Skocz do zawartości

Su 20 1:48


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, jeśli ten 6252 czeka na remont, to ok. Gorzej, jeśli na złomowanie.

A ten kadafiego - cóż, kilka innych samolotów też pomalowano z "fantazją" :( W Muzeum Wojska Polskiego kilka przykładów stoi. Trochę wstyd :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nic nie szkodzi napisać do muzeum w Dęblinie i pokazać jak powinno być zrobione przed faktem. Teraz to musztarda po obiedzie. O pfm 10 napisałem i wygląda jak powinien. Dziś narysowałem pierwsze numery boczne do limów, aby poprawili. MiG-21 będą dostawać godła i poprawione numery.

Koniec offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zapracowałem , a tu, tyle wpisów.

Nawiązując do stanu eksponatów w naszych muzeach. Mam tu na myśli sprzęt wojskowy, to cóż, Może kiedyś doczekamy się tego że i u nas będą eksponaty w takim stanie jak w podobnych muzeach w Europie.

Wracając do modelu, to może ktoś potwierdzi, jak to właściwie jest z tym podwieszeniem B8 lub UB 32

I mam jeszcze jedną prośbę. Czy ktoś może dysponuje wiedzą o tym , co pisze na tych trzech żółtych tabliczkach które są na boku kadłuba przy kabinie. Mam kilka fotek ale wszystkie napisy są bardzo wytarte i mało można z tego odczytać. Byłbym bardzo wdzięczny za informację . Chciałbym to odtworzyć w kalkomanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie jesteś wielki.

Czy mogę skorzystać z Twojego wzoru do wydrukowania kalek. Oczywiście tylko dla siebie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś dorobiłeś to wrzuć fotki, Bardzo lubię oglądać, jak pracujesz nad modelem. Te wszystkie dorabiane blaszki na modelu wygladaja znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 32 Bazie stoi Su22m4 i w barwach jakie nosił pierwotnie. Bez fantazjowania itp. Grupa Archeo, to poważna instytucja!!!

 

Mam wielki szacunek do Panów z Archeo ale Su-22 "3407" nigdy tygryska nie nosił. Tygrysek jest godłem eskadr 6.plmb z Piły, a ta Suczka w Pile nie latała. Reszta bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiton jak tylko będzie coś gotowe to na pewno wrzucę.

Marcin obiecuję że ten model w Bytomiu będzie.

Young tak czytałem. Zmieniłem zamówienie i będę miał do dyspozycji UB-32 lub UB-16

Sawicz witam w warsztacie. Mam nadzieję że jak by co to mogę liczyć na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sawicz witam w warsztacie. Mam nadzieję że jak by co to mogę liczyć na pomoc.

 

Jeśli tylko czas pozwoli to będę zaglądał, kibicował i służył swoją pomocą. Osobiście cieszy mnie zmiana wariantu z "Ostatniego lotu" na "zwykły" co daje jednak większe możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace biegną dalej.

Skrzydła uzbroiłem w brzechwy. Wykonałem je z elementów łączonych czyli z cienkiej blaszki i polistyrenu.

ce68.jpg

x7jr.jpg

Są w tej chwili prawie gotowe do przyklejenia do kadłuba. ale ponieważ jest jeszcze kilka spraw do zrobienia przy kadłubie, przede wszystkim, dopracowanie kabiny, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, chwilowo jeszcze ich nie wklejam.

Zacząłem prace nad wyposażeniem wnętrza kabiny. Wszystkie elementy są dłubane od podstaw. Wszystkie przyciski, i przełączniki robiłem z drucików miedzianych osadzanych w panelach. Przed osadzeniem drucików płytki wcześniej nawierciłem tak aby mocniej się trzymały w panelach.

9rmp.jpg

Tak przygotowane panele zacząłem malować. W makro wygląda to może nieciekawie ale na żywo nie jest tak tragicznie.

62mm.jpg

Nie jest to może poziom zestawów waloryzacyjnych ale, jakoś trzeba sobie radzić.

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym, ale moim zdaniem panele w Su 20 są inne jak w Su 7. Nie pasują również te z Su 22.

Chyba że jestem w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma jak obudzić się w niedzielę rano i dostać obłuchem w głowę

 

Co do paneli i tablicy przyrządów wg mnie su-20 ma bardzo podobne do Su-7 (na pewno nie takie same)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym, ale moim zdaniem panele w Su 20 są inne jak w Su 7. Nie pasują również te z Su 22.

