Skocz do zawartości

Zapowiedzi/Nowości - First To Fight (kolekcja Wrzesień 1939)


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, filipsg napisał:

Da się gdzieś dorwać kalkomanie do nich, np. do czołgów włoskich?

 

Ja planuję jeszcze wersję z wieżą t-26 i wersję rumuńską z sowiecka armata 45mm. Co do kalkomanii włoskich to sposobem może być zakup modelików Italeri (autoblinda czy 13/41 lub działa w dwupakach). Co ciekawe FtF dodaje kalki francuskie.

IMG_20201115_133900_HDR.jpg

IMG_20201115_133911_HDR.jpg

IMG_20201114_112308_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego R35 mam już i ja, i muszę powiedzieć - wow! Nie przerabiałem wszystkich modeli FtF, ale tym modelem zdecydowanie wskoczyli na kolejny poziom i mają swój nowy najlepszy wypust. Bardzo rozbudowana wieża jest nieporównywalna z tym co proponowali chociażby przy FT-17, z osobnymi klapami, świetnie odlanym działkiem i zarysem elementów działa znajdujących się we wnętrzu. 

 

Na kadłubie też nie ma rażących uproszczeń, ale pojawia się łyżka dziegciu w postaci odlanej na pancerzu liny holowniczej - pisałem to już na facebooku FtF po zobaczeniu renderów, i muszę powtórzyć, że to uproszczenie jest akurat kompletnie bez sensu, bo linę odlali w miejscu, gdzie jest mnóstwo drobnych detali i zaczyna się wyoblenie przedniego pancerza, więc ciężko będzie to zgrabnie wyciąć. Ja sobie chyba odpuszczę i wreszcie skleję jakiś model FtF bez żadnych przeróbek 😉 ale byłoby chyba dużo sensowniej, gdyby zwój liny odlali osobno, np. kosztem odlania na bocznym pancerzu narzędzi (które teraz są osobno).

 

Fantastycznie, że z kalkomaniami FtF wyszedł poza polski wrzesień i oferują kalki francuskie. Troszkę szkoda, że z rozpędu nie dorzucili jeszcze białego konturu krzyża św. Michała, można by było wtedy bardzo łatwo zrobić polskie Renault w rumuńskiej służbie. 

 

Czapki z głów dla FtF, fajnie że z każdym modelem idą naprzód - ten R35 będzie mógł bez wstydu stanąć na półce przy moim FT z Flyhawka.

 

Przy okazji, co to za olbrzymi trójkątny element przy kole napędowym? Gdy zobaczyłem to na modelu to się przeraziłem, a się okazuje że faktycznie TO tam jest :szczerbol:

Capture1111111111111111111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do mojej recenzji modelu na FB

 

https://www.facebook.com/KOMPAS.S.M/posts/1678471282332986

 

Spora łyżka dziegciu to zawias wieży. Bez wymiany ośki na metalową będzie kłopot z utrzymaniem ruchomego włazu i jednocześnie dobrego wykończenia połówek zawiasu. Nie zmienia to faktu że model jest świetny 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nr 79 - 15cm sFH 18 - Niemiecka Ciężka Haubica Polowa do Trakcji Konnej

https://www.mojehobby.pl/products/15cm-sFH-18-Niemiecka-Ciezka-Haubica-Polowa-do-Trakcji-Konnej.html

Właśnie składam, fajny detal i ogólnie kawał armatki jak na tą skalę 

Pozdr!

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
1 godzinę temu, RAV napisał:

Trochę fantastyka, bo nie ma żadnych zdjęć tych czołgów w Polsce.

Brak zdjęć nie oznacza że pojazd nie był w Polsce. Inna kwestia jakie znaczenie w kampanii obronnej mogły mieć  3 sztuki tego czołgu 🙄

IMG_20210118_102000.jpg

IMG_20210118_102018.jpg

IMG_20210118_102030.jpg

IMG_20210118_102049.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RAV napisał:

Ale oznacza, że modele będą miały fantazyjne malowania i oznaczenia. To miałem na myśli.

