Skocz do zawartości

Challenger 2 Enhanced Armour Trumpeter 1/35


Mirek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jako że biorę udział w konkursie budowa tego modelu na innym forum chciałbym się również podzielić przebiegiem prac z kolegami z tego forum

Chce zbudować model Challengera mniej więcej taki jak na fotce poniżej .

Do waloryzacji dokupiłem blaszki Voyagera Slot Armour oraz Edka nr 35 733 przeznaczonego dla wcześniejszego modelu Challengera KFOR .

Ponadto parę rzeczy będę musiał dorobić sam , mam nadzieje iż mi się uda .

Liczę na pomoc merytoryczna kolegów przy budowie modelu .

 

bscl.jpg

c6ak.jpg

1juk.jpg

Źródło fotki .photobucket.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnie Mirku że zabrałeś się za tą maszynkę Zestaw jest całkiem udany, ma jednak kilka rzeczy do dopracowania. Jedną z nich jest bryła wieży. Rozwiązanie chyba ściągnięte z Tamiyowskiego Challego i powielające ten sam błąd, a mianowicie brak pochylenia boków wieży. Jest ono nieznaczne, ale jak dobrze przyjrzeć się zdjęciom tych pojazdów ( zwłaszcza z panelami cip) widoczne. Co ciekawsze stare zestawy Trumpetera mają wieże o prawidłowej geometrii ( milczeniem pominę jej niepotrzebne rozkawałkowanie i niedopracowanie detali) Druga sprawa to koła jezdne. Wewnętrzne są szersze od zewnętrznych i to też widać. Jest to błąd pojawiający się w każdym zestawie Trumpka, w tym również. Możesz użyć bardzo dobrze odwzorowanych kół z Panzerartu, nie wiem tylko czy nowsze wersje jeżdżą na kołach bez otworów ulżeniowych. Pozdrawiam.

Marcin

p.s

Wyszperałem w mojej linkowni

http://harveyblackauthor.org/2012/08/18/the-cold-war-years-part-7/

Jest kilka fotek m.in Ch2 w dużej rozdzielczości. To wersja podstawowa bez modułów opancerzenia ale zdjęcia powinny się Tobie przydać przy budowie tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował koledzy Marcinie kółek raczej nie będę staczał choć jest to możliwe a wieżę faktycznie trzeba by było zwęzić górą o 2,5mm według starej 2 .

Co do tej przeróbki to później gdyż na razie idę z pracami przy wannie i zawieszeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam .powoli zacząłem dłubanie , na razie wycinam zaklejam itp ...

Przykleiłem pare blaszek ale resztę będę kleił jak zrobię boczne osłony oraz przednie opancerzenie .

Na razie tyle udało mi się zdziałać ;

Na początek małe porównanie wielkości pojazdów

an0y.jpg

sne3.jpg

y38e.jpg

xar8.jpg

kg3n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam , minął tydzień to i trochę się podziałało

Miał być pojazd z fotki na początku tematu ale koncepcja uległa zmianie i będzie ten ;

0bpm.jpg

Na przodzie muszę dorobić okablowanie , płyta nad silnikowa gotowa , teraz czas na tylną płytę kadłuba którą potrzeba uzbroić w blaszki .

Jak tego dokonam nie omieszkam się pochwalić .

Na razie prezentuje się to tak ;

y2s2.jpg

k4jt.jpg

2rlq.jpg

q708.jpg

aptf.jpg

x7zb.jpg

roww.jpg

9exj.jpg

Życzę miłego oglądania i podglądania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylicie się wystrugałem sam , śruby to profile Evergena a płytki to HIPS no i trochę wyciągniętych patyczków z ramek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Mirku, to jest to! Dbałość o szczegóły i wykonanie bardzo mi się podobają.

Sam chciałem zrobić Challengera 2 w tej konfiguracji, ale niestety żywicę trudno dostać, a me umiejętności w budowaniu od podstaw są mizerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował koledzy za dobre słowo

Bartku potrafił byś tylko myślę iż nie masz tyle wolnego czasu co teraz ja bo trzeba go naprawdę dużo .

Robercie nikt nie mówił że będzie lekko 2 lata przygotowywałem się do tego projektu , myślę iż się uda .

Tomku masz rację , dzięki za zwrócenie uwagi .

Tył zrobiony chociaż nie obyło się bez brzydkich słów , ale o tym jak wstawię fotki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,podziękował kolego każda przeróbka jest dobra bo czegoś nas uczy .

Kadłub poskładany , na bocznych osłonach dałem stelaż pod przęsła z plastiku ponieważ Voyager zrobił je tak cienkie że przy pracach malarskich mogły by się pogiąć .

Zresztą cały zestaw do tego modelu nie wzbudza mojego zachwytu następny raz bym kupował raczej Eduarda .

Poprawiłem klosze , zasobniki i dodałem potykacze oraz kabelki , tyłek też zrobiony szału niema ale lepiej nie będzie .

Oto ca udało mi się ulepić ;

Oryginał

kzy9.jpg

r0ea.jpg

Podróba

3mc2.jpg

4iry.jpg

o64p.jpg

Wszelkie sugestie oraz pomoc merytoryczna mile widziana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.