Skocz do zawartości

Amerykanin z BAR-em (Alpine 1:16)


push-up78

Rekomendowane odpowiedzi

Amerykaniec z BAR-em, całość malowana olejami.

Broń malowana emalią, polerowana grafitem ołówkowym i delikatnie zaakcentowana akrylami Vallejo (srebrny + czarny)

Piękne fotki pięknej figurki, ale są stanowczo za duże (dopuszczalne na forum 1024 pikseli szerokości). Wklej fotki jeszcze raz, najlepiej jako miniaturki do pełnego rozmiaru, bo jest na co popatrzeć. gulus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tandeta, nie ma się do czego przyczepić

 

PS. Meszek na szaliku wymiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywne komenty.Dobra, co do bluzy to użyłem olive green winsora&newton rozjaśniony bielĄ tytanową.Spodnie to mieszanka też farb olejnych takich jak raw umber ,yellow ohre, oraz domieszka light red aby wyszedł delikatnie brązowy kolor.To wszystko rozjaśnione bielą tytanową (titanium white).Ale tak naprawde to z kolorami eksperymentuje i mieszam według tego co podpowiada mi intuicja. Nie posiadam żadnej palety barw przeznaczonych do danej figurki.Po prostu kolorki trzeba stworzyć samemu mieszając i eksperymentując według prób i błędów.I oczywiście intuicja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Bardzo ładna figurka

 

Małe "ale" odnośnie butów - widzę, że kolega z 29 Dywizji Piechoty zakombinował sobie spadochronowe Jump Boots, więc powinny być w kolorze czerwono-brązowej skóry. Kolor, który Ty zastosowałeś bardziej pasuje do butów M-43 z opinaczem, które były wykonane ze skóry ale mizdra na wierzchu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurka była robiona dla kolegi rekonstruktora akurat bawiącego się w amerykanów a co do malowania butów to mogę napisać tyle,że malowałem konsultując się z nim co i jak na jaki kolor.W tym temacie akurat jestem laikiem i nie bardzo kminie jakie specjalnie były kolorki butów itp.Rażących błędów raczej nikt nie wytknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dla rekonstruktora nie ma różnicy w kolorystyce butów US Army z okresu WWII to wybacz ale nie będę tego komentował Sam rekonstruuję spadochroniarza z 1/505 i stąd moja uwaga. Jeśli nie wierzysz - kilka chwil szukania w google:

 

Jump Boots:

312FiYDPs7L.jpg

 

M-43

M43Boo6.jpg

 

źródło: www.google.pl

 

Powodzenia w kolejnych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra niech ci będzie.Wiedzy nigdy za dużo.A tak na prawdę posiłkowałem się fotą zrobionego figuranta na stronie Alpiny.Też tam jest ten bardziej skórzany odcień butów.Dzięki za info pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 4 months later...

Też mi się na fotkach rzuciły te buty, bo bawię się w rekonstrukcję historyczną amerykańską WW2 właśnie i mam Corcorany w szafie Nie zmienia to jednak faktu, że figurka i wykonanie Twoje są znakomite! No i duży plus za tematykę aliancką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.