Skocz do zawartości

F3H-2M Demon AZmodel 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem skończyc z modelarską bezczynnością. Na warsztacie wylądował w/wmodel. Jest to starszy brat Phantoma ;).

W związku z tym że w służbie zaliczył naprawdę niewiele czasu, wszelakie zdjęcia jakie posiadacie będą mile widziane. Samolot bedzie w malowaniu ....... No jasne że Jolly Rogers VF-61

 

Inbox:

 

DSCF6646-1.jpg

DSCF6645.jpg

DSCF6644-1.jpg

DSCF6642-1.jpg

DSCF6641-1.jpg

 

Zestaw zawiera sporo żywicy, maski i blachy, jak na Limited Edition przystało. Zobaczymy jak ze składalnością ;)

 

Kokpit czas zacząć

 

 

 

DSCF6659.jpg

DSCF6655.jpg

DSCF6650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz, brzydki to jest Cutlass Ten nasuwa mi skojarzenia z gawronem albo wrona, jest piekny ;D

 

Dalsze prace z kadłubem, szpachlowanko i pasowanko.

 

 

DSCF6670.jpg

DSCF6668.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dłub dłub, i poka, poka, poka

 

Co do pytania Mosesa.

 

Formy nie zawieraja numeracji,przez co czasami trzeba zgadywać którą część należy użyć, co prawda nie jest ich dużo i opis jest w instrukcji, ale ciągłe wachlowanie kartek może wkurzyć. Brak onitowania, co w hobbybosie jest standardem. Jakosć żywic pozostawia wiele do życzenia, Hobbyboss to co "AZ" ma odlane z żywicy, posiada lepszej jakosci odlane w plastiku.

Model poza tym (może tylko mój egz.) nie trzyma osi, "kuper" w stosunku do kokpitu jest przekrzywiony o dobe pare stopni. Można to skorygować, ale całkowite usuniecie będzie cieżkie. Elementy nie zawieraja nwet takiego udogodnienia jak kołeczki pozycjonujace, przez co klejone wąskie elementy mogą "jeździć".

 

Dalsze prace.

Wklejone elementy w jedną część kadłuba

 

DSCF6671.jpg

 

Kadłub zamknięty i poszpachlowany.

 

DSCF6673.jpg

 

DSCF6672.jpg

 

Cztery szpachlowania i docierania później, doszedł również ogon.

 

DSCF6674.jpg

 

DSCF6675.jpg

 

ps. POSZUKUJĘ ZDJĘĆ MECHANIZMU SKŁADANIA SKRZYDEŁ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I sie pochlastałem, znaczy skrzydło.

Samolot bedzie miał lewe skrzydło złożone, prawe rozłożone, zakładam że taka konfiguracja była możliwa.

 

Początki.

 

DSCF6677.jpg

 

DSCF6676.jpg

 

Prawie skończona stała część skrzydła.

 

DSCF6683.jpg

 

DSCF6682.jpg

 

DSCF6681.jpg

 

DSCF6679.jpg

 

ehh narobiłem sobie roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh narobiłem sobie roboty

Może i narobiłeś, ale efekt będzie oki. Może jednak oba skrzydła złożysz, będzie bardziej konsekwentnie. Sądziłem,że to Demon z innej epoki, tamten miał oznaczenie CW 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja.. Ja chyba też widziałbym dwa, ale się upewnij..

Niedawno planowałem twoją konfigurację w hellcacie i wyglądało strasznie asymetrycznie..Patrzyć się nie dało.

Możliwe, że w twoim będzie wyglądało dobrze ze względu na dużo mniejszą powierzchnię skrzydła i układ zbliżony do delta ;)

 

Najlepiej wrzuć zdjęcia przymiarek w takim i takim układzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przez Was stanąłem przed dylematem moralnym. Wyeksponować fajnie model -> jedno skrzydło tylko złożone, i tak wygląda zajebiście bo widać jeszcze sylwetke samolotu, dodatkowo na pylonach AIM 7. Ta konfiguracja chyba by sie kłóciła merytorycznie (nie znalazłem żadnego zdjęcia potwierdzajacego taka ew, a zdjęć jak na lekarstwo), czy w zgodzie z merytoryką oba skrzydła złożone i samolot będzie wygladał ciotowato. Doradźcie cos proszę. Tak to by wygladało, dorobiłem druga część skrzydła.

 

DSCF6688.jpg

DSCF6686.jpg

DSCF6685.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik jak narazie wychodzi Ci świetnie.

Co do skrzydeł to zdecydowanie dwa złożone, pracy niewiele więcej a efekt bardziej realistyczny.

Powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję

Zakładam jednak że konfiguracja złożenia jednego skrzydła była możliwa, nie znalazłem żadnych przeciwskazań technicznych, a model w takiej konfiguracji wygląda atrakcyjnie, nie przeszkodziło mi to jednak w pochlastaniu także drugiego skrzydła. Aktualnie dokleiłem "brzechwy" z blach na skrzydłach, złożyłem wszystko do kupy i położyłem surfacer.

 

DSCF6691.jpg

 

DSCF6692.jpg

 

i newralgiczna część na którą poooszło sporo szpachli

 

DSCF6693.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.