Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to pytanie się już pojawiło, ale czy ktoś ma pomysł jak zrobić gablotę modelarską? Ciężko coś takiego kupić, a jak już to jakieś kosmiczne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz na izmod.pl

 

Nic tam nie ma...

 

Kamiloss, zawsze można modele zakryć folią

 

myślałem o czymś bardziej nadającego się do ekspozycji i chroniącego od kurzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś. ja nie szukam podstawki pod model, ale większej witryny na wszystkie modele.

Ceny szyb lub plexi są takie, że gablota musi kosztować 300-500 zł w zależności od wielkości. Nawet jak zdecydujesz się na szyby od szklarza to poniżej 200 zł nie zejdziesz. Jeśli takie kwoty dla Ciebie to za dużo to pozostaje Ci zrobić tak jak ja. Półki z Castoramy razem z uchwytami zapłaciłem ok. 100 zł i przypiąłem do tego przeźroczystą folię. Efekt, raczej taki sobie, ale koszt znacznie mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak

wstawić zdjęcia na forum?

Musisz zapakować na jakiś serwer, a później:

[img=adres zdjęcia]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy White Spirit i Rozcieńczalnik Lakowy to to samo ?. Można go użyć zamiast WS ?.

Chemicznie bardzo zbliżone, ale nie to samo. Benzyna lakowa to dolna (ciężka) frakcja otrzymywana z rektyfikacji ropy. W sklepach z farbami jest również podobna z wyglądu benzyna ekstrakcyjna - to z kolei górna (lekka) frakcja. Natomiast white spirit ma chyba ten sam wzór chemiczny, ale otrzymywany jest z parafiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie!

Z góry przepraszam za trywialność moich pytanie ale jestem Świeżakiem a chciałbym zasięgnąć fachowe porady, ale do rzeczy.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy najlepiej nadawać kształt, ciąć 1,2,3 mm (grubość) płyty i profile polistyrenowe oraz plastik. Od razu dodam ze nożyk i linijka nie załatwiają sprawy (przynajmniej w grubszym materiale) bo większość elementów jest profilowana pod kątem, po luku bądź jest pusta w środku jak np. rurki polistyrenowe. Nie chciałbym zniekształcić elementów pod wpływem nacisku. Dodam również ze owe fragmenty są sporych rozmiarów wiec cięcie nożykiem dla nieprawnej reki może zakończyć się fiaskiem. Dla ułatwienia załączam screeny przykładowych elementów.

 

Medusa7_vi.jpg

Medusa8_vi.jpg

Medusa4_vi.jpg

Czy mógłby mi ktoś zidentyfikować ten 'kojec' i powiedzieć jak to się nazywa?

 

Z góry dziękuje za odpowiedz!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo! Jakiś czas temu widziałem tego typu skrzynkę z dodatkowa opcją przytrzymującą element przecinany. Niestety nie znałem nazwy, aż do teraz:)

Co do dalszej części moje pytania to nie chce mi się wierzyć ze wszyscy używacie jedynie skalpela i papieru ściernego. Może zadam inaczej pytanie: Jak poradzilibyście sobie z przecięciem w wzdłuż podwozia (na pół) modelu czołgu ze skali 1/35. Chodzi mi konkretnie to tą 'wannę' do której mocowane jest podwozie. To jest solidne 15cm+ plastiku.

Moglibyście Panowie polecić mi jakaś piłę do ciecia plastiku w owej skrzynce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo! Jakiś czas temu widziałem tego typu skrzynkę z dodatkowa opcją przytrzymującą element przecinany. Niestety nie znałem nazwy, aż do teraz:)

Co do dalszej części moje pytania to nie chce mi się wierzyć ze wszyscy używacie jedynie skalpela i papieru ściernego. Może zadam inaczej pytanie: Jak poradzilibyście sobie z przecięciem w wzdłuż podwozia (na pół) modelu czołgu ze skali 1/35. Chodzi mi konkretnie to tą 'wannę' do której mocowane jest podwozie. To jest solidne 15cm+ plastiku.

Moglibyście Panowie polecić mi jakaś piłę do ciecia plastiku w owej skrzynce?[/quote Witaj.Ja używam brzeszczota "Olfy" zakładanego na oprawkę- jest cienki dlatego nie ma dużych strat w materiale,ew. można użyć cienkiego brzeszczota do metalu takiego do piłki ręcznej ramowej.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adams M1A1, z tego co zrozumiałem z twojego posta, to najlepiej chyba pasowałaby Razor Saw- używam, choć nie jest tania, to nie zamieniłbym jej na nic innego,strata materiału znikoma przy przecinaniu całych modeli (brzeszczot cieniutki jeśli chodzi o grubość, choć samo ostrze niemałe, małe precyzyjne "ząbki"itd), wygoogluj sobie, od razu wyskoczy Ci wiele typów i odmian.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, a mnie to bardzo frapuje: czemu na forum jest tak mało o modelarstwie w skali 1:144? :P To jest uważane za nieprofesjonalne, czy zbyt trudno dodawać do takich sklejek detale, czy co, czy jak?

Ta skala raczej nigdy nie była i nie będzie tak popularna jak 72ka czy 48ka a tym samym na forach modelarskich warsztaty i galerie modeli w 1/144 pojawiają się rzadziej. Na modelworku jest sporo osób które kleją takie maleństwa np. kowal76, Woit, mydlo, kazama, Cerel no i od pewnego czasu ja (sorki jeśli kogoś pominąłem )

Nie wiem jak u Ciebie z angielskim ale możesz zerknąć na forum poświęcone 1/144:

http://www.kampfgruppe144.com/phpBB3/index.php

lub na facebooku:

https://www.facebook.com/groups/460733620615047/

 

A co do detalowania, wszystko zależy od chęci, umiejetności i samozaparcia. Pamiętaj, że w tej skali detale są 2 razy mniejsze niż w 72ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.