Skocz do zawartości

F-14D "Tomcat" \\ Hasegawa \\ 1:48


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

Jeżeli Edek z Danger Zaone (ten z dodatkami) i nie masz świra na punkcie geometrii to weź Edka Jeżeli nie chce Ci się zatykać nitów i mieć prawidłowo "ułożone" wloty powietrza tudzież dużo więcej after-marketowych bzdetów bierz. Hase....

 

Pozdrawiam

 

DOPISANE

 

Jeżeli masz możliwość to przy kupowaniu Hase obejrzyj wypraski... Bywają nierówne jeżeli chodzi o linie podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie ten rok wypuszczenia tego modelu -polowa lat 80!!!!

This is the original box art of the original Hasegawa F-14 Tomcat kit, an F-14A (stock #07018 / P018). The kit was released in the early to middle 1980s. It featured a slew of in-the-box options (which I list later in this posting) and five different Pacific Fleet marked aircraft in the decals (VF-21 and VF-154 in two versions, each, and a VF-111 CAG).

 

 

Jeżeli masz jakieś obawy to weź Hobby Bossa (czyli Edka)... Ma uzbrojenie i dużo łatwo składalnego plastiku... Ja się nadziałem w Hase na egzemplarz, który gdzieniegdzie praktycznie nie miał linii podziału... Kolejny ma bardzo dobre... (dlatego napisałem, że warto przed kupieniem popatrzeć sobie). Obydwa modele są według mnie warte grzechu... No chyba, że się jest Ortodoksem to wtedy o wyższości ogórków kiszonych nad małosolnymi można dyskutować bez końca, a właściwie do momentu kiedy nie pojawi się zwolennik robienia ich w occie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie ten rok wypuszczenia tego modelu -polowa lat 80!!!!

 

We wczesnych latach 90 kupiłem jeden z pierwszych modeli Hasy z Tomcatem i prawdopodobnie to są dalej te same wypraski.

Jeśli chcesz mieć prawidłowe wloty powietrza oraz kiepsko spasowany model, brak wielu detali, zanikające linie podziału, masę nadlewek i parę innych mankamentów, to bierz Hasegawę.

W przeciwnym razie bierz Hobby Bossa, który - o zgrozo! - ma nieprawidłowy kształt wlotów powietrza.

I chyba to jego jedyna wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz malował na raty i później sklejał całość?...

 

No co Ty? Mam kilka Tomcatów to sobie eksperymentuje... Ten akurat z HB jest

 

Wygląda efektownie

merytorycznie nie zabieram głosu.

 

Generalnie wyszło za ciemno.... Przejaśniało po rozjaśnieniu paneli, ale kosztem całej "faktury" powierzchni, która nawet mi się podobała. Chyba psiknąłem za mało bazy (3 mgły) i wyszło za ciemno. Nie wiem czy iść dalej w czarny i rozjaśnić bazę, czy przejść na zwykłe aluminium lub szarość. Wniosek w każdym razie jest taki, że srebrny podkład Gaia (był pod czarnym) genialnie się nadaje do zadrapań. Można po położonych farbach jeździć papierem ściernym, rysikami, etc ale podkładu się nie ruszy (oczywiście w ramach zdrowego rozsądku).

Chyba już na tej "górze" poeksperymentuje tylko z preparatami True-Earth i pójdę standardową drogą.... Sam nie wiem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie to wygląda, aczkolwiek jak dla mnie ciut za "pstrokato" (możesz kompletnie zignorować to zdanie, żebyś przypadkiem nie czuł się zastraszony ). Być może przez to, że kolor bazowy mocno przekłamany (ciemny). Przedostatnia fotka, jak rozumiem, przedstawia górę już po zabiegach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie to wygląda, aczkolwiek jak dla mnie ciut za "pstrokato" (możesz kompletnie zignorować to zdanie, żebyś przypadkiem nie czuł się zastraszony ). Być może przez to, że kolor bazowy mocno przekłamany (ciemny). Przedostatnia fotka, jak rozumiem, przedstawia górę już po zabiegach?

