Skocz do zawartości

Warsztat Panther


Patterson

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Panowie.

 

Kilka postępów. Długo się schodzi z obmalowywaniem całej tej graciarni na burtach.

 

001-1_zps02e35288.jpg

 

002_zpsee520d39.jpg

 

003-1_zps7f2d3ba0.jpg

 

Dorobiłem drugiego powstańca.

 

004-1_zpsb022eb8c.jpg

 

Zrobiłem też kółka, błocenie to oleje, pigmenty i gips kładzione na mieszance WS'a i Fixera z MiGa.

 

006-2_zpsa48a0db0.jpg

 

008-1_zps5c78ab4d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kilka postępów. Długo się schodzi z obmalowywaniem całej tej graciarni na burtach.

 

 

Ty już malujesz tę jak to słusznie ująłeś "graciarnię", ja się jeszcze męczę ze zbliżonym OVM na mojej mini-panterze, producent poszedł w paru(SIC!) miejscach na skróty, ale już jest blisko. Podoba mi się, że każde koło malujesz z osobna a nie jak amatorzy zasypią gotowe podwozie jednym kolorem pigmentu i daję tekst "model gotowy". Dobra robota aż miło popatrzeć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zazdroszczę Ci właśnie tej mini Pantherki

 

Zostało jeszcze trochę pracy na kadłubie, ale z wolna męczę już układ jezdny. Traki brudzone pigmentami i fixerem. Dodałem też troszkę błotka na kadłubie. Jeśli chodzi o "przyjazność" zestawu dla modelarza, to Japoński producent jednak ciągle jest nie do pokonania. Kółka niemal same wskakują na swoje miejsce gdzie przy DML nieraz trzeba się naprawdę napocić.

 

001-1_zps3579dc85.jpg:original

 

002_zpsc268e505.jpg:original

 

003-1_zpsda7d12f4.jpg:original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model genialny jak zwykle zresztą, więc nie ma się co rozpisywać, ale jako, że dbasz Pattersonie o realia historyczne, to ja zwrócę tylko uwagę, że te powstańcze Panthery pochodziły z 19. PzDiv, a więc to były nówki-sztuki, a tu ją potraktowałeś jakby już trzeci sezon fruwała wzdłuż całego frontu!

Oczywiście tak jak ją zrobiłeś wygląda ciekawiej niż nowa, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myj samochodu przez jakiś czas to się zdziwisz jak będzie wyglądał.

I po przejeździe drogą z Rembertowa na Wolę, będzie ubłocony tak jak ta Panthera? Chyba nie, a przecież taki był szlak bojowy tych Panther po zdjęciu ich z platform kolejowych.

 

No, ale to akademicka dyskusja a "zużyty" model po prostu lepiej się ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po przejeździe drogą z Rembertowa na Wolę, będzie ubłocony tak jak ta Panthera? Chyba nie, a przecież taki był szlak bojowy tych Panther po zdjęciu ich z platform kolejowych.

 

No, ale to akademicka dyskusja a "zużyty" model po prostu lepiej się ogląda.

 

I tu rodzi się pytanie, czy ktoś przed załadowaniem na platformy te Pantery umył? Nówki mrówki, to one nie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podziwiam zacięcie historyczne i poziom wiedzy ale dajcie już spokój, model jest piękny i na pewno w dużym stopniu oddaje rzeczywistość. W modelarstwie należy dać trochę swobody artyście, dopóki nie wstawia do wieży figurek Space Marines z Warhammera 40k jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki projekcik, pudełko leży u mnie od lat i zbiera kurz, jedno popołudnie i gotowy do malowania. Robię prosto z pudełka, dodałem tylko antenkę z ramki, rozwierciłem lufkę i wydechy, oraz powyginałem zwisy na gąsienicach.

 

004_zps0f7b5460.jpg

 

007_zpse7bf1e6c.jpg

 

010_zps54366b44.jpg

 

011_zpsbec84e77.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Jak byś nie powiedział,że to 72 to bym nie zauważył różnicy .

 

Tylko tutaj sobie zaszpachluj

 

011_zpsbec84e77.webp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.