Skocz do zawartości

Su 20 1:48


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

a można się dowiedzieć jakich kolorów i producentów użyłeś?

te zielone mi się podobają...

 

co do preshadingu....na wielu kolorowych fotkach maszyny wyglądają jak nówki sztuki więc opinia Grzegorza w tym wypadku wydaje mi się uzasadniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisałem wyraźnie: preshading albo cokolwiek co zróżnicuje powierzchnię.

GEM, nie jest moją intencją Cię pouczać, bo grasz w innej lidze niż ja, ale patrząc na ten model, mimo że wspaniały, to brakuje mi na tym malowaniu jakiegoś choćby delikatnego "styrania", czegoś co sprawia że model nie wygląda jak model, tylko trochę bliżej mu do prawdziwej maszyny.

Można to uzyskać przez preshading, można innymi metodami. Być może zamierzasz coś takiego zrobić, dlatego zwróciłem na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model będzie się jeszcze zmieniał w miarę kończenia prac.

Będzie w Bytomiu, ale na pewno nie w konkursie. (choć trochę na wyrost go zgłosiłem). Będzie stał na naszym klubowym stoliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi. Solo, czy zawsze w modelu jest uzasadnione stosowanie preshadingu?

 

Rzadko się zdarza, żeby powierzchnia samolotu wojskowego była jednolita i wymuskana. Farba płowieje, łuszczy się, na podziałach blach zawsze zbierze się wilgoć, co pięknie widać zwłaszcza rano, jak już wzejdzie słońce, ale jest jeszcze dość chłodno i samolot dopiero odparowuje - wtedy właśnie wypisz, wymaluj na samolocie jest preshading "jak żywy" ;) Że o wszędobylskim pyle i kurzu, co na lakierze od warstwy przyściennej siada jak przyklejony, i to na całym płatowcu.

 

Jakaś magia z malowaniem na pewno nie zaszkodzi tak doskonałemu modelowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po przerwie na Bytom, i kilku dniach nadrabiania domowych zaległości Wracamy do relacji.

a można się dowiedzieć jakich kolorów i producentów użyłeś?

te zielone mi się podobają...

Zielone to H 303 Gunze i XF 13 Tamiya. Pozostałe kolory to efekt dość spontanicznych mieszanek. Dlatego dokładnie nie potrafię podać receptury. Nie wiem czy kolory dobrałem dobrze.

Na tą chwilę namalowałem numery boczne i położyłem kalki. Zapuściłem linie podziału i przybrudziłem trochę powierzchnię.

IMG_2059_zps1588e7fc.jpg

IMG_2061_zps2e22017f.jpg

IMG_2079_zpsadac4b19.jpg

IMG_2090_zps2c433e77.jpg

Prace z tym etapem jeszcze nie są skończone. To jeszcze nie jest to o co by mi chodziło.

Wkleiłem uszczelkę owiewki, fotel do kabiny włożyłem do przymiarki.

IMG_2080_zps19c3bc4b.jpg

Podobnie zrobiłem na dolnej powierzchni. a następnie popuściłem wodze fantazji i zrobiłem trochę podmalówek

IMG_2095_zpsb4f7c588.jpg

IMG_2098_zpsa7ce6d22.jpg

Trwają prace przy skrzydłach.

IMG_2116_zps1c9b7b5a.jpg

Przygotowałem belki wielo zamkowe do których będą podwieszone bomby OFAB 100

IMG_2108_zps2caf2355.jpg

Wiem że zdjęcia trochę przekłamują, ale jak to waszym zdaniem wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belki wielozamkowe zabijaja. A cała suku to bardzo atrakcyjny pod każdym względem model. Nie dziwie się, że robisz te suki taśmowo ,-))) Kamuflażyk przepiękny !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bomba wygląda to bardzo realistycznie belki wielozamkowe wyglądają jakby były dopiero co zdemontowane z płatowca Tak trzymaj kolego GEM Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w budowie tej historycznej perełki naszego Lotnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A ja dla odmiany się przyczepię.

Osłona anteny ramowej radiokompasu (to coś zielone kwadratowe na górze kadluba) jest zdecydowanie za duża.

Zastanawia mnie również zielony kolor przy kabinie.

Na sowieckich samolotach tym kolorem malowano tylko osłony anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany się przyczepię.

 

Zastanawia mnie również zielony kolor przy kabinie.

Na sowieckich samolotach tym kolorem malowano tylko osłony anten.

 

Na Su-20 tak było , nawet troche ciemniejszy niż u Grzegorza .Odnosze sie do zielonego przy kabinie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przez kilka dni nie mogłem tutaj zaglądać. A tutaj bardzo konstruktywne wnioski. Koledzy Dariusze macie nade mną tą przewagę że mieliście okazję widzieć te samoloty na żywo, ja tylko na fotkach lub w nie najlepszym stanie w muzeach. Ten zielony kolor w rejonie kabiny idąc za waszą radą przemalowałem, na ciemniejszy. Jeśli chodzi o osłonę na garbie to jeśli jest za duża to niestety już nic nie zrobię.

Dzisiaj chyba jedna z ostatnich relacji z budowy tego modelu. We wnękach podwozia porozciągałem przewody.

IMG_2588_zps883a9403.jpg

Przygotowałem wnęki w hamulcach aerodynamicznych

IMG_2597_zps17d23881.jpg

Przygotowałem owiewkę kabiny.

IMG_2591_zps3cfc6478.jpg

I przyszedł czas na wklejenie ruchomych części skrzydła, uzbrojone w lotki i klapy.

IMG_2608_zpsfdccae9f.jpg

W kabinie pojawił się fotel

IMG_2599_zps26a6d9b0.jpg

I na zakończenie podwiesiłem zbiorniki i uzbrojenie. Pozostaje mi zastanowienie się czy coś jeszcze w nim grzebać.

IMG_2620_zps0c6d587d.jpg

Wybaczcie że idę w relacji na skróty ale niestety nie mam ostatnio czasu na dokładniejszą relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie zrobiony model...jak zawsze,którego modelu się nie dotkniesz to sukces.

może i jestes skromnym człowiekiem i my Ci słodzimy ale w kwestii Twoich modeli to szczera prawda.

Tworzysz swoje własne muzeum sił powietrznych.

 

Teraz to chyba powinieneś wziąć na warsztat Mig-29 lub F-16 do kompletu i po raz kolejny nas zawstydzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee nooo, bajka Napiszę, tu ponieważ w galerii zniknę wśród morza komentarzy. Liczę GEM, że model przywieziesz na szczeciński Paprykarz w październiku i będzie można go podziwiać razem z suką Mikołaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałeś Grzesiu po maxie z tą Suką!!!!!!!!!! Tylko jak byś dał rade część aluminiową na płatowcu przemalować?? Tak patrząc po zdjęciach jest za matowa, no ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.