Skocz do zawartości

[11.11] Zamek w Czchowie / Scratch build / 1:35


Michalw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiem że ogniwa są nie te, ale raczej nie mogę znaleźć innego, w OBI i Castoramie mają z odpowiednim ogniwem ale nie te rozmiary, najmniejszy rozmiar ogniwa miał około 5 mm. Co do koloru to jeszcze nie pomalowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łańcucha to pożyjemy zobaczymy, jeszcze mam czas. Wczoraj jednak zająłem się pomostem prowadzącym do zamku. Niech Was nie przerazi wysokość, po prostu muszę mieć z czego wycinać, gdyż góra przez którą on przebiega jest z małym uskokiem. Rycerz jest porównawczo postawiony. Z góry chciałbym przeprosić że fotki nie są robione tak jak powinny czyli na jakimś tle. Mam nadzieję że zrozumiecie, ale gabaryty nie są małe i musiałbym całe biurko i jeszcze trochę obłożyć np. niebieskim kartonem.

Plamy od kleju, wyglądają jakby mój pomost był chory , wszystko zniknie pod farbą więc bez obaw.

HPIM3835.jpg

HPIM3836.jpg

 

P.S.

Może ma ktoś z Was Jakiś powóz konny w 1:35 lub 1:32. Chodzi mi o wymiary, bo myślę nad zakupem jakiegoś i przerobienia go na czasy średniowiecza żeby jeszcze urozmaicić makietę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz fajniej to wygląda. Co do łańcucha przejdź się do jakiegoś sklepu z tanią galanterią dla Pań - spinki, broszki, wisiorki. Powinien być w każdym centrum handlowym. Łańcuszków tam jest mnóstwo, wiem bo sam szukałem do Podhalanina i do Rybitwy też tam kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to urządzenie do dociskania kamyczków w gipsie, czas jego wykonania 48 sek. Very Happy

Nie szybciej byłoby pójść do kuchni po szklankę? Też można dociskać, ale zaoszczędziłbyś jakieś 8, do 12 sekund. Nie myślisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślisz...

Lucas -bez przesady z tą bezmyślnością. Projekt jest wymagający to i absorbuje całośc uwagi budowniczego, detale czasem umykają ;)

 

Michalw - przyglądam się Twojej pracy z rosnącą ciekawością i mimo początkowej obojęetności coraz chętniej tu zaglądam i czekam na każdą nowość. Rozmach już masz, teraz musisz utrzymać tempo i dotrwać do końca (a jak wiemy to trudna sprawa).

Trzymam kciuki.

 

Co do wozu to Master Box robi taki wóz chłoski. Może na coś Ci się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rzeczywiście, budowa idzie pełną parą. Co do wozu od Master Boxa, to stanowczo odradzam, w ogóle nie będzie pasował do tej epoki. Gdzieś miałem rysunki przedstawiające wozy z tej epoki jak tylko je znajdę, to je tu umieszczę. Nie są to konstrukcje zbyt skomplikowane i patrząc jak wykonujesz ten zamek na pewno je samemu zrobisz.

Co do figurek Italerii, to są one porostu paskudne, żeby tylko nie popsuły końcowego wyglądu. Nie zapomnij namalować herbów na figurkach .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę że Wam się podoba. Jedyną osobą której to trochę przeszkadza jest moja dziewczyna która mieszka ze mną od dłuższego czasu. Zawsze jak siadam do budowy słyszę :

- Znowu ten zamek, mną byś się zajął

Ale są takie dni kiedy ma dobry humor i jak tylko wchodzę do domu to sama od razu mi włącza stronę Modelwork i odchodzi od kompa .

 

Co do zdjęć, rysunków wozu to bym bardzo prosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dziewczyny też nie można zaniedbywać. Hobby hobbym, dziewczyna też musi czuć że się nią nadal interesujesz

Słusznie, słusznie a poza tym , to pozwoliłem sobie śledzić powyższy watek i choć to zupełnie nie moja domena artystyczna to jednak musze przyznać, że jestenm częstym gościem Twoich aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną osobą której to trochę przeszkadza jest moja dziewczyna która mieszka ze mną od dłuższego czasu. Zawsze jak siadam do budowy słyszę :

- Znowu ten zamek, mną byś się zajął

Skąd ja to znam Moja jak robi focha to mówi "Idź sobie ten nasłuchownik buduj" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...no tak, samoloty sa wazniejsze ode mnie..." :P qrna my mamy szanse na zostanie albo starymi kawalerami (u mnie juz nieaktualne) albo samotnymi rozwodnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ano tak jest z nami. Pan Andrzej z muzeum przesłał mi zdjęcie makiety która też jest u nich. Poprosiłem żeby przesłał mi więcej zdjęć. Moją uwagę zwróciła drewniana "nadstawka" na murze. Na innych zdjęciach jej nie ma, więc kolejny element mam do budowy . Zaznaczyłem go w czerwonym kółku.

2IMG_2607aaaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Znowu ten zamek, mną byś się zajął

 

"Idź sobie ten nasłuchownik buduj"

 

"...no tak, samoloty sa wazniejsze ode mnie..."

A u mnie: "...Na wyklejanki to masz czas...". Mało ważne, że od dwóch miesięcy prawie nic nie dłubię.

 

Robota super Ci idzie, pozdrawiam i obserwuję dalej.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łańcucha, to radziłbym przejść się do tesco, na dziale z ubraniami jest małe stoisko z wisiorkami, tam znalazłem super łańczuszki. Za 30zł mam chyba z metr łańcucha który pasuje mi do ciężarówek 1:25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się pobawiłem z "podstawką" . Tło to moja, jakże piękna komórka. Wszystko jest przymierzone tylko do zdjęcia. Chyba jednak będę musiał to przedłużyć bo pomost mi wyszedł za długi a nie chciałbym go ucinać w pół. Nie powiem ile "podstawka" ma wielkości bo jeszcze jej nie mierzyłem, ale jak dodam element dodatkowy żeby pomost się zmieścił to napiszę. Pozdrawiam

HPIM3803-1.jpg

HPIM3802.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobiłem wóz drabiniasty. Czeka jeszcze na koła i pomalowanie. Zdjęcie na gąbce i z koniem jest tylko do przymiarki. Konik będzie inny i wóz nie będzie aż tak wysoko. Na wozie zasiądzie jeszcze woźnica a na sam wóz dam jakieś zaopatrzenie typu, worki (może jakąś skrzynkę). Jako że wozy były różne jest to połączenie różnych "egzemplarzy" i nie będę ukrywał że trochę ściągnąłem z ze zdjęć zestawu Master Box.

HPIM3807-1.jpg

HPIM3808-1.jpg

HPIM3809-1.jpg

HPIM3810-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jak mi moja ż. po raz setny powiedziała "albo ja albo ten plastik...", .... podjąłem decyzje. Własnie w ciszy i spokoju robie Maraudera. Sam. Ze spokojem i czisza wokół....... Powidzcie to swoim dziewczynom, że i takie posuniecia sa możliwe.... pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.