Tu masz całkowitą rację. Ja osobiście nawet nie będę próbował umieszczać tych modelików w ramach kolekcji wrześniowej właśnie z tego powodu. Swoje pomaluję w barwach francuskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cuś pięknego, pojawiła się na Facebooku zapowiedź Pz. 38(t) Ausf. A! Zwracam uwagę na nitowanie na wszystkich powierzchniach, jest progres względem chociażby 35(t) :mrgreen:

 

Niestety nadszedł czas na podwyżkę cen modeli - ten będzie pierwszym w nowej, choć wciąż świetnej cenie 28,99.Screenshot_20210227-212036.png.1bd63a671583d532df1210809d3dc9a8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

U mnie na warsztacie w tym momencie jest jego starszy braciszek- 35(t), którą zrobiłem jakieś 5 lat temu, jednak doszedłem do wniosku, że w ramach treningu przed 1/35, wyczyszczę go z syfu (starej, źle wymieszanej Pactry) i zrobię jakąś dioramkę.  A 38(t) na pewno zakupie i już mam pomysł na sam pojazd, i dodatki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z pierwszych nabywców Panzer 38(t) mógłby podrzucić zdjęcia kalkomanii? :mrgreen: Mają być słowackie oznaczenia, jestem ciekaw czy zrobili je porządnie jak przy francuzikach, czy dali same krzyże jak przy 35(t).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne, kupuję i robię V-3003 :mrgreen:

Nad przerobieniem modelu na słowackie czołgi w ZSRR będzie trzeba troszeczkę podłubać, co widać na dwóch zdjęciach V-3003:
https://www.armedconflicts.com/monografie-jednoho-vozu-t56117
na tej samej stronce są też zdjęcia V-3001 i V-3002, przy czym to 3003 jest najlepiej (choć wciąż tak sobie) obfotografowany. Zapowiada się absolutnie rewelacyjny model, w pełni wart tych pieniędzy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny modelik. Złożyłem na szybko. Muszę nad kilkoma detalami jeszcze popracować i dorobić co nieco a chwilowo brakuje na to czasu. Na razie bez blaszek bo nie podjąłem decyzji co do malowania. Trafił mi się lekko ułomny egzemplarz bo nie odlała się rura tłumika, ale to banał. Na pewno wart swojej ceny. Niestety ceny wszystkich dotychczasowych modelików poszły do góry.

IMG_20210316_172937_HDR.jpg

IMG_20210316_173146_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2021 o 11:56, Michal_G napisał:

Czy z R35 w wykonaniu FTF da się zrobić poprawny polski czołg ale z Francji 1940 roku, z 10 BKPanc? Jaki był by ewentualny zakres potrzebnych przeróbek?

Zakup I tom cyklu "Śladami Polskich Gąsienic", tam masz "wszystko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FLECZER napisał:

IMG_20210316_173146_HDR.jpg

A to o ten kawałek rurki w tłumiku jest taka spinka. Ja miałem to szczęście, że ona była, ale wymieniłem na rurkę (wygięta igla do zastrzyków). Fakt, niektóre elementy są "grubaśne", ale idzie przeżyć.  Czy wy też macie wrażenie, że FTF z numeru na numer wydaje co raz lepsze modele?? Czy ja mam zwidy??

Edytowane przez skala72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2021 o 23:16, filipsg napisał:

Czy ktoś z pierwszych nabywców Panzer 38(t) mógłby podrzucić zdjęcia kalkomanii? :mrgreen: Mają być słowackie oznaczenia, jestem ciekaw czy zrobili je porządnie jak przy francuzikach, czy dali same krzyże jak przy 35(t).

Kalki to pal sześć licho kalki, ale dla mnie ważniejsze były tablice na numery. FTF robiąc blaszki pobił UM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 10:55, FLECZER napisał:

Tu masz całkowitą rację. Ja osobiście nawet nie będę próbował umieszczać tych modelików w ramach kolekcji wrześniowej właśnie z tego powodu. Swoje pomaluję w barwach francuskich.

Nie ma innego wyjścia, nie ma żadnych infromacji nt. ich malowania. Jednak nie malowałbym z użyciem blue, raczej brąz i dwa odcienie zieleni. WYbór należy pozostawić właścicielowi. Polecam stronę i profil Musée des Blindés

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.