Skocz do zawartości

Pz.kpfw IV Ausf.D - 1/35 Tamiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 384
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może łańcuszki szczoteczką potraktuj to się przetkają
Możesz mi. coś więcej napisać jak to zrobić? Łańcuszki robione metodą pokazaną przez jednego kolegę na forum - dwa kawałki drutu splecione razem i klepane młotkiem. Ich jakość nie była super, ale może coś jeszcze spróbuję aby je wyprowadzić - np. rozpuszczalnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to po kilkunastu dniach intensywnego myślenia wspieranego złotym eliksirem dałem się w końcu do roboty. Trzy dni siedziałem i efektem jest moje pierwsze CM. Chyba ostatnie bo nerwów do tego nie mam, za długo to trwa i ręce mi się trzęsą przy zabawie z pędzlem (widać w kilku miejscach). Przyznam się, ze jestem z efektu bardzo zadowolony zważywszy na to, że jak pisałem było to pierwsze CM. Teraz kolej na zabawę z kółkami, więc macie czas się nacieszyć widokiem . Jeżeli uważacie, że jeszcze jakieś elementy powinienem pomalować na jasno szary to prosze pisać. Po sido będzie już za późno.

 

PICT0262.JPG

 

PICT0263.JPG

 

PICT0264.JPG

 

PICT0265.JPG

 

PICT0266.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

... nigdy tego nie robiłem więc może napisz w jakim celu robi się te rozjaśnianie, czy te rozjaśnienia znikają po łoszu?
Nie mam pojęcia - też robię pierwszy raz. Wzorowałem się na warsztacie kolegi Koperka Pz.kpfw.III http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=32523

 

filmach z youtube:

 

 

i płycie DVD Mig Productions.

 

Licze też na pomoc kolegi Marioba , który to mnie namówił na zrobienie tego CM.

 

Przy okazji pytanie - mam to teraz filtrować czy dawać od razu sido i wash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nooo, normalnie czad i wymiatanie to malowanie! Wygląda to doskonale!

Ja filtruję przed Sido. Dół dał bym ciemny trochę brunatny filtr. Góra niebieski, szary?

 

Czekam na ciąg dalszy, a zwłaszcza na atak chińskich olei....

 

 

Mariusz

 

Ps. Na tym etapie robię obicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wierzę, że pierwszy raz robiłeś cm Krzyśku. Efektem twojego malowania jest moja szczęka na podłodze. Piękna robota. Również nie mogę się doczekać dalszych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba się

szkoda tylko że przy tej ilości dodatków zostawiłeś to badziewne mocowanie koła napinającego które z oryginałem nie ma absolutnie nic wspólnego....

ale jak pisałem wyżej całość bardzo ładna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo. Fajnie że się podoba, bo trochę czasu przy tym trzeba było posiedzieć.

szkoda tylko że przy tej ilości dodatków zostawiłeś to badziewne mocowanie koła napinającego które z oryginałem nie ma absolutnie nic wspólnego....
Sławek pewnie jeszcze by się coś znalazło a przyznaję otwarcie, że nie zależy mi nigdy na 100% zgodności z oryginałem. Nie wszyscy popierają taką opinię, ale na to już nic nie poradzę. Przede wszystkim zabawa, bo mus to mam w robocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nooo, normalnie czad i wymiatanie to malowanie! Wygląda to doskonale!

Ja filtruję przed Sido. Dół dał bym ciemny trochę brunatny filtr. Góra niebieski, szary?

Cieszę się, że ci się podoba. Mógłbyś trochę precyzyjniej wskazać mi co masz na myśli gora/dół? Ja chciałem go traktować specyfikiem Mig do Niemieckiego panzer grau. Mam tez inne filtry z tej firmy, to może któryś z nich będzie dobry jako ten brunatny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo. Fajnie że się podoba, bo trochę czasu przy tym trzeba było posiedzieć.
szkoda tylko że przy tej ilości dodatków zostawiłeś to badziewne mocowanie koła napinającego które z oryginałem nie ma absolutnie nic wspólnego....
Sławek pewnie jeszcze by się coś znalazło a przyznaję otwarcie' date=' że nie zależy mi nigdy na 100% zgodności z oryginałem. Nie wszyscy popierają taką opinię, ale na to już nic nie poradzę. Przede wszystkim zabawa, bo mus to mam w robocie.[/quote']

Napewno

tylko to akurat jest bardzo widoczne..

zresztą sam nie jestem fanem poprawiania/dorabiania każdek śrubki...Tobie się podoba i dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dół dla mnie to od kółek do błotników. Tam daję zdecydowanie ciemny, brązowy lub brunatny filtr, aby wyraźnie przyciemnić dolne partie modelu.

Nie lubię filtrów Miga. Są jakieś takie... no nie pasują mi i już. Zostawiają nieraz takie placki i przebarwienia. Zazwyczaj sam robię filtry z chińskich olei i białego spirytusu Dulux.

 

 

Mariusz

 

Ps. Masz rację! Modelarstwo to przede wszystkim relax i dlatego coraz częściej robię modele z pudła, czasami dorabiając jakieś tam brakujące elementy.

Jednocześnie podziwiam modelarzy tzw: "hardcore modelarski", którzy dbają o każdy szczegół i szczególik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dół dla mnie to od kółek do błotników. Tam daję zdecydowanie ciemny, brązowy lub brunatny filtr, aby wyraźnie przyciemnić dolne partie modelu.

Nie lubię filtrów Miga. Są jakieś takie... no nie pasują mi i już. Zostawiają nieraz takie placki i przebarwienia. Zazwyczaj sam robię filtry z chińskich olei i białego spirytusu Dulux.

 

 

Mariusz

 

Ps. Masz rację! Modelarstwo to przede wszystkim relax i dlatego coraz częściej robię modele z pudła, czasami dorabiając jakieś tam brakujące elementy.

 

Takie są najlepsze, prosto z pudła a Tamki to już w ogóle kosmos.

Klocki lego i bardzo ładne.

Ostatnio miałem do wyboru Stuga z Dragona albo z Tamki i wybrałem Tamkę bo przy Dragonie bym się zaharatał z tymi duperelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.