Jump to content

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź

Recommended Posts

• Replies 6.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Podział na "akryle" i "lakiery" jest błędny. Praktycznie wszystkie farby modelarskie to akryle (nie licząc tzw. "olejnych" czyli ftalowych). Mogą różnić się rodzajem żywicy akrylowej, rozpuszczalnika

IBG

To zdaje się stare formy od Dragona, więc powinien być OK.

Posted Images

papierek ścierny drobniutki wszystko załatwił..

No pewnie + do tego "zaklęcia tybetańskie" mruczane pod nosem...

Wspominam o tym, bo to było jedno z moich pierwszych doświadczeń (fakt, wieki temu... ) z "cienkim" klejem Tamiyi

Ale skoro młody kolega (czy to wiekiem, czy też doświadczeniem) pyta, niech wie od razu na co dodatkowo zwrócić uwagę.

Trochę z innej beczki..

Do klejonego właśnie niszczyciela Yukikaze kupiłem zestaw blach LionRoara..min. jest tam blacha z całym tylnym pokładem. Muszę więc oryginalny, plastikowy pokład cały usunąć (zeszlifować). Pytanie brzmi: czym to zrobić..dłutem, skalpelem, a może jakaś inna metoda żeby to wyszło równo?

Serdecznie witam wszystkich użytkowników tego forum. Po wielu (około 25) latach chcę wrócić do modelarstwa. To mój pierwszy post mam nadzieję że nie ostatni... zbieram sobie na razie narzędzia, chemię, kończę "lodówkowca", etc. chcę zakupić między innymi blachę mosiężną i tu mam pytanie... do samodzielnego wykonywania elementów z blaszki lepsza jest 0,1 czy 0,2 mm, która w warunkach domowych się lepiej formuje tnie, fakturuje...... serdecznie dziękuję za odpowiedź

Sidolux to nie lakier tylko specyfik do konserwacji podłóg. Pod kalki jak i na gotowy model możesz spokojnie użyć błyszczącego bezbarwnego.

Można.

Można też Sidoluxu, bo ten "specyfik" jest lakierem akrylowym błyszczącym, bezbarwnym, a poza tym tanim i prostym w użyciu. Nadaje się do pędzla i do aero.

Wybierz taki do konserwacji drewna lub ewentualnie gumolitu.

Koleżanki i Koledzy. Odebrałem właśnie blachę z poczty.....w ramach sprawdzenia jak się tego używa walnąłem małą impresję na temat "osłona wizjera". blacha 0,1mm wycinana nożyczkami linie nacięte igłą dla ułatwienia gięcia i lutowana ..... pierwsze moje "dzieło" z blaszki ... obleci ?

20140224_160949.jpg

niebawem założę temat z warsztatem dla pierwszego w życiu modelu i będzie to to:

1635_rd.jpg

przeglądałem dziś instrukcje , części i posiłkowałem się pracą z tego linku

http://planetarmor.com/forums/showthread.php?t=7861

mam pytanie czy błąd jest w instrukcji modelu który mam, czy błąd popełnił kolega sklejający model z linku... chodzi mi o zębatkę widoczną na jego zdjęciu która wklejona jest w skrzynię, a na obrazku z instrukcji jest wkleić w silnik.... jak powinno być... nie znalazłem zdjęcia od strony podwozia....w sieci

ZDJĘCIE PRACY

01.jpg

INSTRUKCJA ZVEZDA'y

http://www.mojehobby.pl/products/German-half-truck-Maultier-4-5t-Truck.html

krok 1 część c67

Witam wszystkich. Sprzatając strych odnalazłem model który napocząłem lata temu. Wydaje się kompletny, sklejone jest podwozie, niestety nie mogę go dokończyć z powodu braku instrukcji.

Model to Leopard 1A2 skala 1:35 Italieri no 374

121593-10244.jpg?nr=374&company=italeri&name=leopard%201a2

Witam wszystkich. Sprzatając strych odnalazłem model który napocząłem lata temu. Wydaje się kompletny, sklejone jest podwozie, niestety nie mogę go dokończyć z powodu braku instrukcji.

Model to Leopard 1A2 skala 1:35 Italieri no 374

http://galaxykits.com/instructions/?instruction/12/leopard_1_a2_medium_battle_tank

Nie wiem czy to pytanie się już pojawiło, ale czy ktoś ma pomysł jak zrobić gablotę modelarską? Ciężko coś takiego kupić, a jak już to jakieś kosmiczne ceny.

zobacz na izmod.pl

Nic tam nie ma...

Kamiloss, zawsze można modele zakryć folią

myślałem o czymś bardziej nadającego się do ekspozycji i chroniącego od kurzu