Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję farb, które w miarę nie śmierdzą i daję się zmyć wodą do aerografu i do malowania pędzlem.

Areograf myślałem vallejo air

Pędzel Tamiya akryle --- czy to się da zmyć z pędzla wodą ???

Czy jest to dobry wybór czy polecacie coś innego?

 

 

Z góry dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam farby Pactra
Ja do Pactr używałem Testors Universal Acrylic Airbrush Thinner, izopropanolu i Tamiya X-20A.
… niestety dość mocno mi zgęstniały
Polecam coś w tym stylu, oraz zajrzeć do mojej wypowiedzi w innym wątku.
co polecacie do ich rozcieńczenia?
Już ci polecono
Leveling thinner.
W tej chwili do akryli używam X-20A. Akryle z którymi mam' date=' lub miałem do czynienia to Agama, Daler-Rowney (FW Acrylic Ink), Italeri, Life Color, Model Master, Pactra (made in Wrocław), Revell, Tamiya, Vallejo (Model Air, Model Color). Możesz rozważyć przeczytanie moich przemyśleń na innym forum.
Na forum jest dużo propozycji i sam nie wiem co wybrać
Nie ma decyzji jedynie słusznych. Wybierz cokolwiek i zbieraj doświadczenie.
… ale może jest jakiś jeden uniwersalny?
Przy moim doświadczeniu poradahttp://www.youtube.com/watch?v=T8k3BJC80IQ , którą znalazłem wczoraj wydaje się bardzo korzystna.

 

Natomiast do mycia sprzętu używam izopropanolu technicznego kupionego w hurcie wspomagając to czasami spirytusem, lub rozpuszczalnikiem nitro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywać wodą to możesz plakatówki

No dokładnie ale kolega mógł to napisać trochę bardziej delikatnie ;)

Kolega pytał poważnie o takiego typu farbki. Ja osobiście takich nie znam. Nigdy takich nie używałem ale jestem ciekaw czy są takie albo coś? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citadele i Pactry można zmywać wodą. …
Nie jest to w 100% prawda. Technicznie rzecz biorąc to są emulsyje żywicy akrylowej w wodzie. Dopóki są wilgotne można posiłkować się wodą przy próbach usunięcia. Bywa, że nie daje rady.

 

Twoje pytanie wskazuje, że masz trochę rozeznania. Nie ma jedynie słusznych rozwiązań. Każdy ma swoje przyzwyczajenia. Czyli wybierz to co zaproponowałeś, a gdy ci będzie źle zmieniaj.

 

Mi się już nie chce dawać odnośników do dyskusji w których ludzie próbowali podsumować swoje doświadczenia z farbami akrylowymi. Jest tego trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką funkcję spełniają te czerwone plamy/kropki obok karabinów w Spitfire Mk V na przodzie skrzydeł ? ==> http://modelingmadness.com/review/allies/gb/lundspit5b.JPG

 

Sklejam właśnie takiego i mam tam dziurki i nie wiem czy je zaszpachlować czy zostawić ?

 

EDIT:

 

Adams M1A1 dzięki za odp ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Spitfire w tym miejscu miał karabiny maszynowe mechanicy przed każdym lotem zaklejali lufy papierem żeby podczas kołowania nie dostały się do nich jakieś zanieczyszczenia.W podobny sposób były zabezpieczane lufy w Hurricane.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… areografu dośc (chyba) nie typowej firmy ==> http://www.harder-airbrush.eu/ultra/index.php
Proponuję zapoznać się z wypowiedziami na tym forum na temat modelu, o który zapytałeś.
jak wypadają te psikawki ? Są lepsze niż wszelakiej maści PIwaty ?
Jak poczytasz to będziesz miał własne rozeznanie bez potrzeby dublowania pytań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam parę pytań. Zaczynam swoją pracę aerografem, i składam zamówienie. Potrzebuję oczywiście podkładu, będzie to chyba Mr. Surfacer 1200, może taki być? Oraz potrzebuję rozcieńczalnika, zastanawiałem się nad Mr. Color Leveling Thinner 110, będę go używał do farb akrylowych italeri, a także do "puszeczek" revella, nada się on, czy polecacie jakiś lepszy? To wszystko co będzie mi potrzebne do malowania aerografem? Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nie wiedziałem że ona się tak nazywa,
Jeszcze jest drugi specyfik o takim samym działaniu. Tylko w południe nie mogłem sobie przypomnieć nazwy handlowej.
szukałem w sklepach modelarskich.
Te masy kupuję tylko w papierniczych' date=' lub marketach bo najtaniej.
Dzięki.
Cieszę się, że pomogłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.