Skocz do zawartości

T-34/85 Zvezda 1:35


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na awarię aerografu stanęły prace przy KW-2 i StuG III.

Dlatego ruszam z nowym projektem. Będzie to T-34/85 firmy Zvezda w skali 1:35. Zobaczymy jak sobie z nim poradzę z tym produktem. Naczytałem się różnych opinii o nim i sam nie wiem czy podołam. Zaopatrzyłem się w zestaw blaszek Voyager który zawiera żywiczną wieżyczkę dowódcy. Myślę że dokupię jeszcze lufę aluminiową i na tym zakończę kompletowanie dodatków.

Tyle tytułem wstępu.

Wszystkim znane pudło Zvezdy.

DSC05432.JPG

 

A tu co nieco o jakość. Ilość jamek skurczowych set spora na szczęście w dość mało widocznych miejscach.

Czyli z boku wahaczy...

DSC05437.JPG

 

... i na spodzie.

DSC05435.JPG

 

Zestaw Voyagera. Niestety nie zawiera dodatkowych zbiorników paliwa i błotników jak to sugeruje zdjęcie na pudełku.

DSC05434.JPG

 

Wyposażenie mojego warsztatu na najbliższe tygodnie: pilniki, papier ścierny, skalpele i SZPACHLA.

DSC05438.JPG

 

Malowanie będzie oczywiście Polskie.

Liczę na waszą pomoc i wytykanie błędów które pewnie się pojawią podczas budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

Wyposażenie mojego warsztatu na najbliższe tygodnie: pilniki, papier ścierny, skalpele i SZPACHLA.

 

Do tego modelu jeszcze młotek i tasak mile widziany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Chętnie popatrzę na twą kolejną pracę. O efekt można być spokojnym.
Nie byłbym tego taki pewny. Model jest strasznie spasowany w zasadzie nic do siebie nie pasuje, a przeróbek jest cała masa. Ale nikt nie mówił, że będzie łatwo.

 

slawekmalysek podaj adres e-mail to podeślę ci skany.

 

Sklejona wanna - widać jamki skurczowe na wewnętrznej stronie i na wahaczach. Nie chciało mi się już tego szpachlować, załatałem tylko te największe.

DSC05446.JPG

 

Po przymierzałem kilka blaszek z zestawu Voyagera i wyszło, że tu i ówdzie trzeba wprowadzić trochę zmian.

DSC05447.JPG

 

Amputowałem wieżyczkę dowódcy i wstawiłem żywiczną (na razie na sucho). popracowałem też nad fakturą odlewu na wieży.

DSC05450.JPG

 

Przymiarka do wykonania spawu wokół wieży. Nie jestem zadowolony z tego co wyszło.

DSC05452.JPG

 

Z drugiej jednak strony przeglądając zdjęcia różnych maszyn zauważyłem, że nie zawsze ten spaw był widoczny.

np. tu widać jedynie łączenie form:

2011-09-03_17-13-16_571.jpg

 

tu natomiast spaw jest już wyraźnie widoczny:

DSC05307.JPG

 

Niestety nie posiadam żadnych sensownych planów T-34/85, więc jeżeli ktoś dysponuje takowymi to chętnie przyjmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała wskazówka nie wzoruj się w 100% na obiektach muzealnych/pomnikach, znajdź zdjęcia i na nich się wzoruj

spawy lepiej chyba zrobić z kawałka rozciągniętej ramki ew, masa dwuskładnikowa

poszło pw w sprawie skanów-dzięki

pozdr Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, model przedstawia pojazd zakladu 183, czemu odpowiada pierwsze zdjęcie oryginału, a Ty wykonałeś linię spawu bazując na zdjęciu drugim, które przedstawia pojazd zakładu 112 . Pojazd z tego zdjęcia to najprawdopodobniej wóz ze skansenu z Magnuszewa.

Twoja linia spawu mimo, że bazująca na zdjęciu wieży 112 najbardziej przypomina linię spawu z wieży zakładu 174.

To sa naprawdę inne wieże ,choć do siebie podobne.

Myślę, że powinieneś odszukać fotki z wieżami 183 i na nich się wzorować.

Mój model Zvezdy znajdziesz tutaj

 

1d5ee32ac3b36345m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

 

Na wstępie chciał bym podziękować Piotrowi/pankot13 za kawał porządnej lektury.

 

Problemów z w miarę porządnym złożeniem tego modelu jest mnóstwo. Zasadniczo nic do siebie nie pasuje. Miałem spory problem żeby złożyć górę kadłuba z wanną. Ale jakoś to wszystko dopasowałem. Oczywiście powyłaziły dziury tu i tam ale wszystko się później ładnie załata.

