Skocz do zawartości

F-16C block 52+ 1/72 Revell


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ukończyłem kolejny z rozgrzebanych dawno modeli. Nie widziałem jeszcze na żadnym forum Jastrzębia w tym malowaniu. Kalki wyprodukowane przez AAD kładły się średnio. Mimo że jakościowo są bardzo dobre, to z powodu trudnego kształtu i pomimo polewania hypersolem Agamy, nie opanowałem pomarszczenia na krawędziach. Następnym razem zrobiłbym do masek. Trochę zabawy było z dopasowaniem żywicznych odlewów CFT z Kinetica ale z pomocą CA dałem radę. Te z CMK też mam ale w ogóle do Revella nie pasują. Statecznik był rzeźbiony, żeby dopasować go do naszej wersji. Przeróbki objęły też pokrywy podwozia - wykonane od podstaw z blaszek i polistyrenu. Hamulce aero sklejone z blaszek Parta. Prezentują się dosyć fajnie, ale są trudne w montażu i bardzo delikatne. Kilka razy je oderwałem podczas malowania i teraz podczas zdjęć też musiały oberwać, bo widzę że są krzywo. Dysza Airesa. Dedykowana do Hasegawy i trochę trzeba było poszpachlować, ale bez większego problemu. Uzbrojenie i pylony sztukowane z innych zestawów. Brudzenie na spodzie może być kontrowersyjne, świadomie trochę przesadziłem.

 

SH106450.jpg

SH106451.jpg

SH106452.jpg

SH106453.jpg

SH106449.jpg

SH106454.jpg

SH106455.jpg

SH106462.jpg

SH106456.jpg

SH106458.jpg

SH106459.jpg

SH106460.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model, jak to zwykle u Ciebie.

Naprawdę bardzo, bardzo mi się podoba.

Ale mam jedno zastrzeżenie: czy ten sniper pod celowo nie ma szybki, czy to przypadek?

I jeszcze pytanie: możesz ze szczegółami opisać jak malowałeś dysze silnika.

By wygląda wyrąbiście wspaniale.

 

Ale tu tez mam uwagę.

Sam wylot dyszy masz mocno ubielony (jak rozumiem to utleniony tytan).

Czy jednak nie kusiło Cię, żeby bardziej tę dyszę zróżnicować, jak np. na tym zdjęciu:

F-16D_BLK40_29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza malowana metalizeram MM jako że nie jest narażona na ścieranie. Czarny to Jet Exhaust, jaśniejsze to titanium czy magnesium. Przecierki suchym pędzlem aluminium i steel. Wnętrze jest pomalowane matowym white primerem i brudzone cieniami tamiya.

 

Sniper jest bez szybki bo tymczasem nie mam jej z czego zrobić. Od ręki pędzlem nie namaluję, w resztkach kalkomanii niczego odpowiedniego nie znalazłem. Nie jest przyklejony, tylko na wcisk, więc można poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda poprawnie, ale moim zdaniem bez rewelacji...

 

Zabrakło nieco wykończenia detali, być może powodował to pośpiech? Brak washa na zbiornikach kadłubowych wygląda niekonsekwentnie, tym bardziej że na reszcie modelu jest bardzo ostry (skoro rowki na konformach niezbyt nadawały się do washowania, można to było zrobić np. cienkim ołówkiem). Brak zaznaczenia szybek snajpera to tylko jeden z detali. Brakuje także np. podmalowania widocznej części spadochronu albo świateł pozycyjnych na piramidkach pod kabiną. A w podnoszonej części osłony kabiny zabrakło czarnej lamówki (ciekawe, że w stałej części jest). Dziwnie też wyglądają plamy kamo: na prawym stateczniku widać charakterystyczne przyciemnienie brzegów, a na reszcie modelu już się nie chciało tego zrobić?

 

W sumie wszystko to drobiazgi, łatwe zresztą w większości do poprawienia, ale rzutują na efekt końcowy.

 

Oznakowanie ciekawe i oryginalne, choć taka łowicka wycinanka osobiście niezbyt przypada mi do gustu. Podobnie jak podwieszenie wszystkiego co matka natura dała, nie dość że zbiorniki konforemne, to podskrzydłowe i jeszcze podkadłubowy... Misja za Ural jak nic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przyjemnie ogląda się model polskiego F-16. Ale Twój zdaje się nie trzymać geometrii. Albo zdjęcie w widoku od przodu przekłamuje.

 

Jeśli mogę zasugerować, to na samą owiewkę przynajmniej Tamiya smoke by się przydał, bo nasze F-16 mają owiewki przyciemniane. Zachwalanej dyszy przydałoby się przykleić zewnętrzne pióra do blach zwieracza. Bo widać, że odstają. Możesz też metalizerem pociągnąć siatkę wylotu gazów prochowych działka na lewym CFT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonik cieszy oko, malowanie też ciekawe, na modelu prezentuje się lepiej niż w oryginale Dobrze by było przyciemnić owiewkę smoke'iem. Ogólnie fajny model, gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przyjemnie ogląda się model polskiego F-16.

W sumie to ciekawe, że tak mało się pokazuje w galeriach polskich F-16 w skali 1/72...

Ciekawe, czy nowy "debeściacki" zestaw Tamiya to zmieni???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bombowy;) tez w przyszlosci chcialbym takiego popełnić. Mam pytanko ;gdzie można kupić te zywiczne odlewy CFT albo czy jest jakis model F-16 w tej skali, ktory ma juz je w zestawie i bez większych przeróbek można z niego zrobić Polaka? Jestem początkujący i boję się że jakimś bardziej skomplikowanym przeróbką moge nie podołać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny podoba mi się jedyne co to tygrysie kalki mi nie pasują ale to kwestia gustu.A tak to spoko

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny polski orzełek . Pare lat temu utkąłem w Mastercrafcie. Twoja galeria jest inspirująca może skończe to co zaczołem. PZDR i gratulacje z okazji efektu i ukończenia modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.