Skocz do zawartości

Pz.kpfw IV Ausf.D - 1/35 Tamiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 384
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Dobra, trochę ten wątek zaniedbałem, ale cała energia skupiona była na ukończeniu Granta. Miałem sobie trochę odpocząć, ale wiecie jak to jest - ciągnie wilka do lasu. Raptem półtora miesiąca od ostatniego postu, a już wątku szukałem na 5 stronie. Szkoda że nasi nie byli tacy aktywni w grupie jak wy.

Zacząłem składać friulki. Musiałem też kupić kółka, bo nie chciało mi się babrać w zwężanie tych z Tamiya. Tak więc zestaw kółka + gąsienice = 2 x cena modelu. Do tego jeszcze lufy. A miał być relaksacyjny...

Teraz foty. Mam nadzieję, że teraz jest ok z tymi gąskami.

 

PICT0628.JPG

 

PICT0629.JPG

 

Nie wiem czy kołą napinające nie są za szerokie, ale chyba ich nie będę przerabiał (nawet jeśli są).

 

PICT0630.JPG

 

PICT0631.JPG

 

I wstępna przymiarka do podstawki - Miniart 36003 Street with park wall

 

PICT0632.JPG

 

Jakość mnie trochę rozczarowuje, szczególnie za cenę jaką sobie chłopaki z Miniartu za to śpiewają. Ale i tak nie chciałoby mi się w gipsie tego rzeźbić. Trzeba będzie pousuwać te ślady po wtryskiwaczach czy co to tam jest. Na zdjęciu tylko fragment ulicy

 

PICT0633a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no - jest pięknie. A to co zaznaczyłeś to na pewno ślady po formie? Może specjalnie zrobili takie uszkodzenia w kostce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem składać friulki. Musiałem też kupić kółka, bo nie chciało mi się babrać w zwężanie tych z Tamiya. Tak więc zestaw kółka + gąsienice = 2 x cena modelu. Do tego jeszcze lufy. A miał być relaksacyjny...

Teraz foty. Mam nadzieję, że teraz jest ok z tymi gąskami.

Miał być model relaksacyjny a wyszło jak zawsze.

Bardzo ładnie się te friulki prezentują.

Jakie malowanie przewidujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam cieniowanie? Normalną modulację strzel w końcu na ten pojazd...
Człowieki, pojęcia nie mam jak to się je.

Podobno dobrze smakuje z paprykarzem a tak poważnie to dasz sobie rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wątek śledzę na bieżąco, ale to za wysokie progi. Widać talent i pewnie lata praktyki. Ponadto trzeba wiedzieć co i jak malować. Chyba zostanę przy cieniowaniu.

 

 

Nie marudź, tylko maluj z modulacją. Też masz talent, lata praktyki i nie musisz wiedzieć co i jak malować. Zrób to ma żywioł, lub na tzw "pałę" i na pewno będzie dobrze.

Moje pierwsze malowanie z modulacją, zrobiłem całkowicie na ślepo, tylko na podstawie zdjęć w necie.

Tu masz link do tego mojego warsztatu http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=23207&p=360525#p360525. Może ci się do czegoś przyda...

 

Ps. Bo trzeba lepić i malować, a nie op.... się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sumie czemu nie. Jak coś nie wyjdzie to łatwo przemalować - w końcu jeden kolor. Dobra będę się uczył tego całego CM. Jak jeszcze ktoś ma link do tutariala to bardzo poproszę.

Gąsienica skończona. Teraz proszę o opinię która opcja lepsza. Foty słabe, ale cykane na szybko.

 

PICT0634.JPG

 

PICT0635.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, będą zwisy.

Podejście do km w przednim pancerzu nr 2. Trochę przerobiłem lufę RB zgodnie ze zdjęciami zapodanymi na stronie 12 przez Jacka (bigmodel - dzięki Jacku, zawsze mnie ratujesz literaturą). Teoretycnzie powinna być jeszcze bardziej wysunięta, ale wtedy przeszkadzałaby w otwarciu włazu. Czy mam tak zostawić czy jeszcze ją wyciągnąć?

 

PICT0637.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pomalowany kolorem bazowym. W czasie malowania podkładem zrypał mi się aerograf. w połowie malowania farba przestała lecieć. Jakoś go domalowałem, ale w paru miejscach są niedociągnięcia. Ciekawe ile błędów znajdziecie. Najwyżej będe poprawiał co się da. Zrobiłęm tez eksperymentalnie łąńcuszki na granatch dymnych,ale podkład zatkał otwory w ogniwkach. Czas na pokaz zdjęć.

 

PICT0253.JPG

 

PICT0258.JPG

 

PICT0259.JPG

 

PICT0260.JPG

 

PICT0256.JPG

 

PICT0257.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.