Skocz do zawartości

M3 Stuart Mirage+RB+ja 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po dłuższej przerwie, ofiarą kolejnej edycji zabawy pt."Zróbmy sobie czołg" padnie tytułowy wyrób rodzimego Mirage'a:

 

01_zps241b65c4.jpg

 

Parę słów tytułem wprowadzenia:

Wewnątrz pudełka znajdujemy pięć ramek z częściami:

 

IMG_1013_zps9129de9a.jpg

 

...oraz gumowe gąsienice wraz z liną holowniczą i arkusik kalkomanii :

 

IMG_1014_zps413dd5fa.jpg

 

Model można wykonać w jednej z dwóch wersji oznakowania pojazdu armii amerykańskiej z okresu walk w Tunezji: 1 D.Panc. i osobnika o nieokreślonej przynależności - obydwa w klasycznym, jednobarwnym kamuflażu OD.

 

Elementy zestawu są ładnie odlane, bez nadlewek i większych jam skurczowych. Bardzo dobre spasowanie części powoduje że budowa nie nastręcza trudności nawet niezaawansowanym modelarzom a starannie odwzorowane detale sprawiają iż model wykonany nawet prosto z pudełka prezentuje się zadowalająco.

 

Po tym wywodzie można przejść do zabawy:

 

Oryginał:

 

Capturea_zpsf8974c88.jpg

 

Modelu poddałem niewielkiemu "tjuningowi optycznemu" . Sprowadziło się to głównie do wymiany lufy z zestawowej na produkt RB, luf kaemów i liny holowniczej (bo ta gumowa to ponury żart) oraz dodanie różnych drobnych detali :

 

IMG_5915_zps400dfaa8.jpg

 

IMG_5916_zps1922ac70.jpg

 

IMG_5917_zpsd910f24f.jpg

 

IMG_5918_zps18305528.jpg

 

A żeby później nie zawracać sobie tym głowy od razu skleciłem też podstawkę:

 

IMG_5912_zpsf6455c63.jpg

 

IMG_5914_zps08283b74.jpg

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zacny model. Tak się właśnie zastanawiałem gdzie jest Temir? Sexton zakończony?

Stuart też fajny temat. Coś mnie jednak martwi, czy lufy tych "trzydziestek" nie są za grube?

Tak czy inaczej masz we mnie kibica, mam miejscówkę w pierwszym rzędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo zacny model.
Bardzo ładny.
Już wygląda super.

Uuu temir wrzucił coś nowego na warsztat.
Tak się właśnie zastanawiałem gdzie jest Temir?
brakowało mi tych zabaw w robienie sobie czołgu.

Niemota mną zawładnęła .

Sexton zakończony?

A gdzie tam! Leży sobie gdzieś w pudełeczku, w ciemnym kącie i kwili cichuteńko oczekując zmiłowania ...

Stuart też fajny temat.

Jak najbardziej, trochę dziwne że dosyć rzadko podejmowany ...

Na kaemach jakoś "wyryłeś" te otwory wentylacyjne na chłodnicach luf (czy co to jest )
Coś mnie jednak martwi, czy lufy tych "trzydziestek" nie są za grube?

Pochodzą z zestawu "ExtraTechu" .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, naprawdę wielka szkoda, porzuconego projektu z Sextonem zacnie wyglądał. temat z tym M3 widzę że prawie zakończony, a znając Temira to ... pewnie już zakończony, więc jest jakaś szansa że znowu wróci na warsztat.

Mam też pytanie może nie do końca związane z Temirowym projektem a związanym z rodziną czołgów Stuart,odnośnie ostatniego wypustu M5A1 z Mirage czy koła wózków jezdnych są późnego typu tłoczone (pełne) czy też jak w poprzednich modelach odlewane z otworami ulgowymi (jak w modelu Temira).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szkoda, naprawdę wielka szkoda, porzuconego projektu z Sextonem zacnie wyglądał.

Małe sprostowanie: nie porzucony a jedynie czasowo zawieszony a to duża różnica . Zbyt wiele pracy weń włożyłem aby go sobie tak odpuścić. Może wkrótce jakiś bodziec zmotywuje mnie do podjęcia prac? Kto wie ...

temat z tym M3 widzę że prawie zakończony, a znając Temira to ... pewnie już zakończony

Tak dobrze to nie ma . Obecnie był surfejser w akcji i niebawem wątek zyska aktualizację.

Mam też pytanie może nie do końca związane z Temirowym projektem a związanym z rodziną czołgów Stuart,odnośnie ostatniego wypustu M5A1 z Mirage czy koła wózków jezdnych są późnego typu tłoczone (pełne) czy też jak w poprzednich modelach odlewane z otworami ulgowymi (jak w modelu Temira).

Późne ,tłoczone ! Postarali się . Sam model też palce lizać ! Jak mi nie umknie to wrzucę fotkę przy okazji aktualizacji.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Anonsowany surfejser Gunze 1200 w akcji :

 

IMG_5953_zpsbe8cffe8.jpg

 

IMG_5957_zps94fb4a76.jpg

 

IMG_5958_zpsf9f3c21e.jpg

 

IMG_5959_zps6de06a74.jpg

 

Mam też pytanie może nie do końca związane z Temirowym projektem a związanym z rodziną czołgów Stuart,odnośnie ostatniego wypustu M5A1 z Mirage czy koła wózków jezdnych są późnego typu tłoczone (pełne) czy też jak w poprzednich modelach odlewane z otworami ulgowymi .

Tak więc na specjalnie na życzenie Sz.Publiczności :

 

IMG_5978_zpsfd7a41e0.jpg

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są już pełne koła to może bym się zabrał za M8 mam konwersję żywiczną CPL Overby's MOTORPOOL, więc może po zakończeniu rozgrzebanych modeli A co do M5 to jak pamiętam Mirage zapowiedziało też tego późnego z osłoną na przeciwlotniczą "trzydziestkę" i osłonami przeciwpiaskowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na garść podpowiedzi dla Lorda pod nieobecność gospodarza. Mnie bardzo przypadł do gustu M3A3 na pudełku z wyzwolenia Paryża. Raz że model fajny, zresztą wszystkie trzymają podobny poziom co jakiś czas jamy skurczowe itp. Ten pojazd raz że można wykonać w barwach polskich II KP z Włoch i to w wersji z wieżą i bez niej jako rozpoznawczy, dwa że można wykonać z niego dwie bardzo fajne konwersje jugosłowiańskie z 1944r jedną z Pak 40 drugą z Flakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Na początek mała skrzynka odpowiedzi:

 

Któryś szczególnie korzystnie wypada? Innymi słowy, i ciekawy, i dobrze wykonany?

 

Częściowo odpowiedzi na pytanie udzielił powyżej kol. gumowy01, ze swoje strony mogę dodać iż moim typem są późne wersje pojazdu tj.M5A1 ze względu na miłą dla oka sylwetkę .

 

A teraz kolejna odsłona dramatu w której to pojawia się kolor podstawowy sidolux kalki łosz mat:

 

IMG_5990_zps80c70c32.jpg

 

IMG_5991_zps0b4799bb.jpg

 

IMG_5992_zps448e7f55.jpg

 

IMG_5993_zps9cf57365.jpg

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.