Chyba że jestem w błędzie.

 

Burty, panel przedni, fotel, celownik - to na pewno można by śmiało zaadoptować. Wannę w zasadzie też. Do zrobienia od podstaw zostaje głównie tylko tylna ściana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym, ale moim zdaniem panele w Su 20 są inne jak w Su 7. Nie pasują również te z Su 22.

Chyba że jestem w błędzie.

 

Z tego co widze to masz rysunki paneli w kabinie Su-20 , sa inne niz w Su-7 .Nie ma czego żałować , no moze poza fotelem.

 

Michał , tablica przyrządów jest całkiem inna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś na forum kolega Arkadiusz Chmiel zamieścił znakomite zdjęcia Su-20 w tym wnętrze kabiny 4244. Jeśli się przydadzą proszę o PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są wspaniałe jednak ,samoloty z czerwonymi numerami bocznymi 4241-4246 miały inaczej rozmieszczone przyrzady na tablicy i zupełnie inna brode pod nią ,w stosunku do pozostałych , z żółtymi numerami bocznymi.

 

Trzeba również zwrócić uwage iz ktoś w 4244, zamiast przyrzadu zespolonego włożył w jego miejsce zwykły zakretomierz .

 

Zrobiłeś tablice do naszych ex-Egipskich samolotów ,zes1.jpgwycinek ze zdjecia Arka 4244

 

w 6252 była taka y79s.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z dyskusji, że pułapek masa w zakresie zgodności szczegółów z wybranym egzemplarzem. To skłania do pewnych wyborów - choć moim zdaniem 6252 nosił najatrakcyjniejszy zestaw kolorów w kamuflażu, zwłaszcza tuż po remoncie (w rozumieniu "świeżości" i "intensywności" barw). Planujesz kamuflaż z tymi podmalówkami z ciemnej oliwki?

Z innej beczki - Grzegorz, skąd brałeś blaszkę na brzechwy? Pytam, bo u mnie to zagadnienie tuż tuż.

A sama robota świetna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zrobiłeś tablice do naszych ex-Egipskich samolotów ,w 6252 była inna

A możesz podpowiedzieć czym się różniła?

Mikołaj trudno powiedzieć dokładnie co to za blaszka. Zdobyłem kiedyś trochę odpadków po firmie która robiła u nas w firmie izolacje rur ciepłowniczych. Dosyć ładnie się to obrabia, nie jest to aluminium. Jeśli chodzi o wykończenie kamuflażu to zobaczymy w trakcie pracy. Najpierw muszę dobrać do końca kolory. Masz może już coś dobrane do 6252?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - nie mam jeszcze żadnych przemyśleń odnośnie kolorów - to w sumie dość odległa sprawa, a do tego ostateczny wybór nie jest dokonany. To zresztą nie będzie proste - mamy co najmniej 3 zestawy kolorów (Polskie Skrzydła podają wg FS), do tego jakoś tam zmieniających odcienie jak się porówna zdjęcia z różnych okresów i przy różnej pogodzie. Są podmalówki (właśnie w 6252), a np fotki 6135 w Polskich Skrzydłach wskazują na jeszcze inny odcień zielonego. Sam nie wiem czy mi w rankingu nie wysunie się na prowadzenie 6138, choć ma pewną wadę - brak godła.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie uzbrojenia,to nie ma wielkiego wyboru ,poniewaz wszystkie nasze samoloty nie tylko serii 66 sa pozostałością zamówienia egipskiego czy raczej radzieckich ,,darów dla krajów rozwijających się,,

k83t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę coś pokazać. Bo cały czas coś grzebię a nic nie pokazuję.

Dzięki za ofertę pomocy w doborze malowania. Mam kilka farbek i zaczynam robić przymiarki. Jak będę coś malował to na kawałku starego kadłuba zrobię kilka próbek. Ale puki co to wstawiłem wannę kabiny, i trochę zaczynam obrabiać jej wnętrze i krawędzie.

t4td.jpg

Tak jak pisałem nie podobały mi się panele które wcześniej zrobiłem i postanowiłem zrobić je od nowa. Czy wyszło lepiej oceńcie sami.

1sja.jpg

fve4.jpg

Przygotowałem również kalki z panelem przyrządów.

5n2l.jpg

Z płytki z polistyrenu przygotowałem panele. Mam nadzieję że kolega em oceni czy teraz układ wskaźników jest prawidłowy.

1dbd.jpg

Prace trwają nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.