Jump to content
marcinw49

Mig-29

Recommended Posts

Coś mnię tak swędziało pod palcami, że to była eLka

Wszystkie Twoje zdjęcia obejrzałem już wcześniej na Airliners... masz dobre oko... i miejsce

Co o tym sądzicie?W Rosyjskiej armi jest 300 maszyn tego typu,200 z tych Migów poddano badaniu i 90 z nich zostało wyłączonych z eksploatacji ze względu na stan techniczny.Niezły wynik osiągają,co?

Miejmy tylko nadzieję, że "zdeletowane" Migunie pójdą do muzeów, a nie na złom. I to już mniej ważne, czy te Muzea w Rosji czy nie...

Nie słyszałem zeby w Polsce były zawieszone nawet jakiś czas temu para nad moim domem leciała.

Około 90 rosyjskich myśliwców MiG-29 uznano po kontroli za zbyt mało bezpieczne do lotu i skierowano do naprawy

Zezłomują czy nie zezłomują, większość pewnie poleci. A że mają ich ok 650 to muzea raczej sie nie martwią o eksponaty....

Nie słyszałem zeby w Polsce były zawieszone nawet jakiś czas temu para nad moim domem leciała.

Tylko dyżur mógł latać (ktoś granic musi pilnować), obecnie trwają obloty maszyn po przeglądach

Nie zakładając nowego tematu zapytam tu. Dokładnie chodzi mi o długość całkowitą wyrzutni APU-73 i APU-60 na MiG-29. Ponieważ jedną parę muszą wykonać od podstaw (APU-73) a drugą poprawić z zestawu fabrycznego. Znając te wymiary mógłbym już dokładnie powiększyć rzytu z planów do 1/48.

66 kiedys latała w 1elt ciekawe dlaczego zachowano stary nr. Na logike powina mieć 4166.

Pozdro

Z tego co wiem, czterocyfrowe numery nadawane były tylko samolotom kupionym od Niemiec, przy zmianie jednostki moim zdaniem zmiana numeru wprowadzałaby tylko zamieszanie, bo ostatecznie "sztuka jest sztuka" ;)

Ale jest jakaś logika w tym "4166"

Może mińszczaki liczą że ich s-ty wrócą do Nich,razem z malborskimi,i dlatego nie zmienino numerów.Niedoczekanie

Poniemieckie dwudziestkidziewiątki różnią się od naszych i ex-czeskich wyposażeniem elektronicznym oraz mają przeskalowane przyrządy na system miar anglosaskich. Chyba jednak chcieli zachować pewną odrębność.

Michale, a czy ostatnio też był taki tłok w okolicy płotu lotniska ??

Co do numerów, to kolega Piotrek.S. ma rację, samoloty otrzymane od Niemców miały drobne różnice w wyposażeniu elektronicznym, które musiały zostać poprawione. System miar faktycznie anglosaski. Ponad to poniemieckie migi miały, mają zastosowany nowy schemat oznaczeń, czyli nr eskadry + nr samolotu.

Co do logiki, to moim zdaniem pozostawienie starego nr samolotu przysparza mniej kłopotu, tak z inżynierskiego punktu widzenia, po co zmieniać coś co funkcjonuje bardzo dobrze. Nie wprowadza to zamieszania w papierach itd, sztuka jest sztuka Pozdrawiam !

Poszukuję wzorów malowania polskiego Mig 29UB o n umerze 28. Z tego co słyszałem to zdjęcia i rysunku malowanie tego miga znajdują się w Minireplice nr 13-14. Jeżli któryś z kolegów posiada ten numer Minirepliki to prosiłbym o skany tych zdjęć i malowania.

Skany jak mogę prosić o na meila ostry7412@interia.pl.

Za pomoc stawiam

Witam. Poszukuję schematu malowania polskiego mig'a-29 ub o numerze 28. Prosiłbym też o opisanie tego schematu numerami farb humbrola

Chyba mam ale chwilowo jestem w pracy, zobacze po południu na swoim komputerze.

Pozdr