Skocz do zawartości

[PG] Tankowiec Dniestr pr.1559V ( Okonek- 1/700 )


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 276
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Kurcze, Okonek, jak tak patrzylem na fotke, to zanim przeczytalem Twoj post, bylem przekonany, ze wrzuciles jakies kolejne zdjecie 1:1, ktorego wczesniej nie pokazywales.

Na prawde rewelacyjnie to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chociaż jeden dal się nabrać. A tak na serio to bawiłem się nowym aparatem i stad ta fotka. W innym świetle model wygląda tak:

 

f10267ecea871b5a.jpg

 

Koniec świrowania. Czas coś zrobić. Pewnie pierwsza będzie nazwa na burtach i rufie. Znalazłem nawet pasujące kalki. Użyje od revelowskiego Miga-29 w 32-ce. Jakiś napis na wzierniku czy cuś. Wystarczy to tylko pociąć i na nowo poukładać literki Od razu mówie, ze port macierzysty sobie daruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Idac za ciosem powstal jeszcze maly zurawik pomiedzy kominem i sterowka po prawej stronie ale jest taki maly, ze prawie go nie widac. Moze przy kolejnych pracach go pokaze

 

Pracowałem dzisiaj przy olinowaniu masztu i pomyślałem aby go Wam pokazać z bliska. Nie wszystkie liny jeszcze na miejscu. Na powiększeniu wspomniany żurawik jako ciekawostka. Sam nie wiem po co go robiłem ? Sprawa napisów na razie legła w gruzach. Brak odpowiednich liter

 

90efbe8fecb39a96.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

189.jpg.5124a0b49dc37607497cd8f41a0e02f4.jpgCześć.

Prawie cztery lata i cztery miesiące mijają od rozpoczęcia budowy i czas ją dzisiaj zakończyć. Długotrwałość relacji to przede wszystkim moje lenistwo i notoryczny brak czasu na hobby. Tak to już bywa w życiu , że są ważniejsze sprawy na pierwszym planie .... ... Dobra. Koniec usprawiedliwiania. Ostatnie dwa dni poświeciłem na prace wykończeniowe. Na nadbudówce przybył radionamiernik i parę anten, których się ostatnio dopatrzyłem oraz nazwa po obu stronach, kotwice, na dziobie i rufie maszcik banderowy, bandera na rufie no i to co było największym problemem czyli nazwa w cyrylicy na dziobie i rufie. Brak odpowiednich kalek dobitnie przedłożył prace. Skąd je wziąłem lepiej przemilczę bo dostanie mi się od paru osób za okaleczenie innego modelu Trzy godziny pracy tylko nad samymi literkami ( wycinane pojedynczo) i oczy do wymiany. Przez te cztery lata niestety wzrok mi się osłabił i nie wiem czy jeszcze złapie się za jakąś 700-ke chociaż aby dokończyć cały plan dioramy w kolejce czeka na dokończenie KIEV. Dziękuje wszystkim zainteresowanym za wytrwałość w kibicowaniu.

 

 

 

 

 

 

190.jpg

191.jpg

192.jpg

193.jpg

194.jpg

187.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy godziny pracy tylko nad samymi literkami ( wycinane pojedynczo) i oczy do wymiany. Przez te cztery lata niestety wzrok mi się osłabił i nie wiem czy jeszcze złapie się za jakąś 700-ke

No to teraz wiesz dlaczego sklejam wyłącznie 1:24 i większe

Model super, respekt dla wykonawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Witam serdecznie,

poproszę o informacje:

 

- jak wykonałeś literki

- jakiej szpachli używasz

- czym szlifujesz (papier, pilniki ?)

 

Dzięki !

 

PS.

Przewspaniały model !

 

Witaj.

Ciesze się, że Ci się podoba

Odpowiadam:

-napisy eksploatacyjne z zestawu Mig-23 w skali 1/32

-klej cyjanoakrylowy

-tylko i wyłącznie papier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję za informację.

Ja stosuję szpachlę Tamiya, ale po szlifie wychodzą takie mikro dziurki.

Albo mam złą technikę nakładania, albo ze szpachlą coś nie tak.

Nie ma ich dużo (tych mikrodziurek), czasem jedna - ale o średnicy ~0,5mm no i efekt popsuty, dlatego teraz też w miarę potrzeby używam cyjanoakrylu.

 

Co do litrek - sprytny patent !

 

Acha - a czym kleisz model ?

Ja do HIPSU klej do plastiku (tradycyjny, który rozpuszcza delikatnie powierzchnie smarowane),

ale HIPS z innymi materiałami np. metalowymi zamierzam łączyć DISTALem - epoksydowym.

Gdzieś czytałem że łączenie cyjanoakrylem jest mniej trwałe, takie łączenia się "rozsychają" z czasem.

 

A jakie Ty masz doświadczenia z klejami ?

 

Dziękuję za odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.