Skocz do zawartości

Mig-29


marcinw49

Rekomendowane odpowiedzi

Ha.

 

Przeglądając interek znalazłem takie zdjęcie - uzbrojenie mi się podoba:

http://www.airliners.net/photo/Poland---Air/Mikoyan-Gurevich-MiG-29A-(9-12A)/0972911/M/

Dwa R-27R, tak?

 

Jeśli dobrze rozumiem, takie rzeczy podwiesza się u nas raczej do zdjęć? Jak wygląda w takich sytuacjach przygotowanie do lotu - czy uzbrojenie jest podwieszane przed zdjęciem pokryw z wlotów / dysz, po, czy to są rzeczy od siebie niezależne i trudno zgadnąć? Kto zdejmuje te taśmy / zatyczki RBF - ktoś z obsługi czy pilot? Kombinuję, że może bym postawił obok samolotu figurkę sugerującą tę właśnie czynność, żeby było przejrzyście: czy wtedy mógłbym zrobić model bez pokryw i z otwartą kabiną?

 

I jeszcze o R-27. Jak się przyjrzałem temu zestawowi Kazana, to w środku są dwa pociski - jeden T i jeden R. Czy u nas tak się je zdarza mieszać?

 

Wujo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, takie rzeczy podwiesza się u nas raczej do zdjęć?

No nie do końca dobrze ;) Zdjęcia zdjęciami, ale przede wszystkim ważne jest jakie zadanie samolot ma wykonać. Jeżeli chodzi o parę dyżurną i uzbrojenie, to:

...wynika to z przepisów mówiących, że po starcie pary dyżurnej niezbędna jest wzrokowa identyfikacja celu, a w takim przypadku ewentualne późniejsze zastosowanie rakiet średniego zasięgu byłoby bezcelowe.

Jeżeli zaś idzie o inne zadania, jak strzelanie do celów powietrznych, bombardowanie czy strzelanie z rakiet niekierowanych, to samoloty mogą mieć różne konfiguracje uzbrojenia.

 

Jak wygląda w takich sytuacjach przygotowanie do lotu...

Zazwyczaj przed startem po zatankowaniu podwiesza się uzbrojenie, chyba że technicy Ci od uzbrojenia zrobią to wcześniej przygotowując maszynę do wyznaczonego zadania. Tak czy inaczej pilot tylko wsiada do samolotu i leci po wcześniejszym wokołospaceringu i sprawdzeniu czy gdzieś coś nie wycieka itp. Całą resztą zajmuje się obsługa naziemna. I tutaj masz racje, że kabiny są wtedy otwarte (jeżeli nie pada) i najczęściej pokryw już nie ma.

 

...w środku są dwa pociski - jeden T i jeden R. Czy u nas tak się je zdarza mieszać?

Zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwoma typami pocisków polega na systemie naprowadzania na cel:

 

R27T - pocisk naprowadzany termicznie, różniący się od wersji R-27R tylko rodzajem głowicy naprowadzającej. Zasięg tej wersji jest nieznacznie mniejszy ze względu na brak systemu nawigacji INS i przez co mniejsze wykorzystanie programowego lotu po krzywej balistycznej. W kodzie NATO oznaczona jako Alamo-B.

 

R27R - pocisk naprowadzany półaktywnym systemem radiolokacyjnym w końcowej fazie lotu i bezwładnościowym systemem nawigacyjnym korygowanym sygnałem radiowym z samolotu-nosiciela. Zasięg od 2 do 50-80 km w zależności od pułapu wystrzelenia. W kodzie NATO oznaczona jako Alamo-A.

 

Można mieszać rakiety, ale w praktyce się tego nie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieszać rakiety, ale w praktyce się tego nie robi...
Tak podejrzewałem - w Aeroplanie o naszych -23 też uzbrojenie było podane jako albo 2xR-23R albo 2xR-23T. A Rosjanie mieszają.

 

Dziękuję bardzo za wyjaśnienia .

 

Wujo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Aeroplanie o naszych -23 też uzbrojenie było podane jako albo 2xR-23R albo 2xR-23T. A Rosjanie mieszają.

 

i dobrze było podane. MiG-23 MF 2xR-23R lub ... . W wersji miga-23 ML (MLD) jest możliwość "mieszania" rakiet - 1 typu R druga T (rakiety R-23 lub R-24)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dwa najnowsze nabytki 41 Eskadry lotnictwa Taktycznego z Malborka.Przed remontem i przemalowaniem w WZL-2 w Bydgoszczy słuzyły w 1 Eskadrze Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

Te dwa Migi-29A zostały przekazane 41 elt w celu doposażenia eskadry do jej pełnego stanu.

 

Mig-29A nr. takt. 65 - z pozdrowieniami od byłego rzecznika prasowego eskadry

18964_mid.jpg

 

Mig-29A nr. takt. 77

18965_mid.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobilem ( jeszcze nie do konca) 4110 z Malborka z za duzym rycerzem Jestem uparty i jeden szczegół nie przeszkadza mi w wykonaniu celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pracuję nad 15-stką z Mińska.

Ciekawe czy rozkład plam pozostał ten sam czy został zmieniony?

Model jest jeszcze przed malowaniem, tak że można by było pomalować go w najnowsze kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio prysnąłem matem

świeci się bo świeżo malowany... zaczekaj aż czas zrobi swoje ;)

 

Czas niewiele poradzi, jeżeli samolot lata, to bedzie się świecił - powietrze to niezła szlifierka jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

MFR, piękne zdjęcie. Ładne oświetlenie, dobry spot, samolot wypełnia kadr, widoczna duża ilość szczegółów (silniki trochę czarne, ale przy takim oświetleniu nie można chcieć więcej). Jakim obiektywem "strzelałeś"?

Gratuluję Airlinersa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.