Wklejenie tylnej płyty było nie lada wyzwaniem. Kąty płyty i góry kadłuba trochę się rozjechały ale trochę szpachli załatwiło sprawę.

DSC05731.JPG

 

Podziałałem też trochę z blaszkami (zawiasy na włazach wieży). Ogólnie muszę powiedzieć że blaszki bardzo fajne tyle, że strasznie kruche. Łamią się przy byle okazji.

DSC05732.JPG

 

A tak to wygląda na chwilę obecną złożone na sucho.

DSC05733.JPG

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu niestety mało więc i postępy nie wielkie.

Ale po kolei.

Dorobiłem zpawy przy osłonie wentylatora.

DSC05739.JPG

 

Osłony peryskopów i kopółka dowódcy już na miejscu. Niestety klapa na kopułce jest za duża przez co trochę wystaje za obrys wieżyczki. Zobaczę jak to będzie wyglądało po podkładzie i najwyżej się jeszcze pod szlifuje.

DSC05737.JPG

 

Skleiłem bryłę kadłuba. Tył spasował się jako tako natomiast z przód nie i trzeba będzie szlifować i szpachlować.

DSC05741.JPG

 

DSC05740.JPG

 

Tak się prezentuje na dzień dzisiejszy. Polepiłem lufę (jeszcze do szlifowania) i jarzmo działa. Wyciąłem też błotniki - przód i tył.

DSC05736.JPG

 

DSC05734.JPG

 

Wszelkie uwagi i wskazówki mile widziane.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cześć Markuz.

 

Temat wież w teciakach opisał w małym skrócie w moim warsztacie JSJ.

Ja również troszkę się zakręciłem z moją wieżą/

Poniżej przydatny link ze szczegółami dotyczącymi wież od Letalina http://www.ww2aircraft.net/forum/modeling/t-34-85-a-17986.html

 

ja znalazłem w internecie fajną stronkę rosyjską z kilkuset czołgami t34/85 oraz ich szczegółami włącznie z informacją z jakiego zakładu i roku pochodzi czołg.

 

http://legion-afv.narod.ru/links.html

 

Powodzenia w budowie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak się składa, że własnie powracam do klejenia po bardzo wielu latach przerwy i dokładnie ten model wybrałem na pierwszy ogień.

Wiedziałem, że ze Zvezdą może być mały problem i nie zawiodłem się ;).

Dokładnie jak w temacie, spód z górą się rozjeżdza.

Do tego wkleiłem tylną klapę zbyt głęboko, cóż musi już tak zostać :(.

Spasowałem wszystko tak, że z przodu przy łączeniu wanny z górą powstała szczelina ok. 1mm a z tyłu błotniki musiałem skrócić też o ok. 1mm.

Może uda się to wyszpachlować, powalczę ( tył najgorzej, przód już jest zaszpachlowany i jest ok ).

 

Cieszę się, że trafiłem na ten wątek, jest dla mnie kopalnią wiedzy ( szczególnie o wieżach ) i trzymam kciuki za dalsze relacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Napisano (edytowane)

Witam.

Stwierdziłem, że muszę trochę odpocząć od Mirażowego TKS'a. Postanowiłem jednak ,że nie zaczynam nowych projektów lecz zabieram się za "pułkowniki"

I tym sposobem Teciak wrócił na warsztat.

 

W ostatnim czasie wieża dostała kontrolny oprysk z podkładu. Musze jeszcze poprzyklejać uchwyty dla desantu i wykonać spaw wokół kopułki obserwacyjnej. Koła polepione i oszlifowane czekają na czarny podkład.

DSC06861.JPG

 

Postanowiłem lekko wzbogacić płaszczyznę spodniej części wanny. Dodałem linię podziału blach oraz włazy i otwory inspekcyjne. Więcej niestety nie da się wycisnąć z tego modelu przy moich umiejętnościach.

Wklejone zostały też zaślepki potężnych dziur między błotnikiem a wanną. Nie wiem czemu producent zostawił takie coś.

DSC06860.JPG

 

Pojawił się też mały problem. Gdzieś w moim modelarskim bałaganie zgubiłem całą osłonę karabinu kadłubowego. Jeśli komuś jest zbędna ta część to chętnie przytulę.

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że temat wrócił na warsztat.

Powoli także walczę z tym modelem, będzie na co popatrzeć .

Lekko się uśmiałem się, gdy zobaczyłem spód wanny w modelu UM w skali 1:72 posiadający te detale ;)...

 

Czekam na dalszy ciąg prac

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.