Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

… też przez strzykawkę i niestety w 99% jak dodaje rozpuszczalnik to mam za duże ciśnienie i mi bryzga wszędzie farba.

Czy jest jakieś inne dobre rozwiązanie ? Jakieś pipety?

Dokładnie tak robię. Wydaje mi się, że najtańsze są pipety pasteura z polipropylenu kupowane w hurcie.
… Bo jak tak dalej będę robił to mnie żona zabije …
Zabij żonę
Ze względu na warunki w więzieniach radził bym to zrobić dopiero po uzyskaniu papierów w którymś z krajów skandynawskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli mogę was jeszcze pomęczyć to mam dwa pytania.

1 - rozumiem, iż "idealna" konsystencja farby to wyłącznie metoda prób i błędów przy rozcieńczaniu ?

2 - kupiłem sobie "fajny" model i powoli chce się do niego przymierzać. Tzn na razie chce się nauczyć malować pędzlem a jak będzie okazja to kupić aero i moje pytanie czy jesteście wstanie mi pomóc namierzyć jakieś dodatki do tego modelu?

Model to : F-19 Stealth Fighter Iteleri/Testors 1:48

Pytanie bonusowe na jakim hostingu najlepiej wrzucać zdjęcia bo mi na np zapodaj nie działa :(

 

 

Serdecznie dziękuje.

 

Pozdrawiam

Bengal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zastanawiam się nad zakupem hetzera i w oko mi wpadły te oferty, stąd pytanie który jest lepszy?

http://www.hobbysta.pl/jagdpanzer-38t-hetzer-p-10186.html

http://www.hobbysta.pl/jgd-38t-hetzer-early-p-7922.html

dodatkowo też chciałym się zapytać jaka szerokość taśmy maskującej jest najbardziej wygodna w użyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo też chciałym się zapytać jaka szerokość taśmy maskującej jest najbardziej wygodna w użyciu?

Nikt Ci nie odpowiada, bo pytanie jest żenująca laickie.

Ja używam

  • 1 mm by Aizu bo jest dość precyzyjna abym potrafił nią wylepić granicę owiewki
  • 6 mm by Tamiya bo w wielu miejscach daje się wpasować
  • 12 mm by Tamiya bo jest szersza niż 6mm i pokrywa większy obszar
  • 18 mm by Tamiya bo jest szersza …
  • 30 mm by noname form Leroy & Merlin bo jest szersza … ale to w wyjątkowych przypadkach i głównie do klejenia papierowych masek ze sobą
  • Maskol bo przybiera dowolny kształt
  • BlueTack ≅PataFix bo można z nim wiele zdziałać, ale głównie jako „tymczasowego uchwytu” do malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, od baaaardzo dawna nie sklejałem i teraz mam szybkie pytania - chcę zacząć Piranię (LAV-25) z trumpka w 1:35, dokładnie LAV-25 SLEP.

1. Malowanie podwozia - chcę robić malowanie 3 kolorowe - czy podwozie również powinno być "łaciate", czy może jednolite ?

2. Zawieszenie, układ napędowy i kierowniczy - czy najpierw maluję podwozie i potem toto przyklejam oddzielnie pomalowane ? czy przykleić całość, aerografem całość i potem pędzelkiem te elementy ?

3. Gadżety typu plecaki itd. - najpierw sklejam wszystko, a potem maluję wszystko (odpowiednio maskując) czy może część elementów przed klejeniem pomalować ?

 

Mam nadzieję, że pytania są na miejscu Z góry dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

1. Podwozie jest jednolite.

2. Sklejasz wannę z zawieszeniem, następnie wklejasz elementy w środku pojazdu (jeśli takowe są). Malujesz wnętrze, zamykasz kadłub górną częścią poszycia, przyklejasz wszystkie elementy na poszyciu i malujesz tak sklejony model (maskując wloty pozostałe po oknach oraz wieży). Na koniec naklejasz osobno wymalowane koła, wieżę, plecaki i inne (figurki etc)

3. Wszystko składasz do kupy i dopiero wtedy malujesz.

 

jeśli chcesz podpatrzeć kolejność działań w stosunku do podobnego pojazdu - zerknij do mojego warsztatu BTR-70

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie,

Problem dotyczy masy zwanej Green Stuff. Zapragnąłem wykonać brezentowy dach do humvee i...wpadłem w czarną dziurę.

