Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Witam, dopiero zaczynam przygodę z modelarstwem, a dokładniej wznawiam ją po jakiś 10 latach, kiedy to jako dzieciak podpatrywałem ojca jak klei fajne rzeczy ;) zamówiłem na początek pistolet natryskowy Airbrush Humbrola, żeby choć poćwiczyć taki typ malowania a później, jak będzie mi szło w miaręe postaram się o jakiś ładny aerograf z kompresorkiem. Czy ktoś może mi napisać czego mogę się spodziewać po tym urządzeniu? Czy możliwe będzie malowanie preshadingu, postshadingu itd. czy może nie pozwoli mi on na takie rarytasy ze względu na swoja prostotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było wiele razy... ale ja kaleki jestem chyba bo nie znalazłem. :(

 

Idzie zima czyli czas, w którym o dobre światło słoneczne będzie ciut trudno.

Jakie oświetlenie, lampy do namiotu bezcieniowego moglibyście polecić aby dawały światło zbliżone do słonecznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Panowie, czy z tymi szybami da się coś zrobić?

IMG_6709_zpsa10ce59d.jpg

IMG_6708_zpsc8068999.jpg

 

Dawałem klej "puntkowo", a teraz widzę, że powinienem minimalną ilość, ale na całej długości... Szyby nie są mocno przyklejone, można je bardzo łatwo odkleić.

Czy da się to jakoś poprawić? Odkleić szyby, przeszlifować (usunąć farbę) z szyb i przykleić ponownie? Będzie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się to jakoś poprawić? Odkleić szyby, przeszlifować (usunąć farbę) z szyb i przykleić ponownie? Będzie lepiej?

Zrób próbę na ramce z tego plastiku, upaciaj klejem i po wyschnięciu szlifuj i poleruj.

Elementy przeźroczyste najlepiej przyklejać ClearFixem a nawet Wikolem. Jeżeli ma to być klej do plastiku to z grupy o bardzo rzadkiej konsystencji i nigdy cyjanoakrylem.

 

Witam, czym rozprowadzić szpachlówkę od Tamiyi szarą zwykłą?

http://www.martola.com.pl/pl144/produkty37284/putty_tray

Jeszcze są inne narzędzia ale trzeba znać nazwy handlowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzy ludzie, dostałem od dziewczyny model Leoparda 2A5 z Revella, jeszcze w listopadzie ub. r. Wraz z nim przyszedł był pakiet blaszek od E.T. Możecie mi powiedzieć kilka rzeczy, mianowicie:

-jak łączyć blaszki ze sobą

-czym najlepiej łączyć blaszki z plastikiem (miewałem już modele z blaszkami, chyba Dragona, i one się trzymać potrafiły na zwykłym kleju w pędzelku, a te nie za bardzo)

-jak mam zamontować kliny na wieży (instrukcja nie podaje jasno, czy mam spiłować powierzchnię oryginalnych plastikowych, czy też je uciąć i wkleić metalowe)

Dopomóżcie, dobrzy ludzie! Ładnie proszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem początkującym modelarzem, zrobiłem zakupy - aerograf i kompresor firmy adler ze wszystkimi gadżetami do czyszczenia i konserwacji, farby, pędzle, klej, rozcieńczalnik i kilka modeli aut w skali 1:24 i 1:25 firmy Revell. Próbuję teraz nauczyć się pracy aerografem i mam do Was pytanie - w jakich proporcjach mieszać farby Revella, konkretnie nr7 czyli czarny połysk, z rozcieńczalnikiem Wamodu, do aerografu który pracuje z ciśnieniem 1,8 bara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie,

Wracam do "amatorskiego" modelarstwa po parunastu latach przerwy. Na początek sklejam sobie model mangusty f-ry Italeri i jak narazie jest OK. W między czasie kupiłem sobie dwa modele : 1:72 F/A-18E Super Hornet Revell'a oraz 1:48 F-19 Stealth Fighter Italeri/Testors.

Z szerszeniem nie mam większych problemów ale z F-19 mam problem z znalezieniem jakichkolwiek części fototrawiennych.

Czy możecie mi pomóc w namierzeniu dodatkowych elementów do w/w modelu ?

 

Pozdrawiam

Bengal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luomo - tu znajdziesz garść przydatynych informacji: viewtopic.php?f=104&t=16360

Ciśnienie 1.8 jest trochę za wysokie. Ustawi 1.2 - 1.0. Farbkę rozcieńzzamy do konsystencji mleka, malujemy mokrymi, transparentynymi warstwami, nie kryjemy za pierwszym razem. Między warstwami puszczamy samo powietrze, żeby farba na modelu podeschła i nie spłynęła pod następną warstwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kiedy wykonywać wash ? :X sklejam podwozie w samolocie i sie zastanawiam czy zrobić to po sklejeniu klap goleni czy najpierw nałożyć wash na klapy itp a pózniej to powklejać ? skala 1:72. Lakierować to pózniej (po wyschnieciu washa) w całości czy osobno każdy element (sidolux) i pózniej wklejć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli istnieje ryzyko uszkodzenia delikatnych elementów to przyklejasz je do modelu na samym końcu tzn. po washu i lakierowaniu.

Często jest tak że zamontowane golenie, klapy, uzbrojenie, śmigło czy maszt antenowy utrudnia prawidłowe zrobienie washa i położenie lakieru.

Osobiście w/w elementy robię osobno na gotowo i na końcu przyklejam do gotowego płatowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące ostatecznej warstwy lakieru na modelu. Do malowania używam farb akrylowych Vallejo Air, następnie nakładam dwie warstwy sidoluxu, potem kalki, znów dwie wartswy sido i na to wash olejny. Czy ma znaczenie jaki lakier użyję na taką powierzchnię jako ostatnią warstwę? (olejny czy akrylowy). Chciałem zastosować Mr. Top Coat od Gunze.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pewnie jest to baaardzo głupie pytanie. Gdy ktoś skleja model samolotu w skali 1/72 i używa blaszek tablica przyrządów jest bardzo dokładna czyli na wszystkich zegarach widać poszczególne cyfry itp. Raczej w tak małej skali nie da się tego pomalować więc czemu to wygląda tak dokładnie. Dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Amatorskie pytanie próbuje mieszać farbki by malować pędzelkiem i kombinuje by dobrze połączyć farbę z rozpuszczalnikiem.

Do tej pory robiłem to tak że troszkę farby brałem przez strzykawkę i potem rozpuszczalnik też przez strzykawkę i niestety w 99% jak dodaje rozpuszczalnik to mam za duże ciśnienie i mi bryzga wszędzie farba.

Czy jest jakieś inne dobre rozwiązanie ? Jakieś pipety ? Bo jak tak dalej będę robił to mnie żona zabije :(

 

Pozdrawiam,

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Amatorskie pytanie próbuje mieszać farbki by malować pędzelkiem i kombinuje by dobrze połączyć farbę z rozpuszczalnikiem.

Do tej pory robiłem to tak że troszkę farby brałem przez strzykawkę i potem rozpuszczalnik też przez strzykawkę i niestety w 99% jak dodaje rozpuszczalnik to mam za duże ciśnienie i mi bryzga wszędzie farba.

Czy jest jakieś inne dobre rozwiązanie ? Jakieś pipety ? Bo jak tak dalej będę robił to mnie żona zabije :(

 

Pozdrawiam,

B

 

Zabij żonę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.