Skocz do zawartości

Polski M 10 Gdynia 1:72


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

po wielu przygodach czas na wjazd do galerii. Gdynia naprawdę wygladała tak:

SM0_37-532-3.jpg

a tak wygląda model na podstawce:

gdynia14800x600.jpg

różne ujęcia modelu:

gdynian16800x600.jpg

gdynian15800x600.jpg

gdynian14800x600.jpg

gdynian12800x600.jpg

gdynian11800x600.jpg

gdynian10800x600.jpg

gdynian9800x600.jpg

gdynian3800x600.jpg

gdynian2800x600.jpg

gdynian1800x600.jpg

gdynia16800x600.jpg

gdynia15800x600.jpg

gdynia4800x600.jpg

DSC07479800x600.jpg

DSC07372800x600.jpg

rzut oka do wnętrza:

gdynia1800x600.jpg

DSC07336800x600.jpg

Gdynia w czerni i bieli:

gdynia7800x600.jpg

dziękuję wszystkim, którzy zaglądali do mojego warsztatu i pomagali na różne sposoby w budowie modelu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto było czekać na galerię. Całość wyszła po prostu bajecznie. Oglądając takie prace samemu mam ochotę na rozpoczęcie jakiegoś nowego projektu w tej skali. Naprawdę należy Ci się duże piwo zarówno za świetny model, równe dobrą podstawkę, jak i za propagowanie polskiej historii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wykonana całość jak dla mnie podoba mi się zróżnicowanie kolorów na pojeździe jedyne co mi brakuje to drugiego drzewka

Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie dostanę baty, ale cóż, bywa.

Model jest super, mowa o M10, ale... z podstawką jest już gorzej. Jeżeli już błoto, to i podmokły teren, a on jak by w powietrzu zawisł (powinien się jednak trochę bardziej zapaść), wojak również, łazikuje po błotku i ... normalnie może iść na randkę, kamaszki i kombinezon czyściutkie.

Nie bierz tego do siebie jako krytykę i zgryźliwość "starego" człowieka, ale jako zwrócenie uwagi dla dobra ogółu. Jak pisałem, model przez duże M, ale podstawka jak by od innego modelarza, np. ode mnie (sklejacza).

 

Model: 5+ (za skale dodałbym jeszcze 1, ale bez przesady)

Podstawka: 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mógłbym tu więcej powiedzieć...Jest Super !

 

Jeden z najciekawszych modeli pancernych w polskich barwach w tym roku. Na pewno jedna z najlepszych "puszek" z PL na kadłubie jakie widziałem w 1/72.

 

Dzięki takim projektom jak ten coraz bardziej przekonuję się do pancerki w 72. Oferowane zestawy są coraz lepsze, ich cena nie doprowadza do furii, no i miejsca na półce zajmują mniej

 

Moje najszczersze gratulacje!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju gratuluję kolejnego pięknego polonika. Mam nadzieję wkrótce dołączyć ze swoimi "polakami". Temat coraz bardziej mnie wkręca, więc będziesz miał konkurencję :P

 

Gdynia jest piękna! I tym razem, moim zdaniem, podstawka jest świetna, bo do ostatniej miałem kilka "ale". Tak trzymać! Co tam masz w kolejce dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za komentarze. Pafica, bez kółeczek od Ciebie to naprawdę ciężko by było Gdynię sklecić, masz u mnie linię kredytową na piwo (płatne przelewem przy najblizszym spotkaniu po okazaniu stosownego dowodu ). drugiego drzewka nie robiłem bo obawiałem się, że to raczej Gdynia stanie się dodatkiem do drzewek. gdybym zrobił tak duże drzewa, jakie są na zdjęciu to pewnie Gdynia by zanikła pod ich koronami.

wojaka rzeczywiście można trochę jeszcze ubrudzić i to jest celna uwaga. a plany na przyszłość.... jest ich tyle, ze sam nie nadążam, nie chcę zapeszyć. będą Polacy z Zachodu i ze Wschodu, pewnie też z Warszawy... tylko nie wiem kiedy, bo im dalej w las, tym bardziej życie się komplikuje. w każdym razie cieszę się, że będzie więcej poloników bo historia polskich pancerniaków zasługuje na pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Pozwoliłem sobie odkopać wątek...

 

R E W E L A C J A ! ! !

 

Jedna z najlepszych 72-ujek jakie miałem okazję oglądać...

 

Przeczytałem cały wątek warsztatowy i galerie, po prostu bomba...

 

Sam też się przymierzam do tego tematu, ale na bazie UM-u... co z tego wyjdzie i kiedy zacznę, zobaczymy, na chwilę obecną zbieram materiały i "części zamienne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz u mnie order złotej łopaty Jak potrzebujesz materiałów albo części to pisz, może będę mógł Ci w czymś pomóc. Na bazie UMa będę robił Achillesa więc chętnie popatrzę, jak zmagasz się z takim materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity detal jak na 1/72, Świetne figury.I dosyć dziadowska podstawka. Ale pomińmy podstawkę. Kilka razy sprawdzałem, czy to na pewno 1/72, bo nie chciało mi się wierzyć że to taki mały model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz u mnie order złotej łopaty Jak potrzebujesz materiałów albo części to pisz, może będę mógł Ci w czymś pomóc. Na bazie UMa będę robił Achillesa więc chętnie popatrzę, jak zmagasz się z takim materiałem.

 

Achillesa powiadasz... a masz jakiś konkretny pojazd na myśli, w sensie zdjęcie... też mi chodzi po głowie... Wnętrze będziesz przerabiał na Achilleso-podobne, trochę się różniło od tego w M10, a producent jak zwykle się nie postarał i olał wnętrze zostawiając z M10...

 

A co do Gdyni, jeszcze nie wiem, czy to będzie Gdynia, czy może coś z 2KP, niestety do tego drugiego nie mam kalek, a i zdjęcia są dość niewyraźne... wyjdzie w praniu, na chwile obecną i tak nie mam czasu na leptanie, lato modelarstwu nie sprzyja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.