Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z farbką, nie wiem czy jest jakaś inksza czy ja coś źle robię, ale skleiłem model wszystko ładnie, kupiłem farbkę (lakier matowy) z pactry i po nałożeniu warstwy model się bardziej świeci, choć efekt powinien być odwrotny i nie mam pojęcia dlaczego tak jest, nr farbki to "A18 Clear (G)" ktoś coś potrafi doradzić ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z farbką, nie wiem czy jest jakaś inksza czy ja coś źle robię, ale skleiłem model wszystko ładnie, kupiłem farbkę (lakier matowy) z pactry i po nałożeniu warstwy model się bardziej świeci, choć efekt powinien być odwrotny i nie mam pojęcia dlaczego tak jest, nr farbki to "A18 Clear (G)" ktoś coś potrafi doradzić ?

 

Pozdrawiam

 

 

"G" to oznaczenie dla "gloss", czyli farby błyszczącej. Zatem nic dziwnego, że się świeci - bo ma się świecić. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ponownie!

Mam pytanie, czy może wie ktoś jak najlepiej zabrać się za zrobienie tropikalnej siatki maskującej na pojazd?

Jestem otwarty na wszelkie pomysły i sugestie.

Może to jakoś ułatwi zadanie:

 

chieftain_tank.jpg

 

102.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pilnej pomocy.Otóż jak maluje aerografem to bardzo mi on chlapie farba.Normalnie leci ale jak przestaje malowac i pozniej zaczynam to najpierw ochlapie mi pol modelu malymi kropkami a dopiero pozniej leci mgielka.Czy to zalezy od farbki czy moze z aero cos jest nie tak dodam tez ze bardzo mi paprze przy tej dziurce co wylatuje powietrze z farba co jakis czas musze ja przecierac.Czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleję P51-D Mustang od Airfixa, z nowej serii. I trafiłem taki problem.

 

Podwozie wygląda tak: klik (na sucho oczywiście, malowanie też jeszcze nieskończone). W porównaniu z materiałem fotowidło (klik, klik i klik) wnęki podwozia wydają mi się dużo za płytkie (szczególnie, że będę tam pchał różne rurki, kabelki i inne duperele). Ale jak je pogłębić przy takiej a nie innej budowie skrzydła, złożonego z czterech części? Da się w ogóle? Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, nie zaszkodzi zorientować się, jak były malowane (lub niemalowane) wnęki P-51D w czasie wojny.

 

Szukałem. Według tego, arcyciekawego zresztą, artykułu, cytuję: "Similarly to other aircraft types, the camouflaged P-51 most probably had wheel wells painted in Neutral Grey. On later-production natural metal aircraft, the wheel wells were Interior Green."

 

A ponieważ mój Mustang ma być srebrny, czyli "natural metal" (1944, dodajmy), chyba nie popełniam błędu, przynajmniej tak mi się wydaje? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł Martina Waligórskiego to bardzo dobre opracowanie, ale z natury rzeczy zawiera uproszczenia i pomyłki (choćby ze względu na czas gdy był pisany i brak niektórych informacji, które pojawiły się później). Jeżeli chcesz rozkminić wnęki Mustanga pod konkretny egzemplarz, to licz się z mocno uciążliwymi studiami tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł Martina Waligórskiego to bardzo dobre opracowanie, ale z natury rzeczy zawiera uproszczenia i pomyłki (choćby ze względu na czas gdy był pisany i brak niektórych informacji, które pojawiły się później). Jeżeli chcesz rozkminić wnęki Mustanga pod konkretny egzemplarz, to licz się z mocno uciążliwymi studiami tematu.

 

"Chcesz"... Ja tam bym zostawił interior green, ale teraz trochę głupio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę Panowie nie macie pomysłu na to jak zrobić ta wyżej wspomniana siatkę tropikalną?

Będę dozgonnie wdzięczny za JAKIEKOLWIEK sugestie:)

 

Jak to zobaczyłem, to natychmiast stanęła mi przed oczami taka plastikowa siatka do pakowania owoców w supermarketach, ale na tym moja inwencja się skończyła. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Otóż, zakupiłem specyfik Vallejo water texture i planuję z jego użyciem wykonać podstawkę do okrętu. Jakie kolory użyć pod spód, by pasowało to do Bałtyku? Jak ogólnie zabrać się najlepiej do nakładania tego cuda i malowania?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, jestem początkującym.

Z dnia na dzień modelarstwo wciąga mnie bardziej. Mam pytanie, czytałem sporo, oglądałem sporo, znalazłem areograf http://allegro.pl/ultra-2w1-harder-steenbeck-hs-aerograf-i4094630548.html chyba jeden z lepszych areo tylko nie wiem jaką kupić pod niego sprężarkę? na wszystko łącznie chciałbym wydać coś kolo 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam tego AS185 tylko, że z H&S silverline 2w1 ;-) Wszystko sprawuje się znakomicie, jedyne co zauważyłem ostatnio, to więcej wody w odwadniaczu, ale to pewnie zmiana temperatur ;-) Tak czy inaczej działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Potrzebuje szybką odpowiedz

Lakier połysk bezbarwny w puszcze Revlla rozcieńczać czy kłaść prosto z puchy ??? ( maluję pędzlem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.