Skocz do zawartości

E2C Hawkeye Kinetic 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Zabieram się za ambitny projekt jakim jest E2C Hawkeye - jeszcze nie prezentowany na naszym forum.

Model bedzie w pudełkowym malowaniu. Jest to Kinetic 1:48.

Wszelakie rady, Walkaround-y bardzo mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z dużą przyjemnością i zainteresowaniem będę śledził postępy w pracach

 

....

Wszelakie rady, Walkaround-y bardzo mile widziane.

 

http://www.primeportal.net/hangar/bill_spidle3/e-2c_165508/

http://www.primeportal.net/hangar/e-2c_home.htm

http://svsm.org/gallery/e2c

http://walkarounds.scalemodels.ru/v/walkarounds/avia/after_1950/e-2c/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w takiej wersji nie mam miejsca na model w pełnym rynsztunku do lotu. Kawał bydlaka w takiej formie jest

 

Będziesz składał skrzydełka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką " podstawkę pod modele 1/48 kawałek kadłuba lotniskowca z windami i kawałkiem pokładu dla modeli NAVY 1/48 do powieszenia na ścianie .

Mogę udostępnić ksero instrukcji z Italeri bardziej czytelna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że mam spora widownie

 

Widziałem to cudo na żywo (z obfotografowaniem oczywiście) tuż przed wycofaniem ze stanu lotnictwa Singapuru. Piękna maszyna i klang silników nie do pomylenia.

 

Piękna nawet bez dźwięku

 

Po złożeniu skrzydeł traci dużo ze swojej piękności;) więc Przemku może zaiwestuj w nową witrynę;)

 

Ale składajac skrzydła zyskuje na detalach chociażby mechanizmu Janku.

 

 

Taką " podstawkę pod modele 1/48 kawałek kadłuba lotniskowca z windami i kawałkiem pokładu dla modeli NAVY 1/48 do powieszenia na ścianie .

Mogę udostępnić ksero instrukcji z Italeri bardziej czytelna .

 

chętnie przytule instrukcje oczywiście a wykonanie może jak juz będę miał własny kąt modelarski zamiast kuchni

 

Pierwszy etap prac - Kokpit

 

Fotele były takie jakieś jakby siekierą ciosane, rama poduchy i zagłówek czyt. Miernota detalizacji.

 

Wykonałem poduchy ze sreberka po fajkach, z tego samego materiału powstały pasy _ druciki miedziane. Pasy biodrowe wykonane z taśmy tamiya + docinane blaszki w formie klamer. Detale boków foteli wykonane z drutu miedzianego + pozostałości blaszek.

Całość pomalowana w.g walkaround -u ściągnietego z netu (nie bijcie) (kolorystyka proponowana przez Kinetic ma się jak pięść do oka ):haha:

Całość jeszcze muszę troszkę utetłać i dać werniks matowy

 

PA070004.jpg

 

PA070003.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie przejmował bo i tak nic z tego nie będzie widać. Nie zapomnij o dociążeniu nosa. Model dużo waży na tyłku, a przy złożonych skrzydłach jego środek ciężkości dodatkowo przesuwa się do tyłu. Dodatkowo nie wiem czy golenie kół wytrzymają ten ciężar. Ja swego czasu zastanawiałem się nad metalowymi goleniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyważenie go będzie ciężką sprawą. Producent nawet nie wspomniał o dociażeniu nie mówiąc o wartości. Wyważanie tradycyjnymi metodami bez odpowiedniego punktu podparcia to Abstrakcja. Też zastanawiałem sie nad metalowymi goleniami. Zobaczymy jak oryginalne będą się sprawowac i w razie czego LuckyModel się kłania, ehhh . Wiecie może ile na oko trzeba go dociążyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że trzeba będzie sporo dociążyć nie tylko dziób, ale i silniki. W jednej z czytanych przeze mnie relacji autor skapitulował po wielu próbach -w końcu skończyło się na doklejeniu do podstawki...

Fajnie, że prowadzisz tę relację, to jeden z moich ulubionych samolotów. W kwestii szczegółów oryginalnych maszyn na pewno sporo zdjęć znajdziesz na Airliners.net, Hawkeye jest obficie obfotografowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za rady. Znalazłem rozwiązanie. Przód dociąże odważnikiem wędkarskim stosowanym przy lapaniu na grunt

 

Tak tez uczynie Łukaszu. Chodzi mi jeszcze po głowie kurtyna zasłaniająca wejście do kabiny pilotów, ale nie mogę znaleźć zdjęcia które by potwierdziło i dało zielone światło ma montaż w/w.

 

 

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przytulę

Zwashowałem kabinę, wydrapałem wskazówki

Zrobiłem wnętrze bocznych drzwi i pomalowałem ich ramę.

Wkleiłem boczne okna

 

PA120003.jpg

 

PA120004.jpg

 

PA120008.jpg

 

PA120009.jpg

 

Zastanawiam się nad dociążeniem dzioba i nie mam miętowego pojęcia który ciężarek zastosować żeby nie przegiąć. Ciężarki nabyłem droga kradzieży z pudełka wędkarskiego Taty

Dysponuje

2x40g

1x125g

1x100g

Jakieś sugestie ?

 

PA120010.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno zdjecie mi uciekło

Cieżarki takie duże bo tutaj panowie mnie nastraszyli że trzebabędzie sporo dociażyć więc wyszedłem z założenia że te się nadadzą najlepiej.

 

PA120002.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję ołów rozklepać młotkiem na arkusze, wtedy łatwiej tnie się nożyczkami , i można powpychać gdzie się da lub chce a następnie (lub w trakcie) zalać klejem/szpachlą, lub zakleić kawałkami plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.