Skocz do zawartości

Su 20 1:48


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę, Grzegorz, już kabinę robisz...

Co do tablicy przyrządów, układ wydaje się prawidłowy, przynajmniej w odniesieniu do 6138.

Zastrzeżenia mam do doboru szarego koloru wnętrz kabiny - jeżeli zdjęcia dobrze to oddają, to uważam, że powinien bardziej w tony niebieskie wpadać.

Panele chyba rzeczywiście lepsze, choć to jednak duże powiększenie - daj proszę dla porównania zdjęcia w takiej wielkości, aby na monitorze mniej więcej odpowiadało to faktycznym rozmiarom.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z kolorem kabiny w Su to zawsze mam problem. W Model Fanie 1/2003 jest podane że kolor kabiny w 6250 to FS 36307 a to jest odcień dosyć ciemny. Starałem się zrobić mieszankę farby z domieszką odcienia niebieskiego. Na pomalowane panele przyszła kalka, potem lakier mat, i odcień błękitu padł. Teraz to już nic nie zrobię bo trzeci raz z panelami nie mam zamiaru walczyć. Mnie osobiście też to trochę nie podchodzi, ale sami wiemy jak to z tymi odcieniami jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeszło dwóch tygodniach udało mi się wyjść z kabiny. Trochę poprawiłem kolor kabiny. Poprzyklejałem poszczególne panele. Wprawdzie miałem przygotowane kalki do tablicy przyrządów ale wykorzystałem je tylko częściowo. Uporałem się jakoś z celownikiem, a trochę się bałem tej roboty. Jakoś nie mogłem dobrze doświetlić wnętrza, ale coś wdać.

6irg.jpg

pfsa.jpg

oh53.jpg

Trwają prace nad wykonaniem wiatrochronu i owiewki.

Dokleiłem stałą część skrzydła.

cfse.jpg

58br.jpg

Ciekawie to wygląda.

Dotarły zamówione żywice z podwieszeniami.

4zdn.jpg

Prace trwają . O postępach poinformuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że się podoba. Fotki z etapów produkcyjnych bywają równie atrakcyjne jak gotowych modeli.

Grzegorz - tak na wszelki wypadek - na prawym skrzydle nie zapomnij nawiercić wylotu fotokarabinu - między grzebieniami w pobliżu wewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasami kolor nie był Aircraft Grey taki jak w Su-22??

Ja bym obstawiał raczej ten z Su-7 niż Su-22, ale mogę się mylić.

 

Jeśli zaś chodzi o model, nawet na tym etapie, należy się szacunek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace przebiegają w rejonie „Dziubka". Dokleiłem wiatrochron. Zastanawiałem się czy zrobić go od podstaw, ale w końcu zdecydowałem się na wykorzystanie zestawowego od Su 7. Musiałem go jednak trochę wycieniować, bo oryginalny był bardzo pancerny.

e9z1.jpg

Dokleiłem panele przed wiatrochronem i w dolnej części kadłuba.

1hzn.jpg

cdxe.jpg

Miejsce połączenia skrzydła i kadłuba uzupełniłem kątownikiem z blaszki. Na skrzydle dokleiłem wewnętrzne belki.

blc3.jpg

c5qh.jpg

Jeśli widzicie że jest coś nie tak to bardzo proszę piszcie. Można jeszcze teraz poprawić.

C.D.N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - poprzyglądałem się i wygląda na to, że jest w porządku

Zapytałbym jedynie o:

1. czy masz odwzorowane podnoszone klapki działek na górnej powierzchni skrzydeł (powinny być usytuowane pomiędzy otworkami wentylacyjnymi)?;

2. rzut wiatrochronu z boku - dość charakterystyczną cechą jego wyglądu jest kąt pomiędzy przednią szybą a "sufitem" - nie potrafię tego ocenić na podstawie powyższych zdjęć;

3. zwróć proszę uwagę, czy dodatkowej obróbki nie wymagają ścianki wokół bocznych chwytów powietrza.

 

Baaardzo mi się podoba. Chciałbym mieć już ten etap...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi.

Mikołaju klapek jeszcze nie odwzorowywałem.

Na wiatrochronie ten kąt o którym piszesz jest. Ale tutaj niestety będzie następny poślizg. Wczoraj coś mnie podkusiło, i dobrze, że tak się stało, ale oderwałem dla sprawdzenia maski i okazało się że chyba podczas dociskania przy klejeniu powstało kilka mikro pęknięć. Bardzo źle to wyglądało. Trzeba było to amputować. Muszę zrobić to od nowa.

Kolego em cenna uwaga, poprawiłem te belki. Nie zwróciłem na to uwagi. Dziękuję.

Jeśli chodzi o osłonę o której piszesz, to muszę to jeszcze sprawdzić jak to było dokładnie na 6252. Bo porównując zdjęcia to nie były one takie same na każdym samolocie.

Wczoraj czas upłyną na wykonaniu przedniej goleni i klap podwozia. Fotek jeszcze nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała informacja o tym co dalej się w warsztacie dzieje.

Zrobiłem sloty, wykonałem je z patyczka z polistyrenu, metodą szlifowania, piłowania i dużej cierpliwości.

vc7q.jpg

I przymierzone do skrzydeł.

35o5.jpg

Pisałem wcześniej że mam zrobione pokrywy wnęk podwozia. Jak widać na zdjęciach w tej chwili wszystkie elementy są pomalowane podkładem.

oalz.jpg

ld29.jpg

Pomalowany jest też kadłub.

e8px.jpg

g7kk.jpg

Pomalowanie podkładem miało głównie na celu sprawdzenie jak wyglądają wszelkiego rodzaju połączenia, linie podziału i nity. Okazało się że jest niestety trochę poprawek i to jest w tej chwili główny cel moich prac. Wybaczcie przeskoki i mało opisów jak co robię ale w ferworze prac, często zapominam o robieniu zdjęć poszczególnych etapów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywy są wykonane z materiału mieszanego. Polistyren i blacha aluminiowa.

Do wykonania przednich klap wykonałem kopyto z polistyrenu.

t4vj.jpg

A następnie z blaszki wytłoczyłem tą potrzebną 'łezkę"

dl3s.jpg

Na zdjęciach ta blaszka to jest tak na szybko zawalcowana do pokazania metody.

Ostrożnie to wszystko przeciąłem, obrobiłem, podkleiłem na płytkę z polistyrenu i gotowe.

Pokrywy głównego robiłem podobnie. Tam również jest baza z polistyrenu, a wypukłe elementy z blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie pokrywy nie są niczym zabezpieczone, Trzeba z nimi jak z jajkiem, ale jak się je przyklei do modelu to problem zniknie. A w pokrywach tych głównych to pod blachą jest polistyren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie, malowanie, malowanie.

IMG_1872_zpsaf2c54e6.jpg

IMG_1873_zpscd101fdc.jpg

IMG_1819_zps1dce526a.jpg

IMG_1826_zps344d257e.jpg

IMG_1861_zps8a7a1c75.jpg

IMG_1864_zpsd0a11701.jpg

IMG_1866_zps2a38f851.jpg

IMG_1820_zpsd9cf920c.jpg

Tak sobie widzicie działam. Model trochę się w tej chwili świeci, bo jest zabezpieczony lakierem.

Oczywiście praca jest jeszcze nie skończona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.