Skocz do zawartości

Jak 3 Zvezda 1:48


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Z czystej zazdrości się przyczepię Wash we wnękach podwozia chyba za mocny. A mówiąc na serio - Robert, jesteś jedną z gwiazd na forum, jest co podglądać, uczyć się i podziwiać. Tylko dawaj wiecej zdjęć do warsztatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Model piękny, malowanie mistrzowskie, a takie elementy jak łopaty, piasta śmigła - te ich subtelne zabrudzenia i otarcia to czysty real. Okopcenia przy wydechach wyglądają tak jakby maszyna dopiero wylądowała i była jeszcze ciepła. Wnęki podwozia faktycznie nieco odstają od reszty, a w zasadzie jedna, ta w prawym skrzydle wygląda jakby dawka washa poszła zbyt bogato. Wg mnie na luzie można to skorygować w pół godzinki, a jestem przekonany, że warto bo wtedy to już ...... tylko ochy i achy. Super -Uwielbiam Twój warsztat lotniczy, który jest dla mnie wzorcowy.

Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie, ale dlaczego nie zrobiłeś śladów po zamalowaniu gwiazd sowieckich?

a dlaczego miał bym to zrobic ?i dlaczego pytasz dopiero w galerii a nie w warsztacie ....

 

Sorrki, mialem podobnie ze Szcze-2.

Watek warsztatowy Jaka - przegapilem moment malowania. Nie patrze cyklicznie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej wiedzy, panele po bokach kabiny były sklejkowe. Obecność srebrnych obić jest więc na nich problematyczna, a jakieś takie nieśmiałe migocą na tych niewyraźnych zdjęciach.

 

Dotarłeś do jakiegoś zdjęcia tej maszyny? Oznakowanie mnie niepokoi. Chodzi mi głównie o rozmiar i rozmieszczenie szachownic, malowanych przecież na miejscu gwiazd.

Inna rzecz, to Jaki z końca wojny miały b.powtarzalny układ plam kamuflażu. Trzeba się było raczej trzymać instrukcji, o ile nie znalazłeś lepszych referencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznakowanie mnie niepokoi.

 

To w swoim Jaku Grzesiu zrób tak, żeby Cię nie niepokoiło a tymczasem nie niepokój ludzi swoim niepokojem.

 

Chodzi mi głównie o rozmiar i rozmieszczenie szachownic, malowanych przecież na miejscu gwiazd.

 

Malowanych w miejscu gwiazd? A może zmyte gwiazy? A może zamalowane skrzydła? Coś z tych zdjęć widzisz bo poza Tobą nikt.

 

Inna rzecz, to Jaki z końca wojny miały b.powtarzalny układ plam kamuflażu. Trzeba się było raczej trzymać instrukcji, o ile nie znalazłeś lepszych referencji.

 

Grzesiu, po polsku się mówi "źródeł" bądź "dokumentacji". Referencje to coś innego.

I podoba mi się Twój przekonany i pewny ton w tym wątku. Nawet Rosjanie, autorzy kalkomanii Begemot piszą dość ostrożnie o polskich Jakach.

 

Czekam na Twojego Jaka, Grzesiu! Niepokoję się już o niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej wiedzy, panele po bokach kabiny były sklejkowe.

Grzesiu czy możesz podać jakieś źródło, bo mam poważne wątpliwości, czy nie jest to przypadkiem twoja kolejna fantazja na temat konstrukcji lotniczych. Podparcie teorii o sklejkowych panelach bocznych stwierdzeniem "wg mojej wiedzy..." jest chyba bardziej zabawne niż gdybyś napisał "w ostatniej "Pani Domu" przeczytałem, że w Jaku-3....". Ja Cię przepraszam, że tak dopraszam się o jakieś źródło, ale sam wiesz, że w większości przypadków, kiedy próbowałeś błysnąć wiedzą udowodniono Ci, że nie masz żadnego pojęcia o przedmiocie dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Rosjanie, autorzy kalkomanii Begemot piszą dość ostrożnie o polskich Jakach

 

No i to nie dziwi, bo chyba wszystkie znane zdjecia Jakow-3 LLP sa w ostatnim numerze "Lotnictwa z szachownica".

Wszystkie sylwetki pokazujace polskie Jaki-3, to proba rekonstrukcji na bazie opisow. Nie jest obecnie znane zadne zdjecie pokazujace pelne oznaczenie Jaka-3, tzn. widok z boku z widocznym numerem.

 

Moja zielona "5" bazuje na takim rysunku i wiem, ze raczej tak nie wygladala, ale na czyms chcialem sie oprzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.