Skocz do zawartości

WZT-3 Modelkrak+scratch 1/72


hubert72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Uff... Po długich walkach wreszcie dotarłem do mety. Uwierzcie łatwo nie było . Baza to WZT-3 modelkrak . W zasadzie nie będę opisywał co wykorzystałem tylko to co wykonałem od podstaw :

-Ramię żurawia z częścią wysuwaną + bloczki z linami

-przetłoczenia na skrzynkach (drut miedziany)

-zęby do lemiesza wraz z elementami jego opuszczania

-bloczki, prowadnice lin i osprzęt z przodu kadłuba

-osłony na reflektor

-stelaż pod beczki

-element do unoszenia silnika umocowany na skrzyni

-wszelakie uchwyty, podstawy pod antenę, drobnice itp

-wanna kadłuba+szperacz z zestawu revell

-hol sztywny

-deflektor spalin

-podstawę żurawia

-więcej nie pamiętam

Z tego miejsca chciałem podziękować koledze FAHR za podesłane elementy plastikowe oraz Tomkowi Mroczkowskiemu za obszerną relację na forum , która niezmiernie się przydała

Malowanie standardowe : Wóz z 34BKPanc z Żagania

 

Model będzie na jutrzejszym Światowidzie a więc jak ktoś będzie chciał to chętnie podzielę się uwagami

 

DSC04206.jpg

DSC04208.jpg

DSC04211.jpg

DSC04214.jpg

DSC04220.jpg

DSC04244.jpg

DSC04224.jpg

DSC04230.jpg

DSC04239.jpg

DSC04227.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model wyjątkowo ciekawy, to co rzuca się w ozy to brak washu i obicia wręcz aluminiowe. model zwashować, zamalować te obicia i zrobić nowe ciemną farbą i mniejsze, może też pomysleć w jakich miejscach i będzie prawdziwe cudeńko. warto jeszcze nad nim popracować bo szkoda żeby tyle pracy nie przyniosło finalnego najwyższego efektu. a na koniec pigmenty... i o ludziku nie zapomnij. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podziałał cichaczem kolega...he Podzielam zdanie kolegów, wash i poszedł bym wyżej z pigmentami chyba. Obicia "aluminiowe" są w/g mnie jak najbardziej na miejscu, może by w tych miejscach podpicować troszkę minią albo ołowkiem hmm? Ogólnie fajny sprzęt mimo, że bez lufy. Jak spasowanie wanny z resztą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model wyjątkowo ciekawy, to co rzuca się w ozy to brak washu i obicia wręcz aluminiowe. model zwashować, zamalować te obicia i zrobić nowe ciemną farbą i mniejsze, może też pomysleć w jakich miejscach i będzie prawdziwe cudeńko. warto jeszcze nad nim popracować bo szkoda żeby tyle pracy nie przyniosło finalnego najwyższego efektu. a na koniec pigmenty... i o ludziku nie zapomnij. pozdrawiam.

 

Dzięki Andrzeju za opinię

Co do obić to wzorowałem się na rzeczywistych zdjęciach wozów z 34BKPanc . Uwierz na słowo -te pojazdy są w wielu miejscach obite i odrapane właśnie w kolorze aluminium . Jutro zapodam fotkę

Ten pojazd właśnie ''widział mi się'' z brudnym podwoziem i w miarę czystą górą

 

Jak spasowanie wanny z resztą?

Powiem tak -standardowo nie obyło się bez kłopotów Trochę docinania , wydłużania profilami plastikowymi i jakoś dałem radę

Teraz twój ruch : dawaj z Twardym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś w pracy i koleżanka stwierdziła, ze brakuje kwiatków

Jak się dobrze przyjrzysz to i znajdziesz żółte kwiatuszki

 

Bardzo fajowy i niestandardowy temat.

Będzie więcej takich

 

Dzięki wszystkim za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Wiesz co Hubert, przyglądałem się kilka razy i mam mieszane wrażenie. Beczka srebrna, obicia takie sobie, bardziej, jak by ktoś złośliwy pomalował farbą (białą), kamo... też tak sobie wygląda na zdjęciu. Pocieszam się tym, że w realu dużo lepiej wygląda i nie widzimy aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Hubert, przyglądałem się kilka razy i mam mieszane wrażenie. Beczka srebrna, obicia takie sobie, bardziej, jak by ktoś złośliwy pomalował farbą (białą), kamo... też tak sobie wygląda na zdjęciu. Pocieszam się tym, że w realu dużo lepiej wygląda i nie widzimy aż tyle.

Adam to produkcja Huberta sprzed 3 lat W porównaniu z Krabem widać ogromny postęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie stworzyc z WZT-3 niemieckiego Bergepanzera? Jak dla mnie, niemożliwe. A na pewno bez sensu.

A żadną miarą! Przecież to w zasadzie... No nie wiem, co najmniej irracjonalne. Miałem na myśli dostosowanie WZT-3 do obsługi Leoparda 2, najlepiej od razu PL (czyli pewnie czegoś pomiędzy 2A5 a A7, jeśli chodzi o masę i gabaryty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie stworzyc z WZT-3 niemieckiego Bergepanzera? Jak dla mnie, niemożliwe. A na pewno bez sensu.

A żadną miarą! Przecież to w zasadzie... No nie wiem, co najmniej irracjonalne. Miałem na myśli dostosowanie WZT-3 do obsługi Leoparda 2, najlepiej od razu PL (czyli pewnie czegoś pomiędzy 2A5 a A7, jeśli chodzi o masę i gabaryty).

 

A czemu niby miało by to służyć, skoro kupiliśmy niemieckie panzery wraz z ich wozami zabezpieczenia technicznego, to jaki jest sens przerabiania WZT-3 na Bergepanzera. Przecież to są dwa różne pojazdy w sensie gabarytów i wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to w WP jest mały przestrzał. Wozy Zabezpieczenia Technicznego dla danego typu czołgu buduje się na jego podwoziu. Wiec WZT-2 był zaprojektowany dla T-55 i jego rodziny, a WZT-3 dla T-72 i jego rodziny. Niemcy też mają podobnie czyli Bergepanzer 2 dla Leopardów 1 i Bergepanzer 3 dla Leopardów 3. A to że WZT-2 targają T-72 czy Bergi 2 targają Leo 2 to już inna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.