Skocz do zawartości

Su-7/20/22


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

na su-22 raczej bywały belki wielozamkowe na 5-6 bomb.

Nie pisałeś o skali ale jeśli mowa o edku to 1:48 więc Aires robi zestawy Aerobonus z odpowiednią belką MBD-3 oraz od niedawna Fab-100 do nich.

 

http://www.aires.cz/category/arms-and-weapons/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi mina zrzedła jak dowiedziałem się że belki z Mig-21 nie będą pasować. Przy MiG-29 którego mam nadzieję uda mi się w końcu skończyć wydałem na dodatki więcej niż na sam model. Myślałem że przy Su-22 uda mi się tego uniknąć:-(.

 

Ma ktoś zdjęcia naszych Su-22 w konfiguracji bombowej. Wiem że Su-22 ma bardzo dużą liczbę kombinacji, ale chodzi mi o taką nazwijmy to przewidzianą w tabelach naszego lotnictwa. Chciałbym go wykonać w takiej konkretnej konfiguracji a nie trochę tego trochę tamtego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przeglądałeś cały ten wątek? była chyba kolorowa fotka su-22 z maksymalnym ładunkiem bomb...

 

http://uamf.org.uk/viewtopic.php?f=19&t=3685

 

tu jedna fotka bombowej suki

 

http://www.vnmilitaryhistory.net/index.php?topic=943.70

 

http://forum.krzesiny.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=79&start=1560

http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=35354&page=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Gdzieś tam czytałem, że pierwsza opcja ma obejmować 32 maszyny i przedłużenie resursu o 3 lata. W opcji drugiej modernizowano by tylko 16 maszyn, ale za to w znacznie większym stopniu i miałyby polatać dodatkowe 10 lat. Prace mają się odbywać w WZL Bydgoszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno, żeby gdzie indziej Ciekawe, czy modernizacja jak dla Angoli, czy standardowo przedłużenie resursu i doposażenie w kolejny sprzęt łączności.

 

I kiedy się w końcu MON wypowie, jakie samoloty i w ramach jakiego zamówienia na następcę suk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innego forum:

- pierwsza opcja to modernizacja wszystkich 32 maszyn i wydłużenie okresu ich użytkowania o 3 lata

- druga opcja to modernizacja 16 samolotów i wydłużenie ich eksploatacji o 10 lat

- modernizację Su-22 powinna przeprowadzić WZL2 i jej koszt ma być "nieduży w skali funkcjonowania SP"

- modernizacja ma być przeprowadzona "z uwagi na inne priorytety wojska" przez co zakup nowego samolotu wielozadaniowego ma być odłożony w czasie

- baza w Świdwinie ma być unowocześniona do roku 2022 i kosztować 500 mln zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agonii nie będzie, bo jak z czasem suki i 29te wyjdą to WZL będzie bankowo w pełni obsługiwał w płeni wszystkie skrzydła z szachownicą, na pewno sami z siebie tematu nie odpuszczą.

 

A te gadki ministerialne? Tak jak piszesz em, PRowskie bicie piany i żadnych konkretnych akcji za tym. Poczekamy do tej połowy marca i pewni nie dowiemy się nic, nie zdziwię się ani trochę. Anglolańskie suki po modernizacji latają ile już? 5 rok? A u nas w kółko, analizy, narady - nad czym tu tyle radzić?

 

 

"jak mówią, ze dadzą, to mówią, a jak mówią, że zabiorą, to zabiorą"

Ciągle aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agonii nie będzie, bo jak z czasem suki i 29te wyjdą to WZL będzie bankowo w pełni obsługiwał w płeni wszystkie skrzydła z szachownicą, na pewno sami z siebie tematu nie odpuszczą.

 

Co bedą robili w Bydgoszczy ? Malowali efy ? ilu ludzi jest do tego potrzebnych ? coś będą robili przy 5 sztukach Herculesów ? ilu ludzi jest do tego potrzebnych ?

 

Czterech do malowania i w sumie 10-15 na wiekszy przegląd C-130 który wypadnie raz na kilka lat . Co po za tym tam beda robili ? Jeśli bedą cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie jest teraz, przepychanki na górze są o to, żeby wszystkie obsługi na szesnastych robić i obu się udało. Jak zastąpią suki i 29te czymś nowym w proporcji 1:1 (...marzenia) to roboty będzie tyle samo co i teraz. I oby skończył się raz na zawsze temat motoszybowców z 250kg bombą kierowanych joystickiem bo to kpina z lotnictwa bojowego, dobre do ustrzeliwania turbanów na motorowerze w górach azji, ale do zastąpienia pełnoprawnych samolotów bojowych już niekoniecznie.

 

I tylko zostaje mieć nadzieję, że trafią się kumaci ludzie na najwyższych stołkach w państwie, którzy będą umieli dobrze obracać gotówką a nie tylko zmieniać wskaźniki makro i bawić się w kreatywną księgowość (za którą nota bene zwykły szaraczek idzie siedzieć a firmę ma zlicytowaną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Świdwin ,a chodzi o Świdwin to od 2 lat w SG leżą papiery z kosztami remontu lotniska ,przepraszam ,dostosowania do nowych WSB ,razem z kosztami ich zakupu i eksploatacji.

Przecież ten news o modernizacji Su nie wziął sie z niczego. Raczej ktoś im powiedział że mogą zapomnieć o samolotach i może czesci nowych śmigłowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.