1. Rozwałkowałem używając talku do grubości prawie mnie zadowalającej- cieniej sie nie dało, albo coś źle robiłem

2. Wycięty odpowiednio kształt próbowałem nałożyć na ramę dachu...klops. Pasek zwiększa wymiar rozciągając się delikatnie, ale 2-3 mm to już gigantyczna różnica. Nie chce kleić sie do ramy- pewnie przez talk. Ogólnie wyglada jak stary koc gaśniczy, a nie coś, co można sobie fantazyjnie ukształtować.

3. Ma straszne zwisy pomiędzy elementami stelaża dachu.

O CO TU CHODZI????? Jak to ustrojstwo ogarnąć?

Widziałem na Forum kilka fajnych rzeczy zrobionych z GS ( niestety nie moge znaleźć tych warsztatów). Na YouTube tylko figurki z GS...

Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy masy zwanej Green Stuff. Zapragnąłem wykonać brezentowy dach do humvee i… wpadłem w czarną dziurę.

Ktoś pomoże?

Widziałem, że w innym wątku już podjęliście jakieś działania.

Tu nieśmiało zapytam. A gdyby na tą konstrukcję położyć folię „stretch” przed położeniem tego wyrobu dachopodobnego a po jego zastygnięciu folię usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej GS, jest zbyt ciężki, by go jako brezent rozpiąć Użyj barwionego batystu, będzie w sam raz

Takie moje pytanko, czy miał już ktoś kontakt z pędzlami tej firmy, oraz farbkami, których są dystrybutorem?:

http://lootpile.eu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę chyba założę pierwszą w świecie relację, bo widzę, że będę miał masę pytań (chodź moje umiejętności raczej nie napawają do sklejania - to w sumie mój drugi model - po Mig'u 3 Zvezdy - od jakichś 5-10 lat, jakiś czas temu zacząłem warhounda, ale podczas przeprowadzki niestety trochę żonka mi go zniszczyła, a potem tysiąc innych spraw i modelarstwo poszło na bok ).

Ale do rzeczy - poniżej zdjęcie poglądowe mojego podwozia w tym LAV'ie - nic nie klejone jeszcze, wszystko na razie na wcisk.

Czy jak teraz wszystko pokleję nie będę miał problemu potem z malowaniem aerografem? Bo to będzie mój pierwszy model malowany w ten sposób Chodzi mi głównie czy farba wszędzie "dojdzie" ?

 

I zapytam - czy mógłby ktoś pokazać w jaki sposób ma pomalowaną dolną część jakiegoś transporteraa ? najlepiej zdjęcie od dołu pod kątem (by było widać też boki "za kołami" - tam ma być jednolicie ) ? Bo jak kolega wyżej podpowiadal kołyska i spód ma być jednolity ?

 

IMG_0497.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Stałem się szczęśliwym posiadaczem następującego zestawu: aerograf harden&steenbeck ultra i kompresora AS186. W instrukcji do aerografu jest napisane, że optymalne ciśnienie do pracy urządzenia to 2 bary. I pytanie, jak ustawić dokładnie te dwa bary na manometrze? Uruchamiam kompresor, zaczyna działać a wskazówka wędruje do liczby 4 bary. Po napełnieniu się zbiornika powietrzem kompresor przestaje pracować. Po wciśnięciu spustu aerografu powietrze leci ( próbowałem kręcić pokrętłem regulującym ciśnienie na kompresorze i faktycznie zmienia się ilość wydmuchiwanego powietrza), ale w miarę "dmuchania" ciśnienie pokazywane na manometrze spada do zera (czyli do opróżnienia całego zbiornika). Instrukcja jest zbyt ogólna i niestety nie są w niej wyjaśnione takie niuanse, a ja jestem niestety kompletnym laikiem w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pytanie od syna marnotrawnego po latach wracającego do tego pięknego hobby. Zacząłem od modelu P 11 i analizując instrukcje mam pytanie:

 

z jakiego powodu nie ma w ramkach następujących elementów do zmontowania, lub też z czego należało by je wykonać (skoro w pudełku ich nie ma :( )

 

http://wyslijto.pl/plik/nunolnlczd

 

Podobnie jest w przypadku kalkomanii imitującej zegary pokładowe (wyglądają raczej jak rozmazane nie wiadomo co ale to skala 1:72) - w zestawie jest tylko fotel pilota bez kokpitu ...

 

Dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.