Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, socjo1 napisał:

Bo jest dobrym dodatkiem dioram morskich i portowych, a w 350 dobrym kontrapunktem do większych jednostek lub pomysłem na szybki projekt?

I tych niemieckich dioram portowych w 1/350 i 1/144 z drugiej połowy wojny (czyli np. Bismarck odpada) robi się na tyle dużo, że Ukraińcom zwróci się opracowanie i produkcja dwóch plastikowych modeli?

 

Już większy sens miałoby wydanie zestawu 2-3 standardowych holowników portowych z tego okresu, przynajmniej nie byłoby ograniczenia do Kriegsmarine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, filipsg napisał:

I tych niemieckich dioram portowych w 1/350 i 1/144 z drugiej połowy wojny (czyli np. Bismarck odpada) robi się na tyle dużo, że Ukraińcom zwróci się opracowanie i produkcja dwóch plastikowych modeli?

Pewnie, że nie. Młoda, mała firma, to sama nie wie w co inwestować. Jak dla mnie, to oni jednak w ogóle nie robią tego dla zysku. Albo jest to pralnia brudnych pieniędzy, albo typowa dla nich afirmacja brunatnego totalitaryzmu.

 

33 minuty temu, filipsg napisał:

Już większy sens miałoby wydanie zestawu 2-3 standardowych holowników portowych z tego okresu, przynajmniej nie byłoby ograniczenia do Kriegsmarine.

 

Holowniki zawsze na propsie, to też wiadomo. Sam bym kilka przygarnął i lepił, lepił. Ale widzisz - pomysł na biznes masz, a to dziś najważniejsze. Już prawie jesteś Rockefeler. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipsg napisał:

I tych niemieckich dioram portowych w 1/350 i 1/144 z drugiej połowy wojny (czyli np. Bismarck odpada) robi się na tyle dużo, że Ukraińcom zwróci się opracowanie i produkcja dwóch plastikowych modeli?

 

Już większy sens miałoby wydanie zestawu 2-3 standardowych holowników portowych z tego okresu, przynajmniej nie byłoby ograniczenia do Kriegsmarine.

 

Co człowiek to inne potrzeby a tematów jest pierdylion. Podejmują takie, do których mają przekonanie, czasami błędne. Nie sądzę by robili badania rynku jak korpo, bo nie po to się wchodzi w taki biznes żeby być jak korpo :) . Kutry akurat mogą być postrzegane jako bardzo przygodowy i ustawny element dioram. KFK zostało zauważone bo było ich dużo, są ciekawe, a wcześniej modeli brakowało. Nie widzę tu przypadku i myślę, że zbieracze Kriegsmarine będą te kutry kupować. Nie martwiłbym się o tą firmę, tematy militarne to samograje.

Edytowane przez Rafly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 minuty temu, M.A.V. napisał:

cóż....  jakość taka rzekłbym "kalkutowa"  - jednak te atlanty od VeryFire to jakościowo klasa wyżej :szczerbol:

 Kupimy i Very Fire jak wyjdzie kolejny krążownik, czyli bodajże San Juan. A na Trumpka bardzo narzekać nie będę. Na Britku ktoś ostatnio pokazał warsztat z Glorie (chyba tak to się pisze?) i to jest dopiero kaszaniasty. model. Dodatki 3D i tak będą grane, więc jakoś bardzo płakać nie będę. Choć poczekam raczej na Argonauta (nowsza konfiguracja) - jeszcze ostatecznie nie zdecydowałem, który okręt będę chciał  zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na fejscah, to akurat jest jedno z niewielu brytolskich pływadeł , nad którym bym się zastanowił, ma sFUj styl :haha:

 

Nadzieja nie boli Michu :wink:

 

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

 

Nadzieja nie boli Michu :wink:

 

 

W dodatku umiera podobno ostatnia...

 

Na razie to cieszę się jak dziecię na Dildosa.  I na wiele upojnych wieczorów sam na sam z nim (no, może zaangażuję syna do pomocy).  Za to  akurat Panowie Nelson i  Rodni jakoś bardzo mnie nie grzeją. Albowiem w panach co do zasady gustuję mniej. Za to jak w przyszłości Dragon czy jakikolwiek inny producent będzie uprzejmy zrobić porządnego niszczyciela klasy J/K/N z którego mógłbym zrobić naszego Pioruna, czy lekkie krążowniki klasy Town, no to wówczas... 

no to wówczas jedynie muszę wymyślić, jak tu żyć ze 200 lat w jako takiej koordynacji wzrokowo - sensorycznej, aby móc to wszystko, co sobie zamiaruję, zlepić do tak zwanej qupy. Czego i Wam najserdeczniej życzę.

zuWl%2B4FyWsZCxt1iOta4=&risl=&pid=ImgRaw

 

Michau.

