Skocz do zawartości

F-14D "Tomcat" \\ Hasegawa \\ 1:48


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Srebrny może i podbija, ale z tego co pamiętam to samolot był malowany podkładem. O, mam:

 

MIL-P-23377, kolor: żółto-zielony (ten najczęściej widać na zdjęciach)

 

MIL-PRF-85582 Type 1, kolor: jasnozielony

MIL-PRF-85582 Type 2. kolor: ciemnozielony.

 

Nie! Nie dam się zwariować!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że w końcu pękniesz

 

A dupa tam pękne! Na wybranych panelach jutro spróbuję... Tylko pod kątem delikatnych obcierek i przygotowań do budowy w 32...

 

 

Czyli szykuje się gruba ryba??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że w końcu pękniesz

 

A dupa tam pękne! Na wybranych panelach jutro spróbuję... Tylko pod kątem delikatnych obcierek i przygotowań do budowy w 32...

 

 

Czyli szykuje się gruba ryba??

 

 

 

Jeżeli się pytasz czy to w 32 to będzie Tomcat, to nie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, ten Jankes z pierwszej pozycji mnie pocieszył. Wersja D ma piękną linie w przeciwieństwie do garbatych poprzedników (mających swój urok jednakoż)

 

 

Nie wiem czy ma szanse... W pierwszej trójce walka trwa na śmierć i życie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że poprzednia próba, gdyby położyć ją na jasny podkład, była by ok. Ewentualnie toto jeszcze na koniec przefiltrować raz czy dwa jakimś bardzo jasnoszarym, bo trochę za niebiesko.

 

Z nasyceniem 337 i 307 to generalnie jakoś cienko jest ... Na F-15 to bardziej wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej napisać na temat metody wykonania tego brązowego brudu.

 

 

Na powierzchnie pokrytą C307 i C337 (zdjęcie A) trysnąłem bardzo cienką warstwę transparentnego Vallejo Wookgrain i następnie Transparent Wash z True Earth (zdjęcie B). Później poszła sól i psikanie C337 i C307 dość grubo, osobno na dwa solenia (zdjęcie C). Po zdjęciu soli gdzieniegdzie podmalowywałem Gunze. To chyba wszystko...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash tylko w linie podziału czy popaćkałeś cały model? I czym go nakładałeś? Ciekawa kolejność, właśnie kończę Rafale i i powoli dochodzę do brudzena.

 

 

Ja to się na tych wszystkich washah, post i pre i innych nie znam i uważam, że to trochę przerost formy nad treścią... Zwyczajnie pomalowałem model aerografem używając tego co napisałem. Wszystko malowane było aero, woda pod sól też była nanoszona aero. Gdybym uznał tę "powierzchnię" za odpowiadającą mi, położyłbym lakier, kalki, dał lakier, zapuścił linię, i bawił się dalej jakimiś specyfikami lub farbami. Być może wcześniej jeszcze bym coś podmalowywał, cieniował jeszcze i kładł filtry...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.