Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

Może jakieś uwagi i porady co do pierwszego użycia ?

 

Mam podobny, od czterech lat. Generalnie, przy normalnych warunkach używania, posłuży Ci długo i niejeden model nim zmalujesz. Przy odkręcaniu dyszy uważaj jednakże, bo podobnież ukręcać się lubią . Choć ja przez cały ten okres dyszę odkręcałem może ze dwa razy, przy okazji gruntownych kąpieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może mi ktoś powiedzieć na temat tego psikadła ? ==> http://www.harder-airbrush.eu/ultra/index.php lepsze to niż np Alder 7790 ?
Miiisiu! Twoje pytanie w innym wątku tak mnie rozbawiło, że wręcz zamierzałem milczeć i zostawić innym przyjemność odpowiadania. Jednak jeśli to samo pytanie zadajesz na raz w iluś wątkach to zaczyna świadczyć o lenistwie. Dlatego tam ci odpowiedziałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Najważniejsza różnica wynika z tego, że ten kompresor nie ma butli. Mój podobny (MAR 3000) wytrzymał ok. 2 lat i ma teraz drobne zwarcie na uzwojeniu, wynikające pewnie z tego że kompresor cały czas się włącza i wyłącza. Teraz mam z kolei AS-186 z butlą jest trochę słaby do dużych modeli, ale komfort pracy lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleśc u innego sprzedawcy H&S z innym kompresorem

 

http://allegro.pl/kompresor-tg-212k-do-aerografu-zbiornik-3-0l-i4397721337.html - co o tym sądzicie ?

 

http://allegro.pl/aerograf-harder-steenbeck-ultra-i4408819676.html

 

http://allegro.pl/waz-pneumatyczny-do-aerografu-i-kompresora-1-8-i4397721226.html

 

Czy cos jeszcze musiałbym dokupć ( chodzi mi głownie o złączki i osprzęt do aero ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówilem powyższy zestawik. Do tego wziałem zbiornik do czysczenia aero i wyciory.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Żeby nie pisać kolejnego postu.

 

Zbiorniczek 2ml jest wystarczający, żeby pomalować pojazd 1:35, czy lepiej zaopatrzyć się w 5 ml ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówilem powyższy zestawik. Do tego wziałem zbiornik do czysczenia aero i wyciory.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Żeby nie pisać kolejnego postu.

 

Zbiorniczek 2ml jest wystarczający, żeby pomalować pojazd 1:35, czy lepiej zaopatrzyć się w 5 ml ?

 

Najlepiej 5 ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, prostego aerografu, malować raczej będę pojedyncze spore powierzchnie. Miałem EW -770 ale one mnie nie lubią, i ciągle miałem z nią przeboje. Chyba ze jest możliwość kupienia samych cześć zamiennych do EW- 770 i znajdzie się ktoś kto objaśni mi w jakiś sposób to poskładać ażeby działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, prostego aerografu, malować raczej będę pojedyncze spore powierzchnie.
Powinna wystarczyć konstrukcja jednofunkcyjna z mieszaniem zewnętrznym.

Moje dzieci malowały Aztek A320, który jest jednofunkcyjny z wewnętrznym mieszaniem. Uważam, ze ma niekorzystny stosunek ceny do jakości, ale ja go nabyłem używanego. Mogę spokojnie polecić jako pierwsze aero.

Mam dobre doświadczenia z firmą „Kriskar”, więc proponuję roważenie działu Aerografy jednofunkcyjne z ich strony.

Miałem EW -770 ale one mnie nie lubią, i ciągle miałem z nią przeboje.
Zaryzykuję stwierdzenie, że to Ty raczej nie umiesz się z nimi dogadać.
Chyba ze jest możliwość kupienia samych cześć zamiennych do EW- 770
Wygląda na to, że częsci można nabyć w firmie „MAR” z Łodzi. Ja mam średnie doświadczenia z ich serwisem, ale ogólnie w necie raczej ich chwalą niż psy na nich wieszają.
i znajdzie się ktoś kto objaśni mi w jakiś sposób to poskładać ażeby działało.
Zapraszam do Warszawy. Z chęcią poświęcę czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje aerograf dla zaczynającego przygodę z nim. Zaznaczam, że nie chciałbym wydawać zbyt wiele pieniędzy. Chodzi mi o jakiś tani aerek, który w miarę dobrze maluje. Głównie zajmuję się skalą 1/72 czasem też 1/48. Mile widziane linki do ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze to i ja mam coś nie tak, ale po każdym rozebraniu i czyszczeniu występuje efekt cofania się powietrza do zbiorniczka. Prostszy miałem na myśli o mieszaniu wewnętrznym, z zbiorniczkiem umieszczonym u góry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, ile chcesz wydać?

Jak to określisz, to na pewno koledzy coś doradzą.

Dodam do siebie, że jak kupisz tani, kiepski aerograf, to nic z tego dobrego nie wyjdzie.

Aerograf, nawet ten pierwszy, powinien być stosunkowo dobry, żeby dawał zadowalające efekty modelarzowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.