Skocz do zawartości

BTR-70 APC late version - Trumpeter 1/35


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam,

189.5 godzin rozłożone podczas 116 dni budowy zaowocowało wreszcie ukończonym modelem (Warsztat tutaj). Wczoraj model został po raz pierwszy zaprezentowany publice podczas lokalnej wystawy London-Dartford gdzie otrzymał złoty medal w swojej kategorii. Prezentacja ma dwie części - pierwsza multimedialna, którą można zobaczyć pod TYM adresem. oraz wybrane zdjęcia poniżej, lub kompletna sesja finalna TUTAJ.

 

DSC07776.JPG

 

DSC07782.JPG

 

DSC07780.JPG

 

DSC07778.JPG

 

DSC07817.JPG

 

DSC07815.JPG

 

DSC07796.JPG

 

DSC07812.JPG

 

DSC07787.JPG

 

DSC07785.JPG

 

DSC07814.JPG

 

Fotki wnętrza przed zamknięciem górnej części kadłuba:

DSC07032.JPG

 

DSC07033.JPG

 

DSC07034.JPG

 

DSC07029.JPG

 

DSC07031.JPG

 

DSC07030.JPG

 

dfktgV0OyvLm3hcZo5vRXyr6CtyxoIcpnp8ycJDxpCLA=w1133-h753-no

 

I jeszcze kilka fotek z próbną podstaweczką...

 

DSC07577.jpg

 

DSC07571.jpg

 

DSC07568.jpg

 

DSC07566.jpg

 

DSC07590.jpg

 

DSC07573.jpg

 

DSC07607%2B%282%29.jpg

 

DSC07603%2B%282%29.jpg

 

DSC07601%2B%282%29.jpg

 

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zdjęciach jest zasadnicza różnica. Warto posiedzieć nad zdjęciami i wyciągnąć z nich to co udało się kol. WISA.

Co do modelu fajny. BTR to sprawdzony temat. Świetne malowanie, niestety zepsute (wg. mojej opinii) brudzeniem.

Uważam, że co za dużo to nie zdrowo, a takie maksymalne brudzenie, podsuwa mi myśl, że modelarz coś gdzieś schrzanił i chce ukryć niedociągnięcia takim brudzeniem.

 

Pozdrawiam.

Maciej BUDYŃ Bedyński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Model swietny i gratulacje z nagrody. Ale jak napisal poprzednik przesadziles z brudzeniem . Afgan ... hmm raczej takiej ilosci blota tam nie maja, glownie pustynia i tremu podobne klimaty. Sprobuj usunac troche tego blocka .Sorry za pisownie na tym kompie nie mam slownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat zapowiadał fantastyczny model, galeria to niestety trochę rozczarowanie. Koledzy wspomnieli o zdjęciach (to łatwe do poprawienia, jak i niezbędne, bo sporo ujmują modelowi), ale brudzenie także i mnie nie przekonało (zwłaszcza na kołach). Niby jest dobrze, ale coś gdzieś nie halo... Moim skromnym zdaniem tak świetnie pomalowany, postarzony i "zmęczony" pojazd dużo lepiej wyglądałby tylko z kurzem. Oczywiście to moja subiektywna opinia, Ty miałeś inną wizję modelu i wcale moja prawda nie musi być najmojsza Tym bardziej, że na docelowej dioramie i z figurkami wszystko może dużo lepiej zagrać. Technicznie za całość, sposób prowadzenia warsztatu i za prezentację multimedialną w galerii - wielkie brawa (z takim trochę ciamkaniem małego niezadowolenia na końcu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

Zdjęcia za chwilkę ulegną poprawie (wystarczy odświeżyć tę stronę). Przepraszam, za nie, ale nie miałem totalnie czasu ich robić od razu na cacy (obowiązki rodzinne musiały zostać dopełnione). Przyjmuję słowa krytyki, no cóż - może mój następny model bardziej Wam przypadnie do gustu...

 

pozdrawiam serdeczni

Christian

 

P.S.

Afganistan słynie z błota... ono jest podstawą tego kraju ;-)

 

P.S.2.

