Skocz do zawartości

[RS] Zil-157K [Trumpeter, Eduard][1:35]


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Przestawiam mój ostatni projekcik, baza firmy Trumpeter + blaszki Eduard + koła SKMmodel.

 

Zaczynając od budowy nic kompletnie do siebie nie pasowało począwszy od standardowych plastikowych części, blaszki aż po dedykowane

koła które bez dorabianych dystansów nie pasowały do piast. Na szczęście uporałem się z tym wszystkim i jestem strasznie zadowolony że mam to z głowy.

 

Malowanie jak to u mnie standardowo Vallejo AIR jako baza, płukanki wash'e punktowe Abteilung'i, biedronki wypłowienia farby Phoenix i Ladoga.

Brudzenie Vallejo, MIG, AKinteractive.

 

Na koniec lakier vallejo satyna i fixer także vallejo.

 

 

Pozdrawiam i życzę milego oglądania:

 

GaleriaZil1571.jpg

 

GaleriaZil1572.jpg

 

GaleriaZil1573.jpg

 

GaleriaZil1574.jpg

 

GaleriaZil1575.jpg

 

GaleriaZil1576.jpg

 

GaleriaZil1578.jpg

 

GaleriaZil15710.jpg

 

GaleriaZil1579.jpg

 

GaleriaZil1577.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniusie pędzidło żeś zmodził jedno co mi nie ten tego to jeżeli kółka tak pięknie zabłocone to pewnie i na pakę by trochę pochlapało

Gratulacje moje masz bo temat i wykonanie zacne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

interesujący model.

autor (a nawet artysta!) zawsze ma racje, ale:

- nie bardzo pasuje mi brudzenie kół do reszty wozu

- skoro otwarte drzwi, to wnętrze szoferki także bym nieco wybrudził (podłoga!)

- efekty 'chlapanym pędzlem' zbyt oscentacyjne: można by mnie, można nieco inny (ciemniejszy odcień) i przede wszystkim nie wszędzie (fotel w szoferce!).

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artystycznie piękny. Modelarsko szajs... To nie jest model redukcyjny. To jest coś na sprzedaż. Ale Dumo ma wielkie możliwości... Może nam kiedyś zaprezentuje je w redukcyjnym odwzorowaniu rzeczywistego obiektu. Miejmy nadzieję, że kiedyś mu ktoś za takie coś zapłaci......................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artystycznie piękny. Modelarsko szajs... To nie jest model redukcyjny. To jest coś na sprzedaż. Ale Dumo ma wielkie możliwości... Może nam kiedyś zaprezentuje je w redukcyjnym odwzorowaniu rzeczywistego obiektu. Miejmy nadzieję, że kiedyś mu ktoś za takie coś zapłaci......................

 

Czy aby kolega nie przesadza? Nie jest to może model wybitny, ale na pewno i artystycznie i redukcyjnie na co najmniej dobrym poziomie.To ,że jest na zamówienie niewiele tu zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, Piękny, Zaj...y. Ale jedno ale jak koledzy, skoro koła tak utytłane, to trochę dziwne, że podwozie, nad kola czyste. Powiem że od razu mi to w oczy się rzuciło. Albo mniej brudu na kołach i będzie si Ogólnie Model, mnie osobiście zachwycił. Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny. Kończ tę pracę i bierz się za kolejny.

 

Właśnie kończę podstawkę i biorę się za t-34

 

Ładniusie pędzidło żeś zmodził jedno co mi nie ten tego to jeżeli kółka tak pięknie zabłocone to pewnie i na pakę by trochę pochlapało

Gratulacje moje masz bo temat i wykonanie zacne .

 

Witam . Model super , podłoga paki wręcz wymiata , ( ilu kolorów użyłeś do tej podłogi , bo nie mogę się doliczyć ? ) .

Pełny szacun . Pozdrawiam .

 

Czołem,

interesujący model.

autor (a nawet artysta!) zawsze ma racje, ale:

- nie bardzo pasuje mi brudzenie kół do reszty wozu

- skoro otwarte drzwi, to wnętrze szoferki także bym nieco wybrudził (podłoga!)

- efekty 'chlapanym pędzlem' zbyt oscentacyjne: można by mnie, można nieco inny (ciemniejszy odcień) i przede wszystkim nie wszędzie (fotel w szoferce!).

Rafał

 

Zil poprawiony, rama jest konkretnie ubrudzona i wnętrze także

 

Adamusie co do podłogi to dwa kolorki podstawowe, bazowe, do tego oleje i pigmenty. 6-7 kolorków jest.

 

Artystycznie piękny. Modelarsko szajs... To nie jest model redukcyjny. To jest coś na sprzedaż. Ale Dumo ma wielkie możliwości... Może nam kiedyś zaprezentuje je w redukcyjnym odwzorowaniu rzeczywistego obiektu. Miejmy nadzieję, że kiedyś mu ktoś za takie coś zapłaci......................

 

Czy aby kolega nie przesadza? Nie jest to może model wybitny, ale na pewno i artystycznie i redukcyjnie na co najmniej dobrym poziomie.To ,że jest na zamówienie niewiele tu zmienia.

 

Nie bardzo rozumiem o co chodzi, modelarsko starałem sie go wykonac jak na najwyższym poziomie, sporo dodatków urealniających. Co do malowania typowy mój styl czyli modulacja i porządne brudzenie.

 

Artystycznie piękny. Modelarsko szajs....

 

Nie ma to jak modele "modelarsko" piękne a artystyczne szajsy....

 

Modelarsko piękne czyli maźnięte humbrolem i postawione na szafie lub telewizorze

 

Nieźle Ci to wyszło Rafał.

Paka prezentuje się bardzo fajnie,natomiast drut na kierownicy mógł by byś cieńszy.

 

Witam serdecznie, dawno już nie widziałem Cie Piotrze, drut jest na prawdę cieniutki, pociąłem cieniutkie przewody od diodek bo normalnie nie mogłem nigdzie takiego druta znaleźć.

 

wyszedł nawet fajnie ale zapomniałeś o dość istotnej rzeczy , pojazdy z tego okresu miały gumowe uszczelki w oknach a u Ciebie tego nie widzę . Często były czarne lub w kolorze nadwozia.

 

Taak wiem, mój wielki błąd połapałem się za późno, przy drugim będę o tym pamiętać

 

 

Dzięki wielkie za miłe słowa uznania. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.