 

 

Nie jest mnie łatwo zastraszyć Co masz na myśli pisząc pstrokato... Dla jasności to jest tylko eksperyment... Nie pociągnę już tej góry bo według mnie wyszła za ciemno i po rozjaśnieniu paneli cała faktura poszła się...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a podobno to ja robię "zbyt brudne" i za ciemne modele

 

Po pierwsze to jesteś w warsztacie nie galerii, a po drugie to może czytaj zanim coś napiszesz bo:

 

Generalnie wyszło za ciemno.... Przejaśniało po rozjaśnieniu paneli, ale kosztem całej "faktury" powierzchni, która nawet mi się podobała. Chyba psiknąłem za mało bazy (3 mgły) i wyszło za ciemno. Nie wiem czy iść dalej w czarny i rozjaśnić bazę, czy przejść na zwykłe aluminium lub szarość. Wniosek w każdym razie jest taki, że srebrny podkład Gaia (był pod czarnym) genialnie się nadaje do zadrapań. Można po położonych farbach jeździć papierem ściernym, rysikami, etc ale podkładu się nie ruszy (oczywiście w ramach zdrowego rozsądku).

Chyba już na tej "górze" poeksperymentuje tylko z preparatami True-Earth i pójdę standardową drogą.... Sam nie wiem

 

 

Czy mógłbyś krótko opisać co składa się na poszczególne warstwy?? Z góry dziękuję

 

1. Gaia srebrny podkład

2. Czarny podkład Alclada

3. C3337 na wybrane panele (kółka kreski nieregularne wzory)

4. Biały na środki paneli

5. Trzy mgły z C337 na całość

6. Sól + różne szarości

7. Różne szarości bez soli

8. MgłaC337 na całość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

008czarnaplusC337plusbielplus3mg1420a337plussoacutel_zps84336ca0.jpg

 

"Natura" tych śladów i efektów jest dość bliska temu co powstawało na F-14 w warunkach eksploatacji na pokładzie. Jeśli to powtórzysz przy właściwej tonacji kolorów, dołożysz touch'upsy, ślady po butach, i lekkie zacieki z wkrętów, to będzie bliskie realizmowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to powtórzysz przy właściwej tonacji kolorów, dołożysz touch'upsy, ślady po butach, i lekkie zacieki z wkrętów, to będzie bliskie realizmowi.

 

Tak dokładnie ma być ... Tylko, że potrzebuje profile podeszwy tych butów Wiem, że jeżeli ich nie będzie Grupa Tomcatsky wyda na mnie wyrok i nie będę miał życia Najpierw mnie zastraszycie, później wyśmiejecie a na końcu...

 

W związku z tym nie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie to wygląda, aczkolwiek jak dla mnie ciut za "pstrokato" (możesz kompletnie zignorować to zdanie, żebyś przypadkiem nie czuł się zastraszony ). Być może przez to, że kolor bazowy mocno przekłamany (ciemny). Przedostatnia fotka, jak rozumiem, przedstawia górę już po zabiegach?

 

Co masz na myśli pisząc pstrokato...

 

 

Może źle się wyraziłem. Przyjrzałem się lepiej jeszcze raz i chyba zmyliły mnie te obdrapania (odpryski) i w niektórych miejscach pozostałości po soli (chyba) - tak wiem, że kajam się jak Sikorski . Aczkolwiek, jeśli robiłbyś podmalówki, to tylko sugerowałbym zrobić je przed soleniem. Po "wszystkim" wyglądają bardziej "naturalnie". Na tak przygotowaną powierzchnię jeszcze delikatna zabawa suchymi pastelami i finał będzie wyśmienity.

 

Tylko, że potrzebuje profile podeszwy tych butów...

 

Gdzieś widziałem paten ze śladami podeszwy, które autor warsztatu zamówił w zakładzie pieczątkarskim - efekt był świetny. Więc czemu by się nie pokusić

 

....a podobno to ja robię "zbyt brudne" i za ciemne modele

 

Odpuść już, bo żal....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem paten ze śladami podeszwy, które autor warsztatu zamówił w zakładzie pieczątkarskim - efekt był świetny. Więc czemu by się nie pokusić

 

Gdzie? Jakie do cholery są te podeszwy? Chyba mają jakiś wzór? Ja poważnie pytam....

 

Pozdrawiam

 

P.S. Macie jakieś zdjęcie F-14 z odbitą podeszwą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już, to taki odcisk mógłby się pojawić w okolicy wlotów powietrza (te szare panele) i na grzbiecie kadłuba. Tam szły instalacje hydrauliczne i popychacze do powierzchni sterowych. Jak widać na zdjęciach dość często panele nad nimi były zdejmowane do serwisu. Z drugiej strony, samoloty na lotniskowcach są często myte i takie ślady szybko znikały (a przynajmniej przestawały być rozróżnialne).

 

 

No właśnie... Nie wiem czy to jednak nie przesada jest... W każdym bądź razie: Nie będzie zdjęcia, nie robię!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.