@Wisa

Zdjęcia poprawiłem trochę wbrew sobie... bo choć pracuję zawodowo z Photoshopem ponad 20 lat to trochę się brzydzę sztucznemu naginaniu prawdy - niestety Twoje zabiegi zmieniły kolor i wysycenie barwne mojej pracy - ta amfibia tak nie wygląda. Ona jest zakurzona i mdła... no ale jak napisałem - podlegam opiniom więc foty troszkę podkręciłem (ale niewiele - mam nadzieję, że będziesz zadowolony).

 

P.S.3

Najwierniejszy oryginałowi kolorystycznemu... jest mój film - zapraszam - może was jednak przekona ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na filmie jest tylko jeden moment na którym widać prawidłową kolorystykę modelu. I bardziej zbliża się ona ku mojej wizji Balans bieli generalnie na filmie też "leży". Tło podobnie jak na zdjęciach zamiast być białe jest po prostu żółte. No i zdecydowanie za jasno! Ale cóż... Już wcześniej pisałem o pewnych aspektach fotografii, jak widać bez pozytywnego skutku......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflect - widziałem całkiem sporo programów dokumentalnych o Afganistanie, zarówno o ekspedycji radzieckiej jak i obecnej i jedno co mogę powiedzieć, że tam króluje pył i kurz nie błoto.

 

Kurzenie wyszło rewelacyjnie, za dużo błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dziękuję za wszystkie komentarze. Sprawę fotografii mam na uwadze, będę jeszcze ten model w przyszłości fotografował i postaram się coś zaradzić. Co zaś się tyczy błota i jego ilości, no to akurat nie mam nic na swoją obronę, bo w Afganistanie nie byłem, aczkolwiek faktem jest i tego będę się trzymał, że to kraj który słynie z błota i gliny. Oczywiście w porze suchej, jest pył i kurz, ale to nie jest kraj pustynny. Co oczywiście nie zmienia faktu, że każdy ma inne wyobrażenie - ja to jak najbardziej szanuję. Może jednak dla rozwiania wątpliwości podeprę się rodzimym blogiem Marcina Ogdowskiego - zapraszam do lektury tutaj. Samo brudznie, nie będę ukrywał, że było totalną impresją i badaniem gruntu (raczej lepkiego). Ot mój czwarty w życiu model - hihihihi...

 

pozdrawiam serdecznie Was wszystkich!

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

Dziś wreszcie usiadłem w pracy przed kalibrowanym monitorem i poprawiłem wszystkie foty - jeśli się teraz nie będzie podobać to już tylko nowa sesja zdjęciowa powinna uratować honor ;-)

 

pozdrawiam

Christian

 

P.S.

Wystarczy zerknąć na pierwszy post i odświeżyć stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I od razu mi się bardziej podoba Bardzo chętnie zobaczyłbym go na żywo, nie tylko w celu zobaczenia z bliska wszystkich wodotrysków, ale też i po to, żeby zobaczyć jak to jest naprawdę z tymi kolorami. Bo z tego co pisałeś, to właśnie teraz mogą być one nieco przekłamane. W każdym razie wygląda bardzo dobrze, a jeszcze lepiej taki trochę monochromatyczny beteer będzie wyglądał z kolorowym Mercedesem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć kubisz

No właśnie do tego cały czas parłem, że sztuczne zmiany w zdjęciach powodują przekłamania kolorystyczne. Model w rzeczywistości jest blady i zakurzony. Określenie mdły jest jak najbardziej właściwe. Ale już koniec tej tyrady kolorystycznej - hehehe. Wiadomo - jeden woli panienki z silikonami, inny naturale :-) A ja jeszcze lubię przy świetle - co by widzieć detale - heheheheh

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Model z czerwca. Ups. Nie wiem czemu nie widziałem go wcześniej.

Jeden z lepszych kołowych pojazdów jakich widziałem w tym roku na forum. Super.

Koce wewnątrz słabo wyglądają. Reszta piękna.

I błoto jest piękne. Ale nie cudowne bo widziałem lepsze

Nie wiem jak robiłeś błotko ale próbowałeś techniki; maczając pędzla w pigmencie i aerografem psikając samym powietrzem na pędzel. Pędzel oczywiście kilka cm od modelu.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.