Jump to content
Marcinej

Su-7BKŁ '807' 1:48 Revell+Eduard+NeOmega

Recommended Posts

Hej!

Su-7 (ros. Су-7 w kodzie NATO Fitter) – radziecki naddźwiękowy samolot myśliwsko-bombowy opracowany w biurze konstrukcyjnym Pawła Suchoja. Prezentowany egzemplarz używany był w 3.Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego w Bydgoszczy.

Model okazyjnie zakupiony od jednego z forumowiczów. Mimo wieku, całkiem przyjemna w budowie rura produkcji Revell'a (zdaję się przepak OEZ'a). Wzbogacony żywicą NeOmegi (kokpit) i elementami fototrawionymi Eduarda (jeszcze Czechosłowackie). Kalkomania: szachownice z zestawu Hi-Decal, reszta się nie nadawała i napisy eksploatacyjne zostały zastąpione Eduardowskimi. Od siebie dodałem przewody we wnękach i na goleniach, lufy działek, z tyłu zagłuszke (z kartonu), oprócz tego jeszcze kilka przeróbek przy st. pionowym i owiewce.

Malowanie Alcladami i emaliami Gunze. Dodałem lekkie ślady eksploatacji.

W weekend jeśli pogoda dopiszę, pstryknę kilka zdjęć w plenerze.

Chciałbym podziękować za podpowiedzi w wątku 1:1 'Su-7/20/22', a w szczególności koledze zbychm za udostępnienie całej masy zdjęć oryginału

1.JPG

10.JPG

11.JPG

4.JPG

9.JPG

5.JPG

8.JPG

3.JPG

6.JPG

7.JPG

2.JPG

2.JPG

4.JPG

9.JPG

10.JPG

8.JPG

7.JPG

6.JPG

1.JPG

3.JPG

5.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

1.JPG

3.JPG

4.JPG

2.JPG

Bardzo elegancko, zwłaszcza kolor - zmatowiony dural, wygląda naturalnie, bez szalonej polerki na pustro. Zestaw to to samo co Kopro?

Ten model ma prawo się podobać. Nie jest zabawką tylko modelem. Twoje modele nie są robione na jedno ,,kopyto". Jesteś na dobrej drodze Marcinie.

Swoją drogą, dopiero zauważyłem. Peryskop wklejony jest tył na przód i pomalowany w całości, a to błąd.

Model może sie podobać, ale przy ogólnym wrażeniu dopracowania i dbałości o szczegóły rażą zatarte linie podziałowe na połączeniu połówek kadłuba, natarciu skrzydeł itp. Warto takie podziały po obróbce sklein wytrasować, bo wash taką niedoróbkę bezwzględnie podkreśla.

Kalki nie nadawały się z powodu swoich właściwości czy też niezgodności z oryginałem?

Swoją drogą, ciekawe czy doczekam dobrego wypustu Su-7/17/22 w 48 za życia?;P

Zestaw to to samo co Kopro?

Nie wiem jak wygląda Kopro

Peryskop wklejony jest tył na przód i pomalowany w całości, a to błąd.

Które to ?

(...) rażą zatarte linie podziałowe na połączeniu połówek kadłuba, natarciu skrzydeł itp.

Wiem wiem, nie miałem środków na to Od następnego modelu obiecuję już trasować.

Kalki nie nadawały się z powodu swoich właściwości czy też niezgodności z oryginałem?

Z obu powodów. Strasznie grube i rozpadały się. Poza tym, wnioskując po zdjęciach naszych eksponatów, napisy były niebieskie, a te od Hi-Decal były czarne.

scaled.php?server=837&filename=peryskop.jpg&res=landing

Zaznaczony element to własnie peryskop. Zakreskowane pole powinno pozostać niepomalowane a całośc powinna być wklejona obrócona o 180* w stosunku do tego, jak jest teraz.

ładny model ale podwozie główne popłynęło strasznie, a peryskop to przemilczę

Marcin a tutaj co sie stało?

kupaq.png

Zaznaczony element to własnie peryskop. Zakreskowane pole powinno pozostać niepomalowane a całośc powinna być wklejona obrócona o 180* w stosunku do tego, jak jest teraz.

No oczywiście Cóż, za gapiostwo się płaci...

Marcin a tutaj co sie stało?

No nie wiem, nic tutaj nie kombinowałem

Oooo Karrramba!!

Polski Su-7 luuuuubię luuubię!

Piękny!!!

Jedno ale: Su-7 miał tylko jeden reflektor skrzydłowy - na lewym skrzydle

Jest jeszcze taka charakterystyczna część z przodu (nazywana zdaje się odkurzaczem)

Tu widoczna z lewej strony, wzdłuż kadłuba...

7.JPG

...do której przydałoby się zrobić na końcu charakterystyczne dla tego odkurzacza otwory:

https://picasaweb.google.com/104268739253362616530/Su7BKL815Warszawa?authkey=Gv1sRgCIfD_vTxrIyepwE#5751157718754175122

https://picasaweb.google.com/104268739253362616530/Su7BKL815Warszawa?authkey=Gv1sRgCIfD_vTxrIyepwE#5751160856490064114

Edited by Guest

Model prezentuje się bardzo ładnie. Malowanie (jedyne słuszne) ekstra, chociaż przy bliższym oglądaniu można zauważyć "znikający" wash.

Do drobnych uwag dokładam "pancerne" brzechwy bomb.

Piękny, piękny! Tu widać jak z kiepskiego zestawu (OEZ, Kopro, KP, Revell, Esci to to samo), można zrobić ładną miniaturę

Bardzo urodziwy, poza kilkoma mankamentami( peryskop, podwozie) -ja czekam na nowego su-7 w 1/72

Podoba mi się. Koledzy wybrzydzają jak by Su -7 było na pęczki na forum.

Marcin popracuj nad szczegółami, wiadomo że one składają się na całość i następny model będzie jeszcze lepszy.

Muszę przyznać, roobi wrażenie Z pewnym sentymentem spojrzałem na Twój model, gdyż lata temu miałem Su 7 z zestawu chyba Plasticarda i teraz przypomniałeś mi ten fakt. Gratuluję!

Cieszę się, że model wywołuje takie emocje

Jest jeszcze taka charakterystyczna część z przodu (nazywana zdaje się odkurzaczem)

Tu widoczna z lewej strony, wzdłuż kadłuba...

To chyba akurat jeszcze zdołam dorobić

Jedno ale: Su-7 miał tylko jeden reflektor skrzydłowy - na lewym skrzydle

Tego to nie wiedziałem Jak zamaluję ten na prawym, to będzie ok, czy on w ogóle powinien być zaszpachlowany i niewidoczny ?

Jeśli się da, zaszpachluj go i zamaluj na gładko