Edytowane przez socjo1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dzidas71 napisał:

Nelson wygląda zacnie, żeby jeszcze Rodney był.

A to trudne byłoby jednego przeflancować na drugiego samodzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Widziałem na fejscah, to akurat jest jedno z niewielu brytolskich pływadeł , nad którym bym się zastanowił, ma sFUj styl :haha:

 

Nadzieja nie boli Michu :wink:

 

 

Czy słusznie miarkuję, że np. USS Texas by Ci się podobał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Może być Texas, ale na przykład Rhode Island byłby lepszy :haha:

Rhode Island.jpg

.. że nowej Saratogi nie wspomnę :wink:

 

 

A ićPan stem plamistem tyfusem łodludzi!

...

Jest dobry. Bardzo dobry.

Zostaw w choliere te popierdułki z propelerkiem w nosie i bierz się Synu, do uczciwej pracy. Tylko tak wyjdziesz na ludzi.

 

O Zasratodze słusznie nie wspominasz - każdemu się może taki wstydliwy wypadek zdarzyć. Trzeba być wobec innych i siebie wyrozumiałym. Psia mać!

 

Edytowane przez socjo1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od czasu sławetnej kotwicy z Yamamoto mam teorię iż w końcu zaczną wydawać burty etc  i tak powoli bedzie sobie mozna złożyć okret w '35... sekcjami :)

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

To może teraz coś na poważnie.

In box włoskiego okrętu podwodnego Barbarigo z czasów II wojny światowej w 1/350 włoskiej formy Thetis. Ale jak tu być poważnym , gdy dowódca Barbarigo wykazywał się ogromną fantazją w zgłaszaniu własnych sukcesów, zgłaszając np. zatopienie pancernika, podczas gdy atakował (nieskutecznie!) korwetę typu Flower? To już moja Żona lepiej identyfikuje klasy okrętów (szybko się uczy, Bestia!), nie wspominając o 10-letnim synu. Tym niemniej - sam model wygląda na poważny, rzetelny i zaawansowany. Takich modeli nam 3ba!

Thetis Models Barbarigo (modelwarships.com)

 

(chyba jeszcze nie było?)

Edytowane przez socjo1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez takie małe peryskopy i to włoskie to dobrze że i tak cos zobaczył :) a na poważnie - druk wygląda mega ... choć to to jest podwodne ... a parafrazując nikt mi nie powie że to jest normalne aby 500 i więcej ton schodziło pod wodę i sie wynurzało :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, socjo1 napisał:

(chyba jeszcze nie było?)

Wydaje mi się że to reedycja ich modelu z 2021 Commendante Cappellini - oba były klasy Marcello

Kiedyś nawet bardzo poważnie zastanawiałem się czy go nabyć ale przeczytałem że oni mają często dość spory okres realizacji zamówień wynoszący nawet kilka miesięcy - czyli pewnie robią zestawy "na bieżąco" jak to w klasycznej półamatorskiej firmie jednoosobowa jakich wiele na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ale ten druk wcale nie wygląda dobrze. Pardon, że wtrącam do dyskusji ale widzę zachwyt nad drukiem, który jest w wielu miejscach błędny i bardzo oszczędny, wręcz nieprzemyślany technologicznie.

ThetisBarbarigoHull2.JPG

ThetisBarbarigoHull3.JPG

ThetisBarbarigoHull4.JPG

ThetisBarbarigoSail1.JPG

Edytowane przez Rafly
obrazki
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2024 o 14:29, Rafly napisał:

Ale ten druk wcale nie wygląda dobrze. Pardon, że wtrącam do dyskusji ale widzę zachwyt nad drukiem, który jest w wielu miejscach błędny i bardzo oszczędny, wręcz nieprzemyślany technologicznie.

bo jak pisałem wcześniej to półamatorska produkcja a firma założona przez hobbyste dlatego to wygląda jak wygląda

 

przy okazji wrzucam trzy nowości w druku 3D od Czechów :

 

1) pierwszowojenny typ UB :

https://www.rcsubs.cz/index.php/resin-static-models/77-u-boot-kit-ub-1-resin-full-kit-1-144-1-72-1-48

 

2) zimnowojenny typ 206A :

https://www.rcsubs.cz/index.php/resin-static-models/80-submarine-type-206a-full-kit-1-72-1-144

 

3) najnowsza Virginia :

https://www.rcsubs.cz/index.php/resin-static-models/79-submarine-virginia-block-iii-full-kit-1-144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.