpsb9697169.jpg

 

15_zps2bd534f3.jpg

 

16_zpsbcde69f2.jpg

 

17_zps668eaf83.jpg

 

18_zps73537395.jpg

 

19_zps6de89e2c.jpg

 

20_zps007af8aa.jpg

 

21_zpsb853eb07.jpg

 

22_zps3815df17.jpg

 

23_zpsb23de4e9.jpg

 

24_zpsefbf53a9.jpg

 

25_zpsc0374145.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykonany. Jedynie co mi nie pasuje, i raczej jest to kluczowe przy tej maszynie, to szkoda że nie udało Ci się uchwycić tej różowej barwy samolotów, charakterystycznej dla malowania RAFu z tamtej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale farba Xtracolora nie jest "różowa". To taki łosoś lekko złamany szarym. Na zdjęciach z wojny i potem z wystaw (pokazów) to te samoloty nie są "różowe" ich kolor zmienia się wraz z oświetleniem. Ale nigdy nie są różowe. Jako anegdotę ktoś chyba na britmodeller przytacza wypowiedź mechanika RAF-u z tamtych czasów, że jak im zabrakło farby do kolejnych maszyn wysyłanych na wojnę to chłopaki biegli do ichniej sieci budowlanej i kupowali "łososiowego" Duluxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny piękny model z Twojej kolekcji. Z tym różowym wg. mnie sprawa dyskusyjna.. Osobiście podzielam opinię Ariela. Jak się Tobie malowało tym Xtracolorem i czym go rozcienczałeś? To prawda że bardzo długo schną te farby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model znakomity i z kapitalnym nose artem w dyskusję odcieniową się nie wdaję, bo wg.mnie nie da się oddać dokładnie każdego koloru i liczy się ogólny odbiór modelu, który dla mnie jest bombowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się Tobie malowało tym Xtracolorem i czym go rozcienczałeś? To prawda że bardzo długo schną te farby?

 

Te farby (a dokładniej ta farba) to poezja malowania - drobniutki pigment, leci jak woda, ładnie przylega. Rozcieńczałem LT Gunze, zero problemów. A co schnięcia to... ok. 5 dni